Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maltepe - Kartal Dragos mevki dişli avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında SEMSS tarafından paylaşıldı.

1. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Merhaba değerli arkadaşlarım
    dün akşamdan yapılan son kontroller ile bugüne yapılan hazırlık muradına erdirdi beni :)
    İş çıkışı abim ile telefon ile konuşup Fatih hastanesi önünde buluşup bizim uzun yıllardır kullandığımız meramıza vardık . Lineaeffe Turnafresh 4,20 surf kamışlar üzerlerinde Shimano bestmaster XTA 8000 makina. Makinaların birinde Power line extreme 0,27 diğerinde Sufix Tritanium 0,28 sarılı. Lineaeffe floracarbon misina ve gamakatsu iğneler ile hazırlanmış takımlarımız.Yem olarak ise maalesef balıkçıdan tedarik edilen kaç günlük olduğu muallak istavritler :)
    İlk oltanın yemi takılıp su ile buluşması sağlandı saat 18:55 ikinci olta hazırlanırken alınan bir vuruş ve sezonun ilk dişlisi 27 cm bir sarıkanat :)
    ikinci takımda su ile buluştu saat 19:02 ve diğer balık çekilen takıma yem yönelişi o an ikinci vuruş ve 35 cm lik bir lüfer iğne ucunda :) yemler takılıp oltalar yine su ile buluşturuldu 5 dakika geçmeden bir vuruş daha ve 28 cm'lik bir sarıkanat daha :)
    devamında o heves ile 2 saat bekleyiş ama nafile tek bir vuruş bile yok hava zehir zemberek bir soğuk hani kar yağsa daha sıcak olacak cinsten :)
    içilen çaylar yetmiyor ısınmaya hele birde soğuğunda etkisi ile artan Wc ihtiyaçları :) yandaş balıkçı arkadaşlar ile hoş sohbetler gani ama balık nanay :)
    sohbette gece 00:00'dan sonra yaptığıda söylenildi lakin kalacak hazırlığımız yoktu tedariksizdik hem yarına işte vardı. Balığın kesmiş olması hemde soğuğun etkisi ile eve dönüş. Bu arada gamakatsu iğneleri lüfer avında bu sene ilk defa kullandım. Daha öncesinde ki tercihlerim hep Mustad yada VMC markaları üzerine oluyordu ama bu akşam ki performanslarından sonra Gamakatsu artık tek favorimdir acilen bu iğnelerden stok yapmam lazım :) İğne Gamakatsu -WORM 36- 4 no normalde Japon kurt iğnesi olarak tanımlanıyor lakin emin olun lüfer avında çok etkili 3 vuruş 3 balık. delikli iğne olması ise kanaatimce iğnenin boğaza kadar inmesine engel oluyor. Hepsi tam damakta hedefte şiddetle tavsiye ederim. iğne numara boyutları sizleri yanıltmasın zira 4 numara mustadın 2 numarası ile hemen hemen aynı ölçülerde.

Herkese rast gelmesi dileklerim ile başarılı kazasız avlar dilerim

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

Bülent abi süper bir av raporu daima rastgelsin tebrikler

4. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Çok teşekkür ederim Fatih kardeşim :)
    forumda ki ilk av raporum herkesin anlayabileceği bir dil kullanmaya gayret ettim başarılı olabildim ise ne mutlu bana :)
    sana da bereketli avlar dilerim RATGELE :)

5. poyraz

poyraz Aktif Üye

Tebrik ederim bülent abi devamına inşallah abi. geçenseneki dişli bolluğunu pek göremeyeceğiz gibi geliyor.

6. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Süpersin Bülent, anlaşılır dilde paylaştığın raporunda herşey var, av için tebrik, rapor için teşekkür ederim

Balığın yaptığı saatler muamma, bir an geliyor ve gidiyor, nerede ne zaman yapacağı hiç belli değil. Havaların soğuması balık için güzel ama balıkçı için zor anlar yaşatıyor. Hazırlıklı olunduktan sonra avlakta uzun süre kalınabilir ve daha bereketli avlar yapılabilir ;)

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...

7. i.h.beyaz

i.h.beyaz Aktif Üye

tebrikler hem avın hem tedayların icin

8. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Tebrik ediyorum ve avlarının daim olmasını diliyorum.Sağlıcakla kal..

9. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

ilgilenen arkadaşlarıma duyrulur, bostancı'lı balıkçi arkadaşım şimdi aradı suadiye otelinin önünden dönüşe geçmiş bu sabah malesef uzun oltada vuruş yok der ,

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Bülent
    Güzel bir av olmuş.
    Çok kişinin lüfer dediği boylara sarıkanat diyerek mütevazi davranmışsın.
    Her zaman rast gelsin

11. Mustafa Adak

Mustafa Adak Aktif Üye

Tebrik ederim. Güzel avlar zor şartlarda olsa yapılmış.