Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Maksimum 100 gr. atarlı surf kamış tavsiyesi

mali198534

Aktif Üye
Adı
Mehmet Ali
Öncelikle teşekkür ederim sağolun Eşref Bey abi. Bu iki kamiştan uç hassasiyeti için hangisini tercih etmeliyim sizce? Hedef kumsaldan mirmir eşkina vb. olacak genel olarak. İp misina ile kullanacağım genellikle 60-75 gr. Kurşun kullanacağım nadiren de 100gr.
Eşref Bey abi forumda bir tane ikinci el savage 274cm. 90gr. atarlı buldum fiyatı da 175 TL ne dersiniz? Bunun dışında aklım fladen maxximus total flexx de kaldı. Son olarak da Lineaeffe Titanium 420 cm. 160gr. kadar atarlı kamış da çok ilgimi çekti. Fiyat olarak en pahalısı titanium 300-350 TL arasında. Fladen 285 TL civarında. İkinci el Savage predator ise 175 TL. Öneriniz nedir?

mali198534

Aktif Üye
Adı
Mehmet Ali
Öncelikle teşekkür ederim sağolun Eşref Bey abi. Bu iki kamiştan uç hassasiyeti için hangisini tercih etmeliyim sizce? Hedef kumsaldan mirmir eşkina vb. olacak genel olarak. İp misina ile kullanacağım genellikle 60-75 gr. Kurşun kullanacağım nadiren de 100gr.
Eşref Bey abi forumda bir tane ikinci el savage 274cm. 90gr. atarlı buldum fiyatı da 175 TL ne dersiniz? Bunun dışında aklım fladen maxximus total flexx de kaldı. Son olarak da Lineaeffe Titanium 420 cm. 160gr. kadar atarlı kamış da çok ilgimi çekti. Fiyat olarak en pahalısı titanium 300-350 TL arasında. Fladen 285 TL civarında. İkinci el Savage predator ise 175 TL. Öneriniz nedir?
Merhaba Mehmet Ali arkadaşım sana kendi kullandığım kamışı önereceğim .
Lineaeffe Titanium Spire 4.20 up to 160 gr
Bu kamışı senin istegin ağırlık atarında tek geçerim . İstanbul dasın bende Cengiz balıkcılıktan almıştım git bak gör ona göre kararını ver .Dolar fırlamadan baya bi yardımcı olmuştu Cengiz balıkcılık hesaplı almıştım . Örgüye de uygun halkalar atımına zaten inanamıcaksın fast action bir kamış ama yateri kadar hassas örgüyle çapari avında istavritleri sayıyordum . Bütçe nedir bilmiyorum ama Gidiver CENGİZ balıkçılığa kendin gör dene al .Derim. Başka hesaplı dersen 1525 CAPTAİN CAST STRONG 4.20 80- 180 i asırı kullnımın yoksa yemlide örgü ile çaparide mono ile Öneririm kamış orta sert aksiyon atarı iyi hassasiyeti de hassas , halkalar sıc , ağırlığıda 410 gr kendim ölçtüm bunu alırsan mutlaka ölçtür kamışın ağırlığını .Rastgele :)
Açıkçası biraz araştırdım sevilen ve oldukça övülen bir kamış gibi duruyor. Biraz fiyatı tuzlu benim bütçeme göre ama değerlendireceğim teşekkür ederim.

mali198534

Aktif Üye
Adı
Mehmet Ali
Merhaba Mehmet Ali arkadaşım sana kendi kullandığım kamışı önereceğim .
Lineaeffe Titanium Spire 4.20 up to 160 gr
Bu kamışı senin istegin ağırlık atarında tek geçerim . İstanbul dasın bende Cengiz balıkcılıktan almıştım git bak gör ona göre kararını ver .Dolar fırlamadan baya bi yardımcı olmuştu Cengiz balıkcılık hesaplı almıştım . Örgüye de uygun halkalar atımına zaten inanamıcaksın fast action bir kamış ama yateri kadar hassas örgüyle çapari avında istavritleri sayıyordum . Bütçe nedir bilmiyorum ama Gidiver CENGİZ balıkçılığa kendin gör dene al .Derim. Başka hesaplı dersen 1525 CAPTAİN CAST STRONG 4.20 80- 180 i asırı kullnımın yoksa yemlide örgü ile çaparide mono ile Öneririm kamış orta sert aksiyon atarı iyi hassasiyeti de hassas , halkalar sıc , ağırlığıda 410 gr kendim ölçtüm bunu alırsan mutlaka ölçtür kamışın ağırlığını .Rastgele :)
Hasan Bey abi kamışınızı yenilemeyi düşünür müsünüz? :) Talip olabilirim.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Lineaeffe Mormora 400 cm 100 gr atarlı kamışı tavsiye ederim. Mırmır avlarına oldukça uygun zaten mormora Türkçe'de mırmır anlamına geliyor, ayrıca gayet hassas bir kamış. Ama yemlide sadece mırmır peşindeyseniz 50 metre sizin için yeterli ise (ki mırmır için yeterli) güzel bir spin kamış da işinizi görebilir ve avlarınızı daha zevkli hale getirebilir. Ben de geçen hafta surf takımımı sattım şimdi yemli mırmır ve hafif jigler için spin almayı düşünüyorum :)

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Çapari yapmayacaksanız sadece yemli ve shore jig tarzı avlar yapacaksanız.
savage 274cm. 90gr kamış ile avlana bilirsiniz.
Ama en güzeli sizin tavsiye edilen ürünleri inceleyerek almanız.

Son düzenleme:

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Daiwa samurai bak incele istersen ben bir ara baktım fena değil

mali198534

Aktif Üye
Adı
Mehmet Ali
Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Bugün Üsküdar'a gittim. Lineaeffe spider surf ve titanium sordum yemli için iyidir dediler ama titaniuma o kadar para vereceğine madem düşük atarli kullanacaksın o zaman bunu al dediler. Gittiğim yer zaten okumanın distribütörü olan cengiz. Ben de ürünü aldım 350gr.civari, 2 parçalı ve 2-4oz yani 55-110gr atarli :)

Okuma Cedros Sspınnıng Surf 10'6 318cm 20-50lb Medium 2 sec Okuma olta kamışları Okuma en iyi fiyat 9 taksitle

mali198534

Aktif Üye
Adı
Mehmet Ali
Güzel bir seçim yapmışsınız.İyi günlerde kullanın.
Valla iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum sayın abim ama kamisin atar aralığı istediğim gibi bir de iki parça olması da kumsaldan atacağım için erim açısından da iş yapabilir gibi geldi. Artık sahaya çıkınca kendini belli edecek bakalım.

mali198534

Aktif Üye
Adı
Mehmet Ali