Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makineye rulman ekleme..

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında trkc tarafından paylaşıldı.

1. trkc

trkc Aktif Üye

S.a

Daiwa Exceler 1500HA makine kullanıyorum. Tuzlu su korumalı 4+1 bilyeli. İstanbul'da makineye yine tuzlu suya dayanıklı rulman ekleyebilecek neresi var?

Bu işe bulaşmalı mıyım? Tavsiye eder misiniz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Avrupada bu iş yani modifiye çok yaygın bir şekilde tutuluyor hem görsellik açısından hemde performans açısından.. Bu iş den anlayan işin ehlini bulmalısınız yoksa makine mahvalor.. Ben tavsiye ederim baitcasting makineme uygulayacam ama doların düşmesini bekliyorum.. :)

4. trkc

trkc Aktif Üye

Görsel olarak memnunum zaten de performans için düşünüyorum. Bu alanda uzman birisi olması lazım. Makineyi toplamak gerçekten sıkıntı. Bir anda çöp olma durumu var.:)

5. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Bilye eklemek ne ise yariyor peki bide rulman. Eklersek ne olur

6. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar bilye ve rulman demissiniz,

4+1 bilyali yazmissiniz muhtemelen 4+1 Rulmanlidir makineniz rulmanlarimi degistirmek istiyorsunuz ?

7. trkc

trkc Aktif Üye

4+1 bilyeli makineyi mesela 9+1'e çıkartmaktan bahsediyorum. Maksat akıcılığı arttırmak. Bunu yapabilecek yer arıyorum.

8. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar,
    Elinizdeki makinenin rulmanlarinda kusur varda yenilemek istiyorsunuz diye dusundum,

Bazi makinelerde rulman yuvasi yerinde plastik burç vardir,burçu soker mikrometre ile milimlerine bakar gider dogru rulmani temin eder ve montaji yaparsiniz,

Tarifini yaptigim cok basit bir islem,
    Bunun disinda rulman olabilecek alan direk dolgu ise buraya rulman yatagi acmaniz gerekir ki bu islem oldukca milimetrik olmalidir, en ufak hata makinenin cop olmasi demekdir,

Ben hep shimano kullandim daiwa sokup pek parcalamisligim yok,

Eger elindeki makine rulman eklemeye musade ediyorsa ekleme yapabilirsiniz,bunun disinda profosyonel olmaniz gerekir aksi taktirde makine cope gider yatak acma delme islemleri vs vs..

çanakkale boğaz ve trkc bunu beğendi.
  9. trkc

trkc Aktif Üye

Daha önce duymuştum basit birşeymiş diye ama yine de en iyisi orijinalini bozmamak herhalde. Pirince giderken eldeki bulgurdan olmayalım durduk yerde.:)

coner bunu beğendi.
  10. karacicek

karacicek Aktif Üye

Merhaba ,
    Ben Shimano Stradic 5000 FJ makineme rulman takviyesi ( Bearing upgrade ) yaptım.
    Çok da başarılı oldu. Kolu sadece bir tur çevirirken bile aradaki farkı bariz bir şekilde anlayabiliyorum.
    Daiwa lar hakkında pek fazla bir bilgim yok. Ama size tavsiyem bu işin ehli birisi değilse , makinanızı elletmeyin.
    Ben bu konuda çok şanslıydım. Sadece rulman takviyesi değil , Usata , bir de kendi torna tezgahında , pirinçten bir de burç yaptı.
    Ben rulman takviyesinden sonra , makinama daha da bir bağlandım diyebilirim. :)
    Ben kendi makinama uygun rulmanları ABD' de buldum. Özel paslanmaz rulmanlar...! ebay.com'dan temin ettim.

Stradic 5000FJ Bearing upgrade

Son düzenleme: 28 Ekim 2015
    trkc bunu beğendi.
  11. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla sağlıklı bir şekilde ekletebiliyorsanız ekletin. Ben vaktiyle rulman takviyesi yapılmış bir spheros 8000 pg görmüştüm. Alet çok fena birşey olmuştu. Satarmısın dediğimde sıfırından fazla para istedi adam. Paranın hesabını bilmeyen bir adam olsam kesin almıştım.

çanakkale boğaz bunu beğendi.