Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MALESEF BU SİTEYEDE GİRDİLER

Konu, 'Genel Konular' kısmında radopit tarafından paylaşıldı.

1. radopit

radopit Aktif Üye

SEVGİLİ SİTE YÖNETİCİLERİM

Reklam almanızı hatta bol bol almanızı gayet makul karşılıyorum

fakat ne gerek vardı ki "ŞEHRİNDE YAŞAYAN EVLİ BAYANLARI BUL ALDATMAK ARTIK SUÇ DEĞİL MACERAYA AK" gibi vb.

yaşantımıza,kültürümüze,ahlakımıza hatta bütün dinlere ters düşen böyle bir sitenin reklamını aldınız bir türlü anlam veremiyorum.
    Denizlerimizi doğamızı temiz tutalım diye bas bas bağırırken neden ahlakımızı ve vicdanlarımızı kirletecek böyle bir şeye gerek duydunuz.
    Böyle şeylere ihtiyacı olan gitsin nerde isterse orda bulsun.
    Ne gerek vardı özellikle erkeklerimizin zayıf karnına tırı vırı atmaya.
    Üstüme düşer düşmez bilemiyorum ama benden büyüklerin de bol bol olduğu bu mecrayı lütfen ama lütfen temiz tutalım:

saygılarımla...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Rıdvan Abi merhaba,

Benim de daha önce farkettiğim birşeyi yazmışsınız. Yalnız bu reklamı kasıtlı olarak yayınlamıyor balıksevdam. Reklam ağı olması sebebi ile, bu reklamı veren "edepli" siteler reklamın gösterim ucunu açık tutmuş. Dolayısı ile burada da görünmekte.

Burada balıksevdam'ın yapacağı şey, reklam ayarlarından bu gibi "edepli" reklamların geldiği firmaları engellemektir.

Kolayca halledilir, kurtuluruz :)

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Erkan cevaplamış, ben pek anlamam bu ayarlardan. Google kendi yönlendiriyor. Kaldırmanın yolunu öğrenmeye çalışacağım.

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

çok ayıp :eek:

6. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

gecen senelerdi benzeri bir reklam için uyarıda bulunmuştum Hamdi ile konuşarak, bu tür kaçaklara dikkat etmek barındırmamak lazım.

7. İrfan

İrfan Moderatör

Virüs mikrop bunlar kardeşim.kapıdan kovsak bacadan giriyorlar.organize işler.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu tarz reklamlar kişilerin ilgi alanlarına göre yönlendiriliyor.
    Bilerek ya da bilmeyerek girdiğiniz bir site, link vs sizin bilgisayarınıza bir dosya atıyor. Bu dosya sitelerin sizi tanımasını sağlıyor. Böylece de gazete bile okusanız ilgi alanınıza girdiği düşünülen reklamlar sizin bilgisayarınıza yönlendiriliyor.
    Mesela benim bilgisayarımda en çok telefon gibi reklamlar görünüyor, çünkü uzun zamandır armudun sapı, üzümün çöpü diye seçim yapamadığımdan sürekli aranıyorum. Haliyle de etrafım teknoloji şirketlerinin reklamlarıyla dolu.
    Adı geçen reklam da var tabii. Coocie'leri silsem belki kurtulacağım ama bu bir sürü ayarımı da sıfırlayacağından yapamıyorum.
    Çok şikayetçi olanlar geçmişi ve coockie'leri silmeyi denesinler.
    Hamdi'de özel bir filtre var mı diye araştıracak ama öncelikle kendi bilgisayarımızı kontrol altına almalıyız..

9. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Aman Şeref Abi ne yaptın :) Direk zan antında bıraktın beni de:) Yukarıda söylediğin kısım doğru, ilgi alanına göre reklam ağı sana yönleniyor fakat reklam verenler istediği mecralarda da gösterim yapabiliyor.

Yani ilgi alanın olmasa da reklam verenin site seçim hakkı var. Bu durumda, reklamları yayınlamak için sitesinde yer ayıran balıksevdam gibi siteler reklam kısıtlaması ayarları yapmalı. Bizde yapılmadığı için eğer istersem film bile oynatabilir canı isteyen birisi :D

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Oooo.. Gözümüzü reklamlardan ayırmayalım bari.. :D

Zaten dediğin nedenledir ki epey uğraştığım halde temizlenmemişti..
    Son günlerde çıkmadığına göre Hamdi halletmiş olabilir sorunu belki de..

11. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Tamamen o sayfada kullanılan anahtar kelimelerden yönleniyor "sanıyorum".
    Ancak filtreleme yapılabiliyor diye biliyorum.
    Hatta aramızdan birini (yöneticilerden birini) adwords eğitimine göndermek gerek.
    Bildiğim kadarıyla reklamları etkin kullanmayı öğretiyoırlar ve sadece 50 dolar olması lazım.