Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maske ve snorkel tavsiyesi

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında Rotasiz Kaptan tarafından paylaşıldı.

1. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Arkadaslar dalis icin maske ve snorkel almayi dusunuyorum ancak, bu konuyla ilgili hic bilgi sahibi degilim. Bilgi sahibi olanlar marka ve model konusunda yardimci olursalar sevinirim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

merhaba.öncelikle kullanım amacını söylerseniz size daha rahat yardımcı oluruz.keyif amaçlı su yüzeyinde gezip arada dalmak için mi yoksa ( zıpkın avı gibi ) biraz daha amaca hitap eden bir malzemeyemi ihtiyacınız var.

4. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Palet için bunu tavsiye edebilirim. Bu işte gene bütçeye bakıyor biraz:))

Apnea Proline Deniz Paleti, Zıpkıncı Paleti | SportCity.com.tr Ürün burada kalmamış ama aratabilirsin.

Gözlüğü denemen lazım bunu elbet biliyorsundur.Karaköy civarına yolun düşerse orada ürünleri görüp deneyip alma şansın çok yüksek.

5. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Hem keyif amacli hemde zipkin avi icin dusunuyorum. Bu iste ilk sirada mares sonra cress markasi geliyo diye duydum ama nekadar dogru bilmiyorum.

6. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Istanbulda olmadigim icin pek deneme sansim yok. Ancak oncelikli olarak marka ve model belirleyip ona gore hareket etmek istedim.

7. eylmz

eylmz Daimi Üye

Cressi markası güzeldir hocam tavsiye ederim gözlükte clipslerin kalitesi snorkelde ise su tahliye olayı önemli bunlara dikkat ettikten sonra rahat edersin :) bu arada daha birçok kişi bu konuda guzel bilgiler verebilir

8. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

Bence önce ucuz malzemeleri kullan. Sonra kaliteli malzeme al. Ben öyle yaptım. Şnorkel:Apnea - Palet:Mares kullanıyorum şu an. Sıkıntı yaşamadım.

9. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Şnorkel olarak apnea yumuşak şnorkel başlangıç için ideal yaklaşık 20TL fiyatı var.

Maske olarak abimde O.M.E.R bende apnea seagull ve numaralı camlı Beuchat var.

Maskede markadan ziyade yüz hatlarınıza oturan maske önemlidir 1000TL'lik maske yüzünüze oturmazsa su alır her seferinde tahliye etmek için uğraşırsınız. Dalmaktan, dalıştan soğursunuz.

Apnea proline güzel bir palet ama geçen gördüm yeni bir palet çıkarmış proline'a benziyor ama daha kaliteli görünüyordu fiyatı da benzerdi. Palette de cressi-mares iyi markalar bence. Önemli olan işinizi görmesi sığ suda kara kıyı yaparken pala tipi uzun paletler sıkıntı yaratabilir. Karakıyı ve sığda elinizle ilerleyeceğiniz için kısa bir palet yeterli gelir ancak 3-5m ve üzeri dalıyorsanız sağlıklı bir dalış için uzun palalı bir palet gerekecektir.

Eğer kıyıda değil açıkta yapıyorsanız mutlaka bir şamandıra edinin.

Mutlaka sudayken bıçağınız olsun. Bıçak bir kere lazım olur yanınızda yoksa daha lazım olmaz.

Çok tedbirli ve dikkatli olun. Çok tehlikeli bir hobi bu.

Keyifli ve kazasız belasız dalışlar dilerim.

zıpkıncı bunu beğendi.
  10. DeepSilent

DeepSilent Üye

Can Ordu arkadaşımıza katılıyorum. Bıçak dalışta olmazsa olmazdır. Maske konusunda ise mutlaka deneyerek alın tercihinizi düşük hacimli bir modelden yaparsanız eşitleme esnasında kolaylık sağlar.
    Mutlaka bir dalış arkadaşınızla beraber dalmaya gidin. Sığ su bayılması açısından kesinlikle yalnız yapılmaması gerekmektedir.

11. Rotasiz Kaptan

Rotasiz Kaptan Aktif Üye

Herkese bu faydali bilgiler icin cok tesekkur ederim. Bende biraz arastirmalar sonucu mares x-vison maske ve mares samurai snorkele kara verdim gibi. Sizcede dogru bir secimmi? Palet konusunda ise henuz karar veremedim. Alabilcegim ucuz ve isimi gorebilcek kalitede bisey istiyorum.