Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mantarlı dip oltası ile Sarıkanat show

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında CAHİT ACUN tarafından paylaşıldı.

1. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sevgili arkadaşlarım,

Çok sevdiğim, efendiler efendisi kardeşim Altuğ ile hafta sonu için Lüfer avı programı yaptık.Doğrusunu isterseniz iki Lüferkolik öyle bir bilendik ki akıllara zarar.Bu avı Altuğ için gerçekten çok istiyordum.Çünkü bütün hafta çalışıyor ve çok sevdiği balık avına zaman ayıramıyordu.Cumartesi gününü balığa,Pazar gününü de hayatında avladığı en güzel avına, yani Esin Hanıma ayırıyordu.Allah mutluluklarını daim etsin.Neyse,hafta sonu geldi ve arabamıza atladığımız gibi soluğu avlak yerimizde aldık.Oltalar hazırlandı ve Lüfer'lere atıldı.Mantarlı dip oltamız gerçekten güzel çalıştı.Çok güzel Sarıkanatlar aldık.Show'umuz iri yirmibeş sarıkanatla noktalanmıştı.Altuğ kardeşimin mutluluğu anlatılmaz.Onu görmeniz lazımdı.Altuğ Sarıkanat show yapmış ve bana "Gelecek hafta show'umuz var mı Cahit ağabey" diye sormaya başlamıştı bile.Evimize dönerken bütün güzelliği ve efendiliği ile " Cahit ağabeyim bana bu kadar güzel bir gün yaşattığın için çok teşekkürler ediyorum" diyerek gönlümü de fethetmeyi unutmadı."Bende sana teşekkürler ediyorum canım kardeşim,en kötü günümüz böyle olsun.."

Sevgili arkadaşlarım,

Mantarlı dip oltası takımı hakkında sizlere kısaca bilgi vereyim.Bu takıma, bir kulaca yakın bir bedene, iki iğne peşpeşe bağlanır.İğnelerin arkasınada mantar konur.Bu beden,kamışın ucundaki klipse bağlanır.Aynı klipse kurşunda ilave edilir.Buradaki mantarın görevi,yemin dibe oturmasını engellemektir.Yani yem suya battığında mantar batamayacağından, yemi dipten yukarıya doğru kaldırır.
    Hepinize kucak dolusu sevgilerimle..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Tolga

Tolga Aktif Üye

Cahit Ağabey,

Kıskanmamak elde değil gerçekten. Avınızı ve sizi tebrik ederim.Elinize sağlık. Umarım ben de sizinle birgün avlanma şansını yakalarım.

4. cehennam

cehennam Üye

Tebrikler Cok guzel bir av olmus acaba avcilar ambarli sahilinde bu sekilde balik avlamak mumkun olurmu ?

5. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sevgili Tolga..

Seninle avlanmayı bende çok isterim ve bundan mutluluk duyarım.Benim ne zaman balığa çıkacağım inanki belli olmuyor.Bulduğum her fırsatı değerlendirmeye çalışıyorum.Ben müsait olduğumda sen,sen müsait olduğunda ben müsait olamıyorum.Bunu ayarlamak o kadar zorki.Ama kısmet işi.Hiç belli olmaz.Bakarsın birgün birlikte olta atarken karşılaşabiliriz.Kendine çok iyi bak..

6. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Tansu,Avcılar Ambarlı sahilinde hiç balık avlamadım.Bana katıldığın için teşekkürler..

7. hunter

hunter Daimi Üye

Cahit abim,
    Can-ı gönülden tebrik ederim abim,her zamanki gibi konuşturmuşsun yine ustalığını,sevgili Altuğ kardeşimizde çok şanslı olduğunun farkında zaten resimlerdende anlaşıldığı gibi. :)
    Devamları denk gelsin canım abim.
    selamlar.

8. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler cahit abi harika bir av olmuş

9. BİROL

BİROL Daimi Üye

Maşallah çok güzel bir av güncesi olmuş.
    Altuğ ile güzel bir ava ,daha doğrusu imrenilecek bir ava imza atmışsınız.
    Tebrikler Cahit abi,darısı başımıza.

10. freefish

freefish Aktif Üye

tebrikler cahit abi

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Cahit Abi
    Çok güzel av olmuş

Balık buralarda yok..
    Ben oralara gidemiyorsam bu balığın buralara gelmesi lazım.
    Görenler ordan bi söyleyiverseler diyorum.. :D