Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mantarlı Hırsız Takımı Tartışalım

Konu, 'İğneler, İğnelerin Anatomisi, İğne Çeşitleriyle Nerede Kullanılabileceği Hususları' kısmında muratkebir tarafından paylaşıldı.

1. muratkebir

muratkebir Aktif Üye

Değerli ustalar ben hırsız takımın 2 iğne ile yapılması kanaatindeyim sebebi yemin takılırken yıpranmaması dır, %70 ustalarımız hırsıza yem takarken benim gibi 3 iğne ile yemi şekilsiz takıyor ama 2 iğnede yem kalem gibi duruyor.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Ben yemin büyüklüğüne göre iğne sayısını ayarlıyorum fakat genelde 2 kullanıyorum bende.

4. night fisher

night fisher Aktif Üye

Ben,hiçbir şekilde düzgün takamadım şu istavriti(yaprak).Hiç beğenmeden attığım yeme balık vuruncada,umutsuzluğun verdiği gevşeklikle balığıda kaçırıyorum zaten.Zarganalı uzun olta kullanırken,iş değişiyor,üç iğneli takımı öyle işliyorumki balığa,lüfer olsam dalacağım gibi geliyor:):):)

5. hunterakrep

hunterakrep Üye

2 numara iğne 2 li hırsızlı 3 numara iğne yem küçükse 2 li Büyükse 3 lü 4 no iğne 3 lü hırsızlı bağlıyorum genelde.

Takımı bağlarken kevlar ip yada ince misinadan çiftli bağlarsan yemde bozulma olmuyor. Tavsiye ederim.

6. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

3lüde olsun 2lide, isterse 4lü olsun zırh gibi takarım yemi yeterki taze olsun yem, :cool:

7. blacksea

blacksea Misafir

Mantarlı takımda 3 iğnenin kullanım amacı balığın yakalandıktan sonra kaçmasını önlemek içindir.2 iğneli takımlarda yem rahat takılır fakat balığın kurtulma şansı yüksektir.Balık kovaya girene kadar balık tuttum diyemezsin.Çoğu arkadaşımızın en şikayet ettiği konudur aslında tutulan balığın oltadan kurtulması.

8. muratkebir

muratkebir Aktif Üye

Şahsi fikrim 2 iğneli hırsız takımda 1. iğne yemi tutmaya 2. iğne balığı almaya yarıyor , 3 iğneli takımda 2. iğne hep yemi bozan oluyor.

tabii üsküdardan avlanan yaşlı bir ustamın sarıkanat'ı çekerken gördüğüm 5 iğneli takımı beni alt üst etmedi değil :D Düşünün yemin her yerinde iğne vardı.

9. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

5 iğneli takıma pek şaşırmadım çünkü bende kendi bağladığım takımlarda her zaman abartıyorum bu yüzden zihni sinir takımlarım boldur // ben mantarlı takımı 2 li /3 lü duruma göre kullanırım ,peki 3lü iğne takabilirmiyiz rapala arkasında olan varya .*gerçi yemde ki albeniyi azaltacaktır ama aksiyon salınım falan

10. öncü

öncü Aktif Üye

Yemi fleto çıkarmasıda çok önemli bir unsur bence düzgün çıkartılan yem düzgün takıldığı takdirde birde taze ise tadından yenmez:) birde benimde tercihim 3 iğneli takım mantar boyutununda önemi var bence büyük mantar balığı ürkütebilir diye düşünüyorum orta boy mantar ideal bence.

11. forkill96

forkill96 Aktif Üye

merhaba birşey soracaktım bu ıstavrıtlerı takarken elımızın kokusunungeçmemesi için eldiven taksam bir faydası olur mu acaba?