Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makine Tavsiye

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında pointer tarafından paylaşıldı.

1. pointer

pointer Yeni Üye

Herkese Merhaba ,

Özel mesaj yoluyla sitedeki değerli bir kaç abime konuyu danıştım ancak bir de sizlerin yorumlarını merak ediyorum. İlk defa geçen sene aralık ayında kadıköyden aldığım bir takımla yemli çinekop avına başladım. Genelde bizim orada(Kadıköy) 75 gram kurşun ile yemli av yapıp, atış ve balıkların özelliklerini biraz da olsa öğrendim. Daha sonra boğazı denediğimde kamış ve makinemin ne kadar yetersiz olduğunu gördüm. 100 gram kurşun üstü çekmek o kadar zor ki. Amacım boğazda genelde yemli, beklemeli lüfer avları yapmak ve bazen de kurşun arkası rapala ve çapari sırasında beni yormayacak yeni bir set oluşturmak istiyorum, makine için bütçemi 500 TL civarında tuttum.
    Şu iki makineyi araştırdım bunlar hakkındaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim:
    Penn Affinity AF7000 : PENN AFFINITY AF OLTA MAKİNASI MAKİNELER - PENN MAKİNELER Alba Shop Balık Avı Dalış ve Kamp Malzemeleri Satışı Yapılmaktadır.

Okuma RAW II 55 7+1BB Olta Makinesi, Fiyatı 407,79 TL | Okuma Genel Kullanım Olta Makineleri

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

OMER77 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hkn17

hkn17 Aktif Üye

pointer bunu beğendi.
  4. bosporus fisher

bosporus fisher Aktif Üye

ben olsam penn affinity alirdim

pointer ve OMER77 bunu beğendi.
  5. OMER77

OMER77 Aktif Üye

merhaba abi öncelikle penn affinity 8000 ve affinity 8000ltd kullanan biri olarak diyebilirim ki penn marka makinalar sağlam sağda solda okuduklarına inanma ağırlıkları dışındada hiç bir sıkıntısı yok bende akıntı burnunda arnavutköyde çamlıbahçede ve baltalimanında avlanıyorum. eğerki bu ağırlık sana sorun olmayacak ise kullanabilirsin ancak kullandığın kamış makinadan cok cok daha önemli bana sorarsan. Söylediklerini sıradan 200 liralık bir makina ilede çok rahat yapabilirsin misal banax sx3000 yada 4000 yahut shakespeare agility kullanabilirsin hem hafif hem surf hemde yıllarca adından bahsettirmiş bi marka (banax surf değil) sonucta yakalayabileceğin maksimum balık boyu belli.. benim nacizane fikrim önce ihtiyacına göre bir kamışa yönel eğer ki surf kamış istiyorsan shimanoda beast master aşağısını kullanmanı önermem ben tecrübe ettim su an beastmaster kullanıyorum. önce kamış için ayırabileceğin bütçeyi söylemelisin cünkü 300 yada 200 liralık bir makina ilede bir müddette olsa avlanabilirsin (ben banax sx5000 ile 11 sene avlandım hala avlanıyorum.) hem hafif hem surf hem güçlü kamış arıyorsan benim sana su anda tecrübe ederek söyleyebileceğim yani kullandığım için söyleyebileceğim 2 surf kamış var
    1.si
    Lineaeffe Sorrento 4,30mt 200gr Surf Olta Kamışı, Fiyatı 643,77 TL | Lineaeffe Teleskobik Surf Kamışlar
    2.si
    Shimano Beastmaster EX Tele Surf 4.30mt 200gr Olta Kamışı, Fiyatı 520,44 TL | Shimano Teleskobik Surf Kamışlar ben bunları şu anda kullanıyorum memnunum

ancak dediğim gibi ihtiyacını iyi belirlemelisin abi =) benim şahsi görüsüm makina senin 2.ci meselen olsun önce kamış önce atlet giyelim abi gömlek değil :D rastgelsin der saygılarımı sunarım.

pointer bunu beğendi.
  6. pointer

pointer Yeni Üye

7. OMER77

OMER77 Aktif Üye

Kullanmadığım malzeme ile ilgili sana iyi yahut kötü yorum yapmam yanlış olur okuma markasının misinasını dahi kullanmadım ancak boğazda cok kullanan var buda kaliteli ürünü olduğu anlamına gelir.. Kamış resimde güzel gözüküyor kendisi 493 gram ağırlığındaymış ve bence bu kamış+ penn makina seni çapari gibi atçek kullanımda yorar bayaa kas yaparsın gibime geliyor bu konuda sana tavsiyem kesinlikle elinle dokunup hassasiyetini hissetmeden balık aksiyonunu göremeyeceğin kamışlara yönelme ben şu an kamış alıyor olsam şimdiki aklımla kesinlikle 150 gram atarlı bir kamış alırdım 200gram atacağım bi ava zaten gitmiyorum anlayacağın gereksiz ağırlık+hissiyat kaybı.. O yüzden dokunmadan hissetmeden alma gerekiyorsa açtır kamışı ucuna bi misina ile kurşu bağlatıp test et ayrıca parçalı kamışlarada bakmanı öneririm daha uygun fiyat daha sağlam yapıda oluyorlar ve yine bence kamışa makinadan daha fazla bütçe ayırmalısın cünkü makina ne kadar dandik olursa olsun senin uzak noktaya erişmeni asıl sağlayan kamıştır ve ne kadar ağır olursa o kadar cok yoracaktır eminim okuma kullanmıs abilerim birazdan yorum yazar onların yönlendirmesinden tecrübesinden faydalanmalısın iyi günler dilerim abi

Son düzenleme: 23 Temmuz 2015
  8. zokacı

zokacı Aktif Üye

raw2 al