Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MAKİNE SARIM TELİ ARIZASI

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında i_gulistan tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

YENİ ALDIGIM MAKİNENİN SARIM TELİ HAFİF GEVŞEDİ BİRAZ SALLANIYOR MİSİNAYI BOŞALTTIM TEKRAR SARDIM 10 NUMARA SARDI LAKİN O TELİN OYNAMASI CANIMI SIKTI.KURŞUN AT ÇEK YAPTIM SARIŞTA DA DÜŞÜŞ YOK AMA OYNAMASIN İSTİYORUM.YILDIZ TORNAVİDA İLE SIKAYIM DEDİM YANLARDAN İŞE YARAMADI ANLAYAN VE YARDIM EDEBİLECEK BİRİSİ VAR MI?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu makina yeni değil mi?
    Götür aldığın yere çözmelerini iste

4. murat48

murat48 Aktif Üye

Bence siz kurcalamayın. Sonra garanti dışı falan derler. Aldığınız yere götürün gereğini yapsınlar veya yenisini talep edin.

5. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

iyi ama benim hatamdan kaynaklanan bi durumdan dolayı böle oldu teli açmadan atış yaptım hatamıda başkasına yansıtamam ya sadece götürür yardım isterim daha da fazlasını istemeye hakkım yok bence eğer firma hatasından olsa zaten söke söke de alırım.büyük bi sorun değil ama öyle durmasıda hoşuma gitmiyor okadar

6. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

abi makinelere garanti vermiyorlar burda ya. sizde varsa iyi.
    yandan makine telinin takıldığı yeri sök, büyük bir ihtimal ile yayı kırılmıştır, gidip yeni yay al, yalnız takarken dikkat et, yayı sökmek kolayda takmak çok zor
    eğer arıza yay değilse bilemem

7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

eğer aldıgın makineler okuma shimano gibi markalarsa ve çıkan arızalarda sitedeki bilen abilerimiz elinden geldikçe yardım ediyorlar kırılan kamış yada bozulan makine garntisinde gayet yardımcılar eğer faturanda varsa:) bu arada bilgi için sağol bence de yayında sorun olmalı ama tam emin olamadığımdan bişey söyleyemedim bi bakmak gerek ve ustası olmadıgımdan yerine götürürüm hatalı oldugumu söleyerek parası neyse de veririz artık sorun değil teşekkürler doğru yanıt aradıgım yanıt sanırsam buydu bi daha bakayım en iyisi

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Ülkemiz yasalarına göre her ürünün 2 yıl garantisi mevcut; tabii faturalı olması ispat açısından şart; ancak satıcı iyiniyetli değil ise pekçok şekilde yan çizebilir...

Bu arada garanti ile ilgili sorun yaşamayacağınız bir marka arıyor iseniz Okuma'yı önerebilirim...

9. furunotr

furunotr Aktif Üye

Bahsedildiği gibi kilit mekanizmasında bulunan yay kırılmış, yuvasından çıkmış veya özelliğini yitirmiş olabilir... Yan kapağı açıp müdahale etmek gerekiyor (rotorun üzerinde bulunan ve telin bir ucunun girdiği yan kapak) sizin elinizden gelmiyor ise ehil birine götürmekte yarar var...

10. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

ondan dolayı değil makineyi ben kendim bozdugumdan dolayı garantiye gidipte bu bozuldu diyecek şahsiyette değilim sadece açık açık derim ben bozdum olursa olur olmazsa parasıyla olmadı zaten çalışıyor sarkıtmalı avlarda cokta iş yapar.kendimden kaynaklanan bi sorunu bayiye yansıtamam ama gider derdimi anlatırım ben yapabilirsem die düşündüm sadece