Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makine sonunda cırrr etti...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında KayaBalığıKaya tarafından paylaşıldı.

1. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Bir hsftadır yapmış olduğum çakma at çek avlarında elbette bir sonuç almayı beklemiyordum. Nasıl alabilirdim ki 3 tane arpa suyunu al deniz kenarına in orada mehtabı yıldızları seyret arpa suyunu yudumla arada 2 at çek yap sıkıl ve severim diyip tekrar arpa suyunu iç, bu arada kamışı da kenara koy öyle dursun. Eee kamış kenarda öyle durursa tabii balık yakalamayız.
    Fakat dün akşam ne olduysa yahu dedim annem gelecek anneme balık tutayım diyip sahile indim, gene arpa suyu aldım ama sadece zamanın geçmesi için 1 şişe aldım. O nu da çabukça lüpledikten sonra maxrap fayu 13 cm ile denemelere başladım bir iki atış ı ıh bir şey yok neyse umut kırmak gereksiz atmaya devam veee tak tak tak balık üstünde hemen makinenin kalamasını da açtım ki keyif yapayım ve o cırrr diye çekti ben cart diye sardım ve sonunda da pes etti ve balığı kıyıya aldım. Balığı aldıktan sonra gene at çeke devam, benim sadık yarim fayu gene yapacağını yaptı ve gene balık üstünde bu seferki dha irice ama kalama bu balık için fazla gevşek, kalamayı hemen biraz sıktım veeee balık hop kaçtı evet bu balığı kaçırdım yapacak bir şey yok atmaya devam iki dk geçmedi gene balık üstünde kaçırdığım balık gibi güçlü kuvvetli bir şey, bu sefer kül yutar mıyım hemen makinanın kalamasını biraz daha sıktım ve o nu da rahatça aldım.
    Bu arada rüzgar da hızını arttırdı ve rahatsız edici olmaya başlayınca avı bıraktım ve eve döndüm.
    0.08 berkley whiplash turuncu örgü ve maxrap fayu kullandım, gece avlarında örgünün önüne leader konmasının gerçekten gereksiz olduğunu bir kez daha anladım.
    No leader no cry

Unutmuşem editi: Balıklardan küçük olan 850 gr büyük olan ise 1350 gr geldi..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Çok güzel Uluç.
    Peki,bu cırlama hadisesi hangi havalide zuhur etti.:)
    Vilayet söylesen yeter.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Uluç, Annenin kısmetine gelmiş bu balıklar :)

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrik ederim. aldıracaksınız maxrap'lerden banada :)

6. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tebrikler, Arpa suyu, Deniz, Balık daha ne olsun....

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Genelde benimde, hep düştüğüm hata balığa giderken bir kaç tane soğuk almak oluyor, dolayısıyla balık ikinci planda kalıyor.:) Artık, balığa giderken pek bulaşmıyorum, Böyle daha iyi balıksa balık, muhabbetse muhabbet, ikisi bir arada bizim gibi adamlara fazla:) Kırkyılda bir ava gidiyoruz, avın tadını çıkartmak lazım.

Bu arada tebrik ederim Uluç abi, mevzu detaylandıkça seni rapor arada kaynıycak kısa kesiyim.:D Afiyet olsun.

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Teşekkür ederim Hamdi aynen öyle oldu valla. :)

Al al naçizane görüşürm fayu ve fs her at çek işiyle ilgilenen de olmalı.

Aynen öyle abi ama daha az rüzgar olsa daha iyi olacak sanki... :)

Aynen öyle valla ama sezonu gelmeye başladı ben artık yavaş yavaş mehtap seyretme modundan balık tutma moduna gçerim hadi hayırlısı...

9. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Uluç. Daha irileri rast gelsin.

10. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Bereketli avlarınızın devamını dilerim.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

11. magnificent

magnificent Aktif Üye

Bende dilerim .. :)