Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marmara'da İri Kefal Nerede?

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında delysid tarafından paylaşıldı.

1. delysid

delysid Yeni Üye

Selamlar. Ben Marmara cevresinde iri kefal tutmak istiyorum. 1 kg uzeri 2-3 kg civari iri kefallerin muhtelif yerlerde oldugunu biliyoruz. Zaman zaman balik cigeri, istavrit ve hamsi'ye, zaman zaman da kurt, ekmek gibi yemlerle cogunlukla derin iskele diplerinde tutulabildigi oluyor. Yakin zamana kadar tutan, goren, duyan var mi acaba? Rica etsem bilgi paylasir misiniz? Haskoy tarafinda kibris takimiyla ortalama 500-600 grlik kefallerin tutuldugunu biliyorum. Daha buyukleri icin zipkin haric oltayla nerede avlanabiliriz? saygilar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

silivri liman içi ve çevresinde mevcut. uğraşmak gerekiyor ha deyince yakalanmıyor.

geçenlerde yakaladıklarım.

birkaç yıl önce denk getirdiğim has kefal

4. delysid

delysid Yeni Üye

selamlar. elinize saglik buyuk olan cok keyifli bir av. yaklasik 2kg var sanirim. bu bahsetmis oldugunuz liman ici ve cevresi'nde surekli avlandiginiz spesifik bir nokta var mi yoksa herhangi bir yerinde de buyuk avlayabilmek mumkun mu? saniyorum yemli takim kullaniyorsunuz? ne yiyor ordakliler? ekmek mi yoksa herhangi bir balik ici yeterli mi? tesekkurler.

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

limanın hemen her tarafında, yazın silivri içindeki iki adet cılız derenin içinde ve kumsal taraflarında denk gelinebiliyor. bugün liman içinde istavrit ile yakalayanları gördüm (gırgırların balık indirdikleri noktalarda toplanıyorlar tekneden düşen balık leşleri için) boylar ufaktı.

ben ekmek yada istavrit ile yakalıyorum pekte peşinde olduğum bir balık değil gördüğümde dayanamıyorum :D

iri olan balık 3kg gelmişti. üst resimdeki balıkları tuttuğum günde alttaki kadar iri balıklar geçiş yapıyordu fakat hiçbir şekilde ekmeğe yanaşmadılar. ne zaman ne yiyeceği belli olmuyor, dere içinde lahmacun yediklerine bile şahit oldum :)

6. delysid

delysid Yeni Üye

anladim cok tesekkur ederim. bahsettiginiz limana bir defa gitmistim. tarif ettiginiz yeri de az cok hatirladim. yakin zamanda gitmeyi dusunuyorum. ben de buyuk olmasi sartiyla tutmak istiyorum. aslinda su ustu kibris takimiyla aciktan kiloluk kefal cekmesi cok zevklidir. daha onceden tuttugum yerlerde iri yok. o sebeple arastiriyorum. tekrar tesekkurler verdiginiz bilgiler icin. hoscakalin.

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

yalnız havalar soğudu verim düşecektir kefalde göç balığı sonuçta. yazın ve sonbaharda verimli oluyor.

rastgelir umarım :)