Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MARMARADA DEV LEVREK.........

Konu, 'Genel Konular' kısmında oktay16 tarafından paylaşıldı.

1. oktay16

oktay16 Moderatör

Marmara'da zıpkınla yakalanan yaklaşık 2 metre uzunluğundaki kaya levreği görenleri şaşırtıyor.

Bursa'da Beşevler Mahallesi'ndeki bir balıkçının tezgahını süsleyen ve 4 kişinin güçlükle taşıyabildiği "sarı ağız" olarak tabir edilen kaya levreği görenleri şaşırtıyor. Yanına yaklaşan insanların boyundan bile daha uzun olan 1 metre 97 santimetre uzunluğundaki levrek, tezgahta renkli görüntüler oluşturuyor. Balık firmasından 4 çalışanın güçlükle kaldırdığı 70 kilogramlık kaya levreğinin İstanbul'da bir lüks otele satılacağını belirten balık firması sahibi Ömer Kocaman, "Dün akşam saatlerinde Marmara'da
    zıpkıncı bir arkadaşımız tek başına tuttu. Marmara'dan 10 yılda bir bu boy balık alınıyor. Daha önce 45 kiloluk balığı görmüştük. Saral cinsi böyle bir balık nadide bulunuyor. Ege ve Akdeniz'de var. Ancak Marmara'da böyle bir balığın yakalanması çok güzel oldu. İşin güzel bir tarafı da havyarının tamamını denize dökmüş olması. İlerleyen zamanlarda denizden milyonlarca kaya levreği yakalanacak. İki gün teşhir edip, İstanbul'da bir otele vereceğiz" dedi.
    Kaya levreğinin kilosunu 17 liradan aldıklarını belirten Kocaman, 20 liradan satacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: www.bursadabugun.com

BU habere en çok ben sevindim:):)

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bende dedim oktay aldı 8-10 kiloluk bir kuzu :D

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Oda olucak kardeş Sabır:D bi kaçabilsek balığa...:)

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Oktay,Bu balık levrek değil,sarıağız yada granyoz diye bilinen balık..Kaya levreği denilen balık ise eşkinedir..
    1 ay öncede avlanmıştı bu boylarda olanı..

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Haberde bu balığın dalgıç tarafından avlandığı yazıyordu.
    Herkes biliyor ki dalarak avlanmak amatör işidir. Amatörler yakaladıkları balıkları satamazlar. Zıpkınla vurulanlar ise hiç satılamazlar.
    Oysa haberde 20 liradan satılacağı yazıyor. Alenen suç işleniyor ama ilgililer sanırım uyuyor. Bunu haber yapan basının ise dünyadan haberi olmadığı belli. :(

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Haber içerisinde Sarıağız olduğu belirtilmiş zaten abi, ben haberin başlığını değiştirmedim, olduğu gibi taşıdım konuyu:)

Şeref abinin yazdığına hak vermek lazım aslında ama, beni en çok sevindiren durum eğer doğruysa, balık tüm havyarını sularımıza bırakmış, buda milyonlarca balık demek:)