Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makineyi sararken ses gelmesi normal mi ?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında MhsN35 tarafından paylaşıldı.

1. MhsN35

MhsN35 Üye

Arkadaşlar iki tane makinem var biri ryobi ecusima 8000vi diğeri de shimano alivio 10000XSA shimanoyu yeni aldım ryobi vardı zaten benim sorunum makineyi sararrken çok fena ses yapıyo önceden öyle bi ses yoktu fakat şöyle bi durumda var örgü misına alıp sarmıştım sonradan 0.32 mm acaba o örgü misinadan yaparmı diye düşündüm ama arkadaşın makinesinde de örgü misina var ama onunkinden ses çıktığını görmedim sararken dediğim gibi sorun örgü misinadan ya da kalınlığından felan olabilir mi yoksa sorun makinelerde mi ? Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

iPad Air Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhaba
    Bahsettiğiniz sesi tarif edebilirmisiniz sürtünme sesi tarzı bir sesmi, tıkır tıkır dişli sesimi sürtünme sesi misina rulmanından geliyor olabilir

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. MhsN35

MhsN35 Üye

Sürtünme sesi gibi geliyo dişli değil

iPad Air Tapatalk aracılığı ile gönderildi

devrimömer bunu beğendi.
  5. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Bana kalırsa misina rulmanından.
    Rulman paslanmış veya ömrünü yitirmiş olabilir söküp, temizleyip yağlamanızı öneririm

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. MhsN35

MhsN35 Üye

Bende söküp temizlemesinden anlamam ki bu satış yapan dükkanlar yaparlar mı acaba ? Şimdi kurcalarsam daha beter yapmıyım

iPhone Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Satış yapan yerlerden bakım yapanlarıda oluyor İzmiri bilmiyorum ama elbet yapan yer vardır bir araştırma tapmanız gerekebilir

MhsN35 bunu beğendi.
  8. MhsN35

MhsN35 Üye

Tamamdır o zaman ben biraz araştırayım eğer ki temizleyen yer varsa vereyim temizlesinler yardımın için sende çok sağol arkadaşım.

OnuR67 bunu beğendi.
  9. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Rica ederim herzaman
    Benim avenger makinada da aynı sorun vardı sürekli temizliyordum en sonunda cengiz balıkçılıkdan yeni rulman alıp değiştirdim sinir bozucu bir ses

10. MhsN35

MhsN35 Üye

Valla eğer ki gidecek sesse eğer bende değiştireyim ama dediğin gibi sinir bozucu bi ses komplekse giriyorum her sarışımda

iPhone Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. KalamA

KalamA Daimi Üye

Mahsun merhabalar, Onur'un da söylediği gibi, gelen sinir bozucu sesin rulmandan gelme ihtimali yüksek. Ryobi makinelerde garanti yok diye biliyorum. Eğer Çağlar Av'dan aldıysan, önce oraya bir danışmanda fayda var. Kemeraltı'nda olta-kamış tamiratı yapan hemen herkesin bildiği ''Çeşmeli'' diye bir dükkan var. Olta malzemesi satan kime sorsan yerini gösterecektir. Yalnız benim aklıma şu takıldı: 0,32 mm. ip misina sardığını yazmışsın. Bu, çok kalın bir değer. Jig ve büyük balık avlarında ancak bu kalınlıkta ip misinalar tercih edilir. Bir de eğer kalitesiz ip misina sardıysan makineye, bu misinalar, özelliklede kalın olanları gereğinden fazla su toplarlar ve o sinir bozucu sese vesile olurlar. Nacizane tavsiyem olabildiğince ince ve sağlam misinalar tercih etmen yönünde. Bu, atış mesafeni de ziyadesiyle arttıracaktır. Her zaman rastgelsin...

OnuR67 bunu beğendi.