Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Max. 40 gr - 60 gr ağırlığı en uzağa atabilmek ...

metehansamim

Daimi Üye
Adı
Metehan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selam arkadaşlar kıyıdan shore jig fakat benim istediğm 40 gr - 60 gr jigi en uzak mesafeye rahat erim sağlayabilecek bir kamış ... Yani benim aradığım tam olarak shore jig sınıfınamı giriyor , 60 gr lık bir jigi atmak için sıradan bir 3.50mt 50-100 gr atarlı kamış olabilirmi ...

Piyasada çok sayıda 3.50 ve 3.90 mt düşük atarlı surf kamışlar var bunlarla olurmu benim istediğim olay ?

60 grlık bir jig kıyıdan en fazla nekadar uzağa atılabilir ? bu konuda tecrübesi olan varsa ekipman marka paylaşsın lütfen ... saygılar ...

M

MALKOÇOĞLU

Misafir
Selam arkadaşlar kıyıdan shore jig fakat benim istediğm 40 gr - 60 gr jigi en uzak mesafeye rahat erim sağlayabilecek bir kamış ... Yani benim aradığım tam olarak shore jig sınıfınamı giriyor , 60 gr lık bir jigi atmak için sıradan bir 3.50mt 50-100 gr atarlı kamış olabilirmi ...

Piyasada çok sayıda 3.50 ve 3.90 mt düşük atarlı surf kamışlar var bunlarla olurmu benim istediğim olay ?

60 grlık bir jig kıyıdan en fazla nekadar uzağa atılabilir ? bu konuda tecrübesi olan varsa ekipman marka paylaşsın lütfen ... saygılar ...
Dostum senin aradığın shore Jigg kamış. Spin görevide görüyor,sıcak fırsatlat kısmına bak orada çok uyguna veriyorum sıfır.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
En uzak kavramı çok afaki..
Bu kullanılan ekipmanların birbirine uyumuyla birlikte avcının tekniklerine ve o anda ne gibi hava koşullarında atışın yapılmasına bağlı.
Parçalı kamışların atış performansları teleskopik olanlara göre daha iyi. Bu durumda 2 parçalı shore jig kamışları işini daha iyi görecektir. Bu kamışa 4000-5000 lik makina, 0,018-0,23 gibi ip misina ekleyerek hava durumuna göre 100 m bile atabilirsin

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Rüzgar pek yokken 40-60 gram jiglerin en kötü 70 metre falan gitmesi lazım.
Üç kuruşluk g-force 2.70 20-60 kamışla o kadar gidiyordu. (ip 0.12)

Bazen istavritte kullandığım ve 75-125 gram arasını atan 3.90 kamışımla da 60 gram jig attığım oluyor. Yine aynı şekilde 70-80 metre falan gidiyor. (ip 0.14)

70-80 metre gözünüze az gözükmesin, birçok kişinin 185 gram kurşun arkası sahteyi atabildiği mesafe anca budur. Ben jig atarken yanımdakiler kurşun arkası atıyor oradan biliyorum. :)

Koray.clk

Üye
Adı
potenza
Kan Grubu
A Rh Negatif
@metehansamim 1 hafta önce savagear mpp 170 gr kamışını aldım ve uzerine okuma ınspıra 40 seaknıght 0.18 8 orgu misina sardım ve erimi cok iyi misinanın 9 kg ceker kuvveti var ve rahatlıkla 60 gr jig'i 80 100 mt arasında hiç zorlamadan atabiliyorum tavsiye edebileceğim bir kamış.

Mektupla

Daimi Üye

60 grlık bir jig kıyıdan en fazla nekadar uzağa atılabilir ? Sorusuna;
sanırım, en uzağa maksimum uzunlukta ve sert aksiyonlu bir kamış ile atılabilir diyebilirim.

kIRIK OLTA

Aktif Üye
Selam, bütün olay jigin uzağa atılması değil aynı zamanda kullandığınız yemin alacağı aksiyonu. Her yemin kendine özgü aksiyon verilme durumu var, ağırlık merkezleri var.
Bunların hepsi düşünülmeli.

Dolayısı ile her kamış jige düzgün güzel aksyion vermez.
Bunu da göz önüne alarak kamış seçiminizi yapın, surf kamışlar aksiyon vermek için üretilmiş kamışlar değil örneğin.
Kolay gelsin.

scorpion26

Daimi Üye
Savagear mpp 90 ya da 120 fazlasıyla işinize görecektir diye düşünüyorum. Tabi çok daha üst segment modellerde mevcut. İki parçalar taşıma zorluğundan dolayı 270-300 cm civarı kullanılıyor genelde.