Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marmariste Balon Balığı Bolluğu

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında aşan tarafından paylaşıldı.

1. aşan

aşan Yeni Üye

Bu hafta sonu 3 arkadaş Yalancı Boğazın açık deniz tarafına botla açıldık ama açıldığımıza açılacağımıza pişman olduk etraf balon balığından geçilmiyor ki , 5 kg 10 kg arası balon balığı yakaladık . Bide Balon balığını hem cinsini yemez sanırdık yavru bir balon balığını tuttuğumda kuyruk kısmının olmadığını farkettim canlı yem olarak deniyelim dedim ve 30 saniye geçmeden 1 kg ye yakın bi balon geldi inanılmazdı acaba tüm cinsler bitti hem cinslerinimi yiyorlar acaba balon balığı nasıl bir hayvandır böyle insanın balık zevkini sıfıra indiriyor maşallah :=(((

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Kumsal

Kumsal Aktif Üye

bu sene inanılmaz balon balığı var ne illettir ki ne atarsan at yamyam gibi yer seçicilik 0 hayvanda.

4. sedatic

sedatic Aktif Üye

Zamanında Hamdi Abi'nin yazdığı konuyu okudum. (Aşğaıda linki var)
    Bu konuda bilgili bir kişinin bu yazıya belki ilave edecekleri vardır.
    Anladığım kadarıyla küresel ısınmanın etkisiyle balon balığı giderek kuzeye doğru yayılıyor.
    Birkaç 10 yıl sonra belki Marmara'da da bol bol görlecek..

Çözüm olmayacaktır ancak yakalanan balıklar belki de alıkonulmalı ve uygun bir yere gömülmeli..
    "Fare sidiğinin değirmen taşının dönmesine katkısı vardır" diye bir söz vardır bizim oralarda.
    Ama anlaşılan devlet bir politika belirleyip bu balıkla mücadele etmedikçe işin sonu yok gibi..

http://www.baliksevdam.com/forum/balon-baligi-tetradon-spacieus-tetradon-biocellatus-225.html

5. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Normalde balon balığı çok lezzetli bir balıktır.Ama içinde bulunan zehir siyanürden 10 kat zehirlidir ve pişirme kursu 6 ay sürmektedir.2 sene önce datçada tatilde iken benim takımları tek tek patlatmışlardı ozaman kendileri ile tanışmıştık.

6. aşan

aşan Yeni Üye

bozburuna gideceğim bakalım haftasonu inşallah oralarda yoktur kıyıdanda yakalamam :=)))