Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

makine kamış yardım

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında tennessat tarafından paylaşıldı.

1. tennessat

tennessat Yeni Üye

balık tutmaya yeni başlayacağım...kendi edindiğim bilgilerle bi kombin yaptım.bartında at çek yöntemiyle tutmaya çalışacağım...surf takım yapmaya çalıştım.kamış surf de, makine iyi makina.ama surf mü bilmiyorum.
    OKUMA AVENGER AV-55b MAKNE Olta Makinalar AVmarketi.com

ALBASTAR ENRICO 2787 420 CM SURF KAMII | SURF KAMILARI | www.caglarav.com

okuma avenger 55b makine ve albastar ayarlanabilir surf kamış 4.20.

sizce nasıl olmuş?bütçe 200 TL.at çekle hangi balık gelirse gelsin hepsini tutabilir özellikte olsun ve uzun atışlar yapsın istiyorum...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tennessat

tennessat Yeni Üye

4. zokacı

zokacı Aktif Üye

remixson makina yüksek devirli bence çaparide balığı dökersin enrico kamış bende vardı hiç kullanmadan geri iade ettim uç kırılmasından şikayet oldukça fazlaydı kamiş için av markette lineaeffe kamışlar var alba star artık iş yapmıyor gelişmeyen marka

5. tennessat

tennessat Yeni Üye

teşekkürler zokacı.başka bi kamış önerin var mı?makine yeri ayarlanabilir diye seçmiştim.gezer saplı diyolar sanırım.lineffi nin böyle bi modeli var mı?remixon mu daha iyi sence?

6. tennessat

tennessat Yeni Üye

makina olarak bir de şu var,
    Ryobi KOBE 5500 makine Olta Makinalar AVmarketi.com
    yalnız bu makina 4+1 mi? 3+1 mi? sadece 4 mü?

ryobi de iyi markalardanmış edindiğim bilgilerle.özellikle ryobi ve okuma diyolar. okumanın devir hızı düşük, ryobinin fazla. okuma 6+1 bilyeli, ryobi 4 bilyeli. remixon da hepsi yüksek, gerek bilye, gerek devir hızı.
    3 makina arasında kaldım.at-çek avlarında bartında hangisi idealdir sizce?

kamış olarak halen arıyorum, albastar gibi ayarlanabilir makara yatağı olan kamışlar daha iyi gibi.enrico veya krokodil var gördüğüm.başka var mı?yardımcı olursanız sevinirim...

7. zokacı

zokacı Aktif Üye

o makinada iyi sakın ayarlanır kamış alma ilerde sıkıntı yaşarsın yalama olursa ki mutlaka olur

8. zokacı

zokacı Aktif Üye

100/150 arası makinalar genelde sıkıntı yaşatmaz özellikle damm/okuma/ryobi/spro/shimano/banax bu markalarda devir oranı ve misina kapasitesine dikkat etmen gerek

9. tennessat

tennessat Yeni Üye

teşekkürler zokacı.sanırım bu üç makine arasında gidip geleceğim.ryobi iyi gibi geliyor bana.devir iyi, kaliteli.bu makinalarda 0.37/200 m yazıyorda.bunlar maksimum değer dimi?bizim arkadaşlar 50-60 atıyoruz diyorlar.o zaman benim işimi karşılamaz mı?

10. Mephisto

Mephisto Yeni Üye

Okuma marka motor aLmanı tavsiye etmem. Sorun yapmayanına çok az rastladım. Alabilirsen Daiwa ve ya Pen al.

11. poyraz

poyraz Aktif Üye