Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marmaris Avlak Yardım..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Amaneden tarafından paylaşıldı.

1. Amaneden

Amaneden Yeni Üye

Yaklaşık iki yıldır Marmaris de ikamet ediyorum. Burada yaşamaya başladıktan sonra balık avına merakım başladı.
    Ama ne yazık ki tatmin edicek şekilde hiç bir zaman balık avı yapabildik diyemem, sadece sokkan ve kefal avı yapabiliyoruz. Bir çok arkadaşımızdan teknik ve avlak yerleri öğrenmeye çalıştık mesala; içmeler mevkinden yağmurlu havalarda dere ağzından at çek yapmayı denedik olmadı veya yapamıyoruz, yine içmeler liman dan atçek turna yapmayı denedik yine olmadı:( Yalancı boğazdan sadece sokkan alabiliyoruz.
    Kıyıdan atçek için önere bileceğiniz sahte yem önerilenizi bekliyorum.

Buraları bilen bir arkadaşımız yardımcı olursa minnettar olacağım:)

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Ekim 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin Ali
    O bölgelerde avlanan arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır ama kıyı balıkçılığı gittikçe zorlaşıyor.

4. Amaneden

Amaneden Yeni Üye

Hoşbulduk Şeref Abi,

Evet, benimde duyumlarım öyle, dediğim gibi iki yıldır balık avı yapmaya çalışıyorum, yani şuan ki balık durumu ile daha evvelki durumu hakkında pek bilgim yok, ama buralarda ki daha deneyimli arkadaşlarımız ençok Balon balığınından şikayetçiler, bende çok rastlıyorum. Muhakkak tek sebep o değildir.

5. inculy

inculy Aktif Üye

selimiyede balığa çıkaran balıkçılar var. Bu aralar çok güzel mercanlar alabilirsiniz. kıyıdan turunçta levrek, baracuda garanti alırsın derim. Yemlidede karidesle yine turunç limanın oralarda çipura alabilirsiniz benim gözlemlerime göre. Taşlık yerler var dediğim yerde. Bi de amos var trunça çok yakın gündüz bir gidip gözlemlemenizi tavsiye ederim. Bence balığa çok elverişli bir bölge

6. Amaneden

Amaneden Yeni Üye

Sanırım bahsettiğiniz yer turunç otel hizasındaki kayalık yerler? Yoksa Turunç girişindeki tam tersi istikametin deki yerler mi?
    Tekne turlarına çıkıyoruz bazen eşimle ama biz sandelyelerimize kurulup hem denizin hemde avın keyfini çıkarmayı tercih eiyoruz.

7. inculy

inculy Aktif Üye

evet sonda bir otel var hatta tünel gibi bi yer var oradan geçişi yasaklamışlar birisi boğulmuş onun arka tarafına geçebilirseniz, sezon bittiği için belki geçebilirsiniz, orada bir koy oluşmuş.
    Amos var yakınlarda gidip bir bakın derim. Valla mükemmel bir yerde yaşıyorsunuz, oralarda olmayı isterdim.

8. Amaneden

Amaneden Yeni Üye

Dediğiniz yeri daha öncede arkadaşlarım önermişti, ancak sezon bitiminde daha rahat gidilebilinir sanırım.
    Marmarise gelince; burayı anlatmaya kelimeler kiyafetiz kalır, daha önce yaz aylarında gelirdim, herkesin marmarisin sonbaharını kışını ve ilkbaharını görmesini öneririm. Mükemmel bir doğa, uçsuz bucaksız yeşil, göklere tırmanır gibi büyüyen dağlar, berrak deniz, ıssız koylar, sizi gönüllü esir alan sınırsız güzellikler:)