Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makine Sorunu ?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Skunet tarafından paylaşıldı.

1. Skunet

Skunet Aktif Üye

Spin kamışıma makine olarak Shimano Nexave 2500 fd aldım.
    Bir kafada yanında yedek olarak verildi bende birine ip misina birine normal misina sardırdım.
    Fakat makinenin kilidi kapalı olduğu halde ipi çekmeye çalıştığımda ağırda olsa makineden ip çekebiliyorum bu bir sorun mudur daha açıklayıcı anlatırsam.

Balığı tuttum diyelim balık ipi çekerken misina salıyor kendini çok ağırda olsa.
    bunun sorunu neden olabilir aldığım yerle iletişime geçmelimiyim?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. forkill96

forkill96 Aktif Üye

merhaba bu bir sorun değil makınanın kendi özelliğidir biz buna kalama ayarı diyoruz

Balık ilk vurduğu anda kilidi biraz gevşetiriz ki balık ilk anlarda istediği gibi çırpınsın misinayı koparmasın yorulduktan sonra ise kilidi biraz daha sıkarız ve kıyıya alırız

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kaloman çok gevşek anladığım kadarıyla.
    Makine kafasının üstündeki kapağı tatlı bir sıkılık elde edinceye kadar sık.

5. senihcan

senihcan Daimi Üye

herkes kaloman gevsek demis ama bir olasilik daha var. Ip misina eger ilk sarilirken bir bant ile yapistirilmadiysa bu durum olabiliyor. Bir kere kalomam komple sıkı olmasina ragmen ipi çektiķçe geliyordu hatta dişlimi sıyırdı diye korkmustum daha sonra ipi komple cozdurup bantlayip sardirdim ve problem cozuldu

6. nanek1985

nanek1985 Yeni Üye

Sevgili metin kardes senin bu sorunun sadece ip sarili olan kafada yapiyorsa kafada sorun vardir tam siktiginda ipi kesinlikle salmamasi lazim ayari az gevsetirsen diger arjadaslarin dedigi gibi baligi yormak icin cok hafif salar usteki kalama ayaridir o sen kafayi degistir icinde kusku kalmasin...

7. exclusive

exclusive Üye

makinemi yeni aldığımda bende direk ipi sardım ama olmazmış ipin altına normal misineyle bir miktar dolgu yapılması gerekirmiş velhasıl öylede yaptık sorun olmadı. kayma yaparmış yüke bindiginde öyle dedi ustalarımız:)