Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

makine kosunda yardım lütfen at çek alabalık avı

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında mehmet46 tarafından paylaşıldı.

1. mehmet46

mehmet46 Yeni Üye

arkadaşlar ben yeni bir üyeyim alabalık avında kullanmak için uygun bi makine almak istiyorum yalnız karar veremediğim şey şu kaliteli oldğunu düşündüğüm bi makinenin 1 bilyalısı mı yoksa orta kalite bi ürünün daha fazla özelliği ve bilyesi olan mı yardımcı olabilir misiniz bu iki makine arasından hangisini seçmeliyim

SHIMANO Hyperloop 4000 RB 1BB, Spin(At/Çek) Makine (40'lık ve altı) | SpotBalik.com.tr

Remixon Rainbow 4000 Makina 7+1BB, Spin(At/Çek) Makine (40'lık ve altı) | SpotBalik.com.tr

kamış konusunda D.A.M kullanacağım evde kullandığım kamışta bu marka çok memnun hem dayanıklı hem ucuz

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. AlperMeriç

AlperMeriç Üye

Alabalık için 40 lık kafa biraz büyük olur, 10 veya 20lik makinalara bakabilirsiniz.
    Bir de makina için ayırdığınız bütçeyi yazarsanız daha net cevaplar gelecektir.

4. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Alper Beye katılıyorum. 1000 lik bir makina ideal olur. Shimano Catana yada Nexavenin 1000 lik makinası alabalık için idealdir.

5. mehmet46

mehmet46 Yeni Üye

makine için çok fazla bir bütçe ayıramam bu dönem için 50-70 lirası düşünüyorum savage ringle 3000 kullanıyorum dam ın 180 lik teleskopik kamışıyla gayet güzel hassas bi şekilde balığı hissettiriyor ama akarsuda sanki makine küçük geliyor ya da kamış çok küçük bi süre sonra kolda yorgunluk yapıyor (durmadan sabtleme ihtiyacı duyuyorum) buna ek olarak makinemden sanki bilya dağıtmış gibi bi sürtünme sesi geliyor ulaşabildiğim yerleri yağladım ama yine de tadı yok internetten biraz araştırdım bu 2 makine ve eski makinemin 40lığını buldum http://www.avpazarim.net/_A3-1400-savage-torest-te-40-10-bb-makine.htm hangisi sorusuna bir cevap veremiyorum daha önce bunlardan kullanmış olan bi arkadaşların fikrini sormak istedim savage acaba bana mı denk geldi her zaman mı 3-5 ay da dağılmaya başlıyor

6. MRwhite

MRwhite Aktif Üye

arkadaşlar fiyat performans minvalinde en uygun makineleri önermişler.

bahsettiğiniz makineyi bilmiyorum 9+1 bilye olduğu görünüyor ama bilyeler ne kadar kalitelidir, orası muamma

bu işe yani alabalık işine ilk başladığım da kullandığım makineyi önereceğim size.
    fiyat olarak uygun geleceği için bunu öneriyorum, aksi halde shimano

Okuma Safina Pro SPa-25 makine Balklk malzemeleri - Olta makinalar OKUMA AVmarketi.com

hafiftir, yağ gibi akar, garantisi yıllar sürer ;) hem ip hem mono misina kullanabilirsiniz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Aralık 2013
  7. Yunus Yiğit

Yunus Yiğit Yeni Üye

8. arifff

arifff Yeni Üye

bu marka makineleri kullanan oldu mu hiç?
    if 3000 modeli 20 lik makina atçek için uygun olur mu?
    internette bu maineye ait bir bilgi bulamadım.
    makineyi ve markayı bilen varsa yardım ltf.

9. arifff

arifff Yeni Üye

makinenin resmi de bu.

10. haylasx

haylasx Aktif Üye

ben okuma safina pro spa 40 kullanıyorum 250 gram alabalık levrek istavrit zargana 10 numara makina