Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marmara Lüfer ve Kofana Avı Part 1

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Rapalacı tarafından paylaşıldı.

1. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Merhabalar,

Haftasonları olduğu gibi cuma akşam yazlığın yolunu tuttum tekneyi indirip benzin almaya giderken (denizden tekneyle gidiyorum) bir kamışa ipek diğerine sahte yem takıp kıyı yollu ufaktan gidiyordum biraz ilerleyince ipeğe bir zargana aldım. Daha sonra rapala takılı kamış eğildi yosun sandım ama ilerde zıplayınca çekmeye başladım güzel bir sarıkanatı livarıma gönderdim. Benzini alıp dönüşe geçerken banko meramda tek olan zarganamı canlı olarak gezdirmeye başladım, güneş batmaya yakın akşam suyu diyerek bir vuruş ama ne vuruş çekemiyorum kurşunu içeri aldım balığı gördüm ellerim titredi :) baktım biraz durur gibi oldu aldım içeri harika bir balık, livara attım başka yemim olmadığı için havada karardığı için döndüm. Bu balığın resmi telde yarın atarım. Akşam suyunu bitirip sabah çıkmak için erkenden yattım. Sabah 7 de sudayım ipekleri sağlı sollu saldım zargana arıyorum kamış eğiliyor 3 lü olan ipeğime 2 zargan ohh diyorum ekmekler gelsin :D diğerine de iki zargana ve daha sonra bir tane alarak merama doğru geçiyorum. Soruyorum balık varmı yok diyorlar diyorum birde ben bakayım ;) yemimi canlı olarak salıp gezmeye başlıyorum 5 dakika içinde balık geliyor bu dünkinden ufak ama has kofana zor çekiyorum harika bir balık livarımda, aralıklarla lüfer almaya devam ettim taa ki iğnem kopana kadar sonra 5 fire verdim eve 5 balıkla döndüm. Pazar günü çok umutluydum 7 tane zarganam vardı fakat hiç balık yapmadı öğlen arkadaşım mehmeti almak için kıyıya gittim. Balık malık yok dedim akşam suyuna bakarız oturup takım bağladık. 6 buçuk gibi devam yine yok yok hava karardı dönelim dememle kıyıdaki meralarda son turlar kurşunu içeri aldım kütt o nasıl bir balıktır zargana ağzında taklalar atıyor, balığı içeri aldım ve aynı yerden 2 balık daha alıp keyfimiz tavan yapmış vaziyette evimize döndük balık tutmak başka bir şey lüfer tutmak başka birşey gerçekten. Herkese bereketli avlar dilerim.

Hedef balık: Lüfer
    Takım: Uzun olta
    Yem: Canlı zargana
    Misina: 0.70 el oltam. 0.32 fc beden misinam
    İğnem: owner 2/0 - 2. iğne channel 2/0 - gagalık mustad 5 no kısa pala
    kurşun: 50 gram hava estiğinde 75 gram

Bunlarıda kıyı yollu jig yaparak aldım :)

Pazar günü akşam kısmeti

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Eylül 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Melih

Melih Aktif Üye

Anlaşılan bu sene çok bereketli olacak. Rastgelsin keyifli olmuş

4. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Emeklerin karşılığı alındığında o av gününün sonunda insan mutlu oluyor ve yeni avlarını hayal ediyor. Çok güzel bir haftasonu olmuş, tebrik ederim, emeklerine sağlık Furkan :)

Her zaman rast gelmesi dileklerimle...

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Kofanaların maşallahı var Furkancım, tam mangallık valla afiyet olsun, umarım ben de fırsat bulup tadına bakabilirim bu derya kuzularının :D 50 ila 75 gram kurşunla da ne zevkli olmuştur ha :D:D:D

6. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

Vallahi helal olsun güzel balıklar kardeşim sen bu işi biliyorsun meranda hakikaten sağlammiş :)

O resmini koymadigin kofanayida yüklede görelim.

7. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Kanka , Furkanın Lüferlerde Gözüm Kalınca Kofanayı Koymaktan Vazgeçti :) Biraz daha Böyle Giderse Çocuğun Balıkları Kesilecek :D ( Allah Korusun tabikide şaka bir yana allah senin oltanı boş çektirmesin kardeşim ) ...

8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Teşekkür ederim Melih Bey.

Süleyman abi sağol. Umarım beraber bir com yaparız :)

Abi bu olay bizim buraya özgü sanırım hiç bir yerde yoktur 50 gramla uzun oltacılık balık bindimi zevki anlatamam zaten sinek çarpsa hissediyorsun :) Sağolasın
    Eyvallah Erdem abi mera sağlamdır o merada ne mercanlar çupralar çıkıyor komşum tutuyor ama ben lüfer olunca gözüm başka balık görmüyor. Teşekkürler boğazda görüşmek üzere ;)

Balık bayağı iri livarda dönemiyordu hayvan o derece :)
    Sağol sanada rastgele allah büyük kısmet işi bu.

9. ozan1977

ozan1977 Aktif Üye

kardeşim harikasın.o merayı çok özledim balık varken tutmak lazım..tutamayanda var be kardeşim şimdi oralarda..:)ama kırlangıç tutuyolar..senin mera biraz daha geridemi yoksa aynı yerlermi.?

10. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Sağol reis. Nihat abiden gerideyim fenerden aşağıya pazar fenerdeydim iki tur attım tık yok. Kısmet akşam 30 dakika içinde 3 balık aldım. :)

11. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Tebrikler Furkan. Keyifli avlar...
    Şu zarganayı canlı gezdirmeyi başarırsam, bizim kofalar da gelmiş;)
    Zargananın takılışı ve gezdirme hızın hakkında biraz bilgi ve foto paylaşırsan sevinirim.
    Sevgi ve selamlarımla...