Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makine-Kamış Seçimi İçin Yardım !

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında cash tarafından paylaşıldı.

1. cash

cash Yeni Üye

Herkeze iyi günler. Öncelikle bu konuda hiçbir tecrübem olmadığını belirtmekle başlamak istiyorum. 1-2 hafta önce denize bakmak için kumsala indiğimde birinin telaşlı hareketlerine şahit oldum. Elinde olta suratında bir endişe ve mutluluk. Oltasıyla mücadele ediyor, zaman kaybetmeden yanına yaklaşmaya başladım. Bu adamı bu kadar ne uğraştırıyor diyerek beklemeye başladım. 10-15 dk bir uğraş sonucu sudan cıkardığı levreği görünce şaşkınlığımı gizleyemedim :) . Oldukça iri bir levrekti sudan çıkan, adama bu kadar ter döktüren heyecanlandıran. Daha önce görmemiştim oltayla avlanırken bu kadar zevk alan heyecan yapan birini.Genelde hep sıkıcı geçer olta avı diye düşünmüştüm uzun bir zaman. Ama bu gördüklerimden sonra bakış açısı ve olta avı hakkındaki düşüncelerim o an değişti. Ve bende bu zevke dahil olmak istediğime karar verdim. Sizlerden levrek avı için uygun olta, makine, sahteler ve yemler hakkında öneri almak istiyorum. Avlanacağım yer sudan 30-40 cm yüksek. Mera kayalık derinlik min 1m max 2 m aralığında. Bu yeri özellikle seçtim; yazın bu yere 1-2 dalış yapmıştım ve iri levrekler ve bol miktarda kefallerle karşılaşmıştım ve buradan hiçkimseye bahsetmedim . Gizli meram diyebilirim. Sizlerin beni olta sahibi yaparak bu merada avlanmama sizlerle aynı zevki paylaşmama yardımcı olursanız çok minnettar kalırım. Zaman ayırıp bunları okuyup yardım etmeye çalışan herkeze gönülden teşekkür ediyorum. Herkese keyifli avlar diliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

İyi düşündünüz mü bu balık avı olayını, sakin bir kafayla gece uyumadan önce bir kez daha düşünün bu işi, belki gerçekten istemiyorsunuzdur bu hobiyi :D

Kapılan kurtulamıyorbu sevdaya, balık avına yaptığınız masraf yerine kilo kilo balığınızı alıp cebinize de bolca para bırakabilirsiniz.

Ben tiryaki değilim henüz, masrafım yok gibi ama arada sahte balık, makine falan aldığım olur, dudak tiryakisi yani, o bile masraftır sonuçta :D

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Karadenizde oldukça iri levrek yakalanabilmekte.
    Bunları yakalamak ta bilgi, beceri, ekipman ve bolca da şans gerekmekte.
    50 liraya bile ekipman oluşturmak mümkünken (kaç kere kullanılabileceği meçhul tabii :D) binlerce liraya kadar varan setlerde bulunmakta.
    Bu nedenle bu iş için ayırabileceğin bütçe önemli.

5. cash

cash Yeni Üye

Benim en büyük hobim deniz. Aslında zıpkınla avlanıyorum. Ama ara vermek zorunda kaldım. (malzemelerim çalındı :( ) şuan toparlama aşamasındayım. Yaza tekrar sularda olucam inş. Ama kıyıdan da şansımı denemek istiyorum. Denizden uzak kalmak benim canımın sıkılmasına neden oluyor.

6. cash

cash Yeni Üye

bütçe tabi ki önemli. Ben şu aşamada marka model istemiyoraum. Kamışımın hangi boyutta olacağı, ağırlığı esnekliği makinemin nasıl bir aksana sahip olacağı hakkında bilgiye ihtiyacım var. Marka model sonraki evre. Malzemeleri gidip görerek araştırarak ve dokunarak seçmek almak istiyorum. Bunları arayıp bulmak ve almak benim için ayrı bir zevk penceresi ...

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

O zaman iş daha kolay
    Sadece sahte atacaksan ve de hafif yüksekçe bir yerden avlanacaksan:
    2,40cm ile 3.00 m arası kamış. Tercihen parçalı.
    Kamış atarı kullanacağın sahtelere uygun olmalı. 5-25 gr; 10-30 gr; 15-40; 15-60; 20-50 gr gibi. Marka sormamışsın ama ben yine de bir model önereyim.
    SHIMANO BASSTERRA EV S91HH 2,74/3,05 MT 15-60 GR

Makina olarak ta 25 - 40 lık arasında, tercihen 1/5.xx devirlilerden edinebilirsin.

Rastgelsin