Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marinport bot ile ilgili yorumlar lutfen

Konu, 'Botlar ve Bot Motorları' kısmında darnglove tarafından paylaşıldı.

1. darnglove

darnglove Üye

Bodrumda genelde iki kisilik balik avlama turlarinda kullanmak uzere tekne aramaya basladim ancak baktim ki balik avlamak icin cogu insan bot tercih ediyor pratikliginden ve kucuk hp motorlar hizli hareket etmesinden ayni zamanda tasimasi kolay oldugundan , bende bu sebeple arastirinca iyi bir marka oldugu ortaya cikan MARINPORT alman yapimi bir bot tercih ettim ce okuduguk kadariyla FIBER olmasinin da buyuk avantaj ve uzun omurlu oldugunu anladim.Ancak 390 bir fiber bot ile alminyum bot arasinda 2000 tl civarinda bir rakam oynuyor yani fiber 5500 alminyum olan ise 3600 tl civarinda.Ben simdi masraf yapip birde 9,9 tohatsu alacagmdan dolayi fiber mi al mi diye cok arada kaldim sizlerden yorum bekliyorum.Ayrica alminyum olanin birde 420 m olani var fakat fiberin en buyuk 3,90 i mevcut ne dersiniz nadirde olsa 4 kisi de kisa geziler yapabilir miyim ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. aybasan

aybasan Üye

1.5 yıldır sıfır aldığım 3.90 alaminyum taban marinport ve 9.8 4 zamanlı tohatsu motoru kullanıyorum.Eğer koyacak yeriniz varsa elbette fiber tabanlısı çok daha iyi olacaktır kullanım açısından..Ama bot alan kişi portatifliğini düşünerek bot alıyor fiber tabanda bu ortadan kalkıyor indirip katlama heryere götürme şansı yok ya bir barınakta bırakacaksınız yada arabaya çeki demiri taktırıp birde çekçek alıp herdefasında indirip bindireceksiniz iki durumda sıkıntılı.
    Biz 4 kişi çok rahat av yapıyoruz hatta bazı zamanlarda 6 kişi bile av yaptıgımız oldu ama ideali 4 kişi elbette.9.8 motor gayet yeterli zaten daha büyük motor için amatör denizci belgesi gerekli yoksa birde sınava girip onu almanız gerekli..Alaminyum taban oldugu için içinde çok rahat ayakta duruluyor fiber tekne gibi değil sola sağa yalpalanması çok daha az.Bottan çok memnunum kaliteli bende araştırarak almıştım ama sanırım artık gelmiyormuş epeydir bir arkadaş daha arıyordu ama satan yer bulamamıştı yakın zamanda.
    ..

4. darnglove

darnglove Üye

1-Fiber taban daha iyi olacaktir derken aradaki yaklasik 2 bn tl lik farka degecek kadar gercekten ne artisi var merak ettim suyu guzel yarip gitmesi disinda daha mi uzun omurlu?
    2-Ben alip ordan baska bir yere goturmeyecegim site icinde koyabilecegim guvenli bir yer mevcut ve eger indirdikten sonra kamyonet arkasina uc kisi kaldirip sezon sonunda tasiyabileceksek romorkede ihtiyac duymam asla bu durum onemli benim icin romork ve ceki isine girmek istemiyorum.
    3-Siz simdi imkan olsa tekrar alm. Taban mi fiber taban mi alirsiniz romorksuz tasiyabilme imkani da olsa...
    4-Diger bir soru ise balik tutarken ve ozellikle sirtida baligi alirken ters bir hareketle ignenin bota girme durumu soz konusu olur mu?
    5-Ikinci ellerini arastirdim ancak hepsi alm. tabanli yani fiber yok gibi birsey sifiri icin birkac yere telefon acicam.
    6-Tente yaptirmayi da istiyorum bu mumkun mudur acaba dedigim gibi sadece sezon basi indirip sezon sitede evin onune cekicem yani surekli tente kur cikart durumu olmayacak.
    7-Son sorum ise bot acikta balik tutarken cok suruklenmez mi deniz demiri mi kullanmak gerekir
    8-420 m boyunu dusunuyorum bulabilirsem bu derece buyuk olmasi sknti yaratir mi yaratirsa nedir

Tesekkurler

5. aybasan

aybasan Üye

1)Parasal sıkıntı yoksa ve koyacak yer varsa elbette fiber taban daha iyidir.Suyu çok daha güzel yararak ilerler performanslı ve güvenli olur.Bota göre daha uzun ömürlü olacaktır elbet denizle asıl temas eden yer fiber kısmı.Benim koyacak yer sıkıntım yoksa fiber kayık alırdım neden siz fiber tabanlı bot düşünüyorsunuz sonuçta yine delinmesine vs şeylere dikkat etmek gerekecek bundada.Güzel bir fiber tekne alın ozaman?
    2)Madem koyacak yeriniz var o zaman fiber tekne alın sonuçta onuda sezon sonunda evinizin oraya koyarsınız maliyetide daha düşük olur..Botun avantajı portatif olması..
    3)Romorksuz taşıma imkanı olsa ve fiber tekneyide almayacağımızı farzedersek elbette fiber taban bot isterdim ikisi arasında.
    4)İğnenin bota girmesi riski herzaman vardır elbette..Ama bu o anda güvenlik açısından çok sorun yaratmaz pat diye hemen inmez..İnse bile bot 4 parçadan şişiyor tek parça bile kalsa botu su üstünde tutmaya yeter batmaz yani.Delinirse karaya dönersiniz tamir kitiyle tamir edersiniz geri açılırsınız en fazla..Ama olay korktugunuz gibi değil az bir dikkat bile yeterli oluyor aslında bu konularda bide iğnenin batması için baya bir güç lazım malzeme o kadar ince değil çünkü.
    5)Alaminyum taban yıpranma açısından avantajlı ahşap tabana göre..Birde şekli bozulmuyor kırılmıyor tahtada bunlar olabilir.Fiber taban çok satılan birşey değil ondan ikinci elide az oluyor alanlarda hesabını kitabını iyi yapıp aldığı için pek satma gereği duymuyor sonradan.
    6)Tente kesinlikle şart tentesiz düşünmeyin bile denizin ortasında güneş az bile olsa adamı pişiriyor hatta o nedenle tenteyi iyi birşey alın yada yaptırın güneşi tam kessin hatta yanlardan aşağı doğru inebilecek şekilde olsun duruma göre yarıya kadar indirir eliniz dışarda avlanırsınız yandan vuracak güneşte rahatsız eder illa güneş herzaman tam tepenizde olup tente gölge yapamaz.
    7)Bot denizde tekneye göre daha fazla sürüklenir çünkü suya batma kısmı daha azdır.Katlanır tipte çapa şart elbette çapa atmadan sabit av yapamazsınız..Ama size tavsiyem küçük çapa alın bende başta büyük katlanan çapa almıştım ağır oluyor ve gereksizmiş 3 kg katlanır tip çapa ucunda 1.5 metre zincir gayet yeterli geliyor atmasıda çekmeside çok kolay oluyor.
    8)4.20 yi boşverin 3.90 ile arasında aman aman bir fark yok ama fiyat farkı çok ..3.90 ideal 4 kişi çok rahat işinizi görür..Gezmeye çıkacagınız zaman 8 kişi bile biner tur atarsınız rahatça.Motoru uzun şaft alın kısa değil..Ben öyle yaptım ilerde teknede alırsam ondada kullanırım diye birde satacak olursam uzun şaft daha kolay satılır kullanım açısından pek fark yok uzatma aparatı bile kullanmıyoruz biz.

6. darnglove

darnglove Üye

Oncelikle sabirli ve detayli yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. Iki gundur deliler gibi arastiriyorum cok temiz alm. Taban 390 yaninda 4 zamanli tohatsu 9.8 buldum ikisi de yepyeni ve faturali fiyat 4500 tl bedava gibi ama bana biraz uzak almaya gidecek vaktim yok maalesef gormede de para verilmez o yuzden ben yine fiber tekne bakican buyuk ihtimalle 4.5 m

7. aybasan

aybasan Üye

Bot temiz olduktan sonra sorun yok bot açısından..Motor kaç model..Eğer model yılıda yeni ise 4.500 tl çok iyi fiyat bence hatta belki biraz daha pazarlık payıda olabilir....satıldıgı yer neresi siz neredesiniz?..En kötü satıldıgı yerde aracılık edecek bir tanıdık gidip bakar sorun yoksa parayı tanıdıgınıza yollarsınız vekaletnameyle o sizin adınıza alır sizede yollar otobüs firmasıyla bile yollanabilir muavine verir bi 50-100 tl siz garajdan karşılar alırsınız..

8. darnglove

darnglove Üye

bot ve motor 2014.11 ay faturalı ve gerçekten tertemiz ancak yazdıklarınızdan çok net şekilde fikirlerim yerine oturmaya başladı sanırım , çünkü sadece senede bir kere indirip güvenli olarak denizde bırakabilecek , sezon sonunda ise yine karaya koyabilecek güvenli bir yer mevcut sitede ve ücretsiz o yüzden benim durumumda olan biri benve fiber tekneyi tercih etmeli çünkü 4-5 kişi olduğumuzda gezi amaçlı eşim ve annem varkende rahat dolaşmak amacım.4.5 m bir fiber içinde 9.8 tohatsu fzla fazla yeterli olur diye tahmin ediyorum.

Bota gelecek olursak fiyat çok garip geldi bana kimse o fiyata vermiyor ama 4500 tl ye tertemiz sıkıntısız onarımsız az çalışmış motor ve bot nasıl olur anlayamadım ama satan kişi ısrar ediyor öyle olduğuna artvinde tanıdığım olsa baktıracam ancak maaleef yok

9. aybasan

aybasan Üye

Fiyat iyi..Şimdi şöyle düşünün o motorun sıfırını alsanız fiyat 5.750 tl..O motor neredeyse 1.5 yaşında botla beraber 4.500 tl..Motor gerçekten dendiği gibiyse ben olsam az bir pazarlıkla onu alırım bot yanında bedavaya gelir..hem bir süre kullanır duruma bakarım memnun etmezse fiber alıp motoru onda kullanırım botuda yedek tutsanızda satsanızda kar olur sonuçta.Bence bir şekilde baktırmaya çalışın,etraftan eşden dosttan birileri bulunur oralardan
    ..Ama sakın ola önceden kapora bile olsa para göndermeyin bu şekilde çok dolandırıcılığa uğrayanlar var

10. darnglove

darnglove Üye

Evet dediginiz gibi fiyat gercekten cok uygun ama artiv tarafinda hic tanidigm yok, sadece telefonla gorustum herseyi temiz dedi simdi 19 saat yol gidipte husrana ugramak istemiyorum yoksa gercekten cok kelepir ama neden boyle kelepir anlayamadim

11. aybasan

aybasan Üye

Aslında o motoru satabileceği maximum fiyat zaten 4.000 tl ler civarında sıfırı ile kıyaslarsak hatta ben öyle birşey alacak olsam 3.500 3.750 tl fiyat düşünürüm fazlasını vermeyi pek istemem e botuda 1.000tller civarına verecek olsam 4.750 5.000 gibi bir fiyat çıkar enfazla..Adam çabuk satılsın elden çıksın diye 4.500tl demiş olabilri çokda aslında mantıksız bir fiyat değil 4.000 tl den kapı açın aradaki farkla oraya masraf yapıp gelicem deyin en kötü 4.250 ye bağlayın 250tl ilede Artvinide günübirlik görüp gelin :) Düşünsenize belkide hayatınızda Artvini görmek için çıkabilecek tek şans belkide hatta giderken uçakla daha rahat gidersiniz dönüşte otobüsle dönüp yanınızda getirirsiniz.