Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makine tavsiyesi.

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında RedBlack tarafından paylaşıldı.

1. RedBlack

RedBlack Yeni Üye

Selamlar arkadaşlar,
    Foruma yeni üye oldum.Eskişehirliyim ve Eskişehir'de öğretmenlik yapıyorum.Eskiden beri içimde olan balık avı tutkusu yeniden uyandı.Şimdilik çok amatörce bakıyorum olaya.Bu hafta sonu Erdeğe gidiyorum orada vakit geçirmek için bir makinaya ihtiyacım var,fakat bu makinayı döndüğümde gölde sazan için de kullanmak istiyorum.Hem denizde hem gölde kullanabileceğim bir makina bakıyorum.Tavsiyeleriniz neler olur acaba? Ben bir kaç makina buldum.
    Okuma Avenger av45 veya av55 benzeri bir makina bu ihtiyacıma cevap verebilir mi acaba?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Haziran 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Aramıza hoşgeldin, keyifli paylaşımlar dilerim.:)

Geçtiğimiz hafta bende erdek ocaklarda idim. Ocakların sağ kısmındaki burundan atçek yapmanı tavsiye ederim. eski askeriyenin yan tarafı. ;)

Makine kısmına gelince olacaksa shimano olsun derim, catana 4000 bir göz at istersen aşağı yukarı aynı fiyatlarda. Diğer arkadaşlarında tavsiyeleri olacaktır. sana şimdiden rastgelsin, tatil dönüşü güzel bir rapor okumak dileğiyle :)

Son olarak imza ayarlarını yaparsan isiminide öğrenmiş oluruz..;)

4. ryetik

ryetik Aktif Üye

Bence sazan avı için ayrıca bir makine almanız gerekir. Eğer iri bir sazan oltanıza vurursa denizde kullanacağınız sığ kafalı at çek makinelerindeki ip yada misina kalama vermenizi yani balığı yormanızı imkansız hale getirir ve balık misinanız ile gider.
    Shimano catana 4000 deniz , göl ve akarsulardaki at-çek avlarınız için gayet uygun olur.
    Shimano Alivio 6000 ise deniz , göl ve akarsulardaki yemli avlarınız için uygundur.

5. RedBlack

RedBlack Yeni Üye

Ben genelde Erdekte merkezde gece iskeleden atacağım.Çünkü kalacağım evimiz merkezde.At çek yapmadan yemli atış yapmayı düşünüyorum.Tam olarak balık avı tabirlerini bilmiyorum kusuruma bakmayın.Buna göre makina önerirseniz sevinirim.Teşekkürler.
    Bütçe kamış dahil 80-110 arası en fazla .

Relix X-5000 (PG) Makine :bir de bu makina hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim burda uygun bir fiyata alabilirm bunu.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Haziran 2012
  6. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Sazan makineleri büyük ve ağır olabiliyor haliyle. Denizde de kullanılacağı için hafif de olması gerek sizin isteğinize göre.

Shimano'da beğendiğim St serisi baitrunner makineleri var, hem çok hafif ve ince yapılı hem de çift kollu. Fiyatı da Shimano'nun büyük ve ağır baitrunner makinelerinden çok çok daha ucuz. Makineyi incelemenizi tavsiye ederim. 6000'lik olanı da 10000'lik olanı da var. Göl daha ağırlıklı olacaksa 10000'liğe kalın misinadan bolca sarım yapılabilir.

SHIMANO, BAITRUNNER ST 10000 RA 1+1 BB, Baitfeeder ve Sazan Makineleri, Spot Balık, Balıkçılık ve Olta Malzemeleri, Av Marketi, Shimano Online Satış

SHIMANO, BAITRUNNER ST 6000 RA 1+1 BB, Baitfeeder ve Sazan Makineleri, Spot Balık, Balıkçılık ve Olta Malzemeleri, Av Marketi, Shimano Online Satış

7. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Relix'in x-5000'i jigging amaçlı bir makine, devri yüksek. Bilmiyorum jigging makinesi sazanda yüksek devirle keyif verir mi acaba.

Relix'lerin tüm modellerini tek tek inceledim ama dönüşleri hoşuma gitmedi, 10 çeşit modeli varsa 6'sı dönüşte biraz sorunlu gibi geldi, çevirip bırakınca hemen durmaya meyilli, akıcı dönüşleri yok genel olarak.

ST haricinde Ecusima 6000 ve 8000'i de önerebilirim çünkü, hem İstanbul'da köprü ve sahil avcıları çok alıyor bu makineleri, hem de sazan için beğeniliyor ve kullanıyor fazlaca. Sazan konusunda da yer yapmış bir çok kişide.

8. RedBlack

RedBlack Yeni Üye

Ben denizde at çek için kullanmayacağım.Yemli kullanacağım.Fiyat olarak belki daha sonra yukarılara çıkabilirm fakat şu an için sadece makina için 70-80 lira ayırdım.Tşkler

9. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Cüneyt teknotürk'ün dedigine katılıyorum 70-80 tl verip bir süre sonra atıl hale gelecek makina alacagına 50 tl daha fazla verip o makinalardan almak bencede en akıllı iş seçim senin.

10. RedBlack

RedBlack Yeni Üye

Bugün itibariyle Ryobi Ecusima 4000 makina ve Silverstar High Modius 3007 Kamış
    alınmıştır.İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Erdek iskeleden mırmır vb küçük balık için nasıl bir düzenek kurmam gerekir acaba yardım edebilir misiniz?

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güle güle kullan