Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Marmara pirçol avı

Rapalacı

Daimi Üye
Adı
FURKAN ®
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar,

Lüfergillere veda ettikten sonra, artık sıra geldi tekne avlarına diyerek tekrar lüferler gelene kadar yaz aylarında favori av stilim olan yemliye başladım.
Havalar ile suların ısınmasıyla meralara balıklar yerleşmeye başladı, az da olsa av vermeye başladı.
Çok sevdiğim yemli avına hafta sonları ağırlık veriyorum. C.tesi sabahtan tekneyi suya indirip teke aradım.
Lodos kıyıları vurduğu için teke bulmak zordu dalgada kıyılarda barınamadıklarından 15 tane ancak bulup taşıma oturdum, ilk atışta vuruş ve tasma geleni hemen tanıdım, :) gelen mercandı.
Balık vardı ama yem yoktu yemi bitirip kıyıya döndüm.

Av stili: Tekne ile çapa atılarak
Mera: Tekirdağda bir yer, Reislerimden öğrendiğim nişan alma yöntemi ile (sonarsız balık bulucusuz). taş bulma
Derinlik: 10-12 metre
El oltam: 0.45 ana beden 0.35 fc beden
2 numara fudo-owner iğneye dökülmüş ufak zoka (pirçol)
Yem: canlı teke
Tutulan balıklar: Mercan, Çupra, Hani, İstavrit. İspariler ve hanoslar tabiyatlarına geri bırakılmıştır.
Balıkların salınma videosu https://www.facebook.com/photo.php?v=10152458234917010&set=vb.822422009&type=2&theater

Bu haftada Özkan abi ile kısa bir av yaptık 1 günlük jig ve popper ile istavrit, yemli ile 2 tane çupra ve sayamadığım kadar ispari hani aldık kıyıdada silikon ile mırmır tuttuk.

Jig ve rapala ile istavrit

Moderatör tarafında düzenlendi:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Furkan
Keyifli bir av olmuş

Berke Öztürkmen

Daimi Üye
Adı
BERKE ÖZTÜRKMEN
Avınız da balıklar da çok güzeller. Bu arada pirçolu daha önceden duymuştum ama yöresel bir balık adı zannediyordum :D Böylece burada zoka dediğimiz şey olduğunu da öğrenmiş oldum. RASTGELSİN...

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Gerçektende güzel bir haftasonuydu.

Tek eksiğimiz tuttuğumuz balıklardan nevale yapmamak oldu,onlarda Esere nasipmiş,

Esere dünyaya hoşgeldin hediyesi oldu güzelim balıklar.:harika:

Yanlız alı koyduklarımız saldıklarımızın yanında az kalıyor haniler havada uçuşuyordu resmen :)

Teşekkür ederim.

Can_Ordu

Daimi Üye
Adı
Can ÖNEL
Tebrikler. Bereketli bir av olmuş. Afiyet olsun.