Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mazotlu Levrek

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Merhabalar,

Zor balık,zor av.Avcısı inatçı olmayınca daha da bir zor,daha da bir ulaşılmaz balıktır vesselam.Yüzdeye ya da orana vuracak olursak altıda,yedide bir başarı ihtimali var levreğin spin avında.Bazen onda bir.

Sezonu açtığım ilk raporumdaki levrekleri avladığım meraya iki ay içinde hafta sonlarında altı ya da yedi sefer eyledim.Bazen boşa olta salladığımı bilsem de yakalayacak olma ihtimaline salladım oltamı.Yoksa ihtimaller balığı mı desek?Ne desek?:)Üç saatlik boş bir zaman dilimi vardı önümde ve saat 09:30'u gösteriyordu.Gitsem,gitmesem,gideyim be,yok be gitme şimdi,sonra git.İçimdeki avcının sesi galip geldi.Gittim.:)
Boğazdaki takım elbiseli oltacıların halini şimdi daha iyi anlıyorum.:)Fırsatı bulunca oltalar omza.
Ava saygının doruk noktasındayım.:)
Takım elbiseli atçekçi...:)

Avlağa indim.Etrafta aç martılar cirit atıyor.Tamam,başımız belada.Martı tutmak an meselesi.Tutmamak için her türlü şekil,hareket,hakaret,hoşt,kışt,pıst.....
Kandırıcının sudaki aynaları daha cazip geldiği için kandırıcımı dibime kadar takip ediyorlar.Çattık.Sol tarafımdaki kayalığa martılar görmeden parelel bir atış.Sağa,sola,yukarı,aşağı gözüm martılarda.Tamam,kimse yok.Kandırıcıyı çalıştırabiliriz,demişken keskin bir sorti ile bir martı kandırıcının tepesinde.Kandırıcıya ulaşamasın diye dalma ve daldırma limitlerini zorluyorum.Ne olduysa martı kandırıcıyı takibi bıraktı.Harekete devam.Hoooop, levrek oltaya bindi.Martılara göstermeden kayaların üstünden bir aşırtma ile balık dibimde.Yoksa,aç martılara levreği kaptırmak an meselesi.Bazıları akbaba gibiydi mübareklerin.

Levrek,neden mazotluydu?
Şöyle,tavada portakal sosunda yaptığım levreğin hafif mazotumsu bir tadı vardı.Bu da balığın limanda yattığının bir göstergesi idi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler Emre ,,Martılardan kurtardığın levreği afiyetle yemişsindir diye düşünürken oda mazotlu çıkmış,,sağlık olsun,,,çok daha iyileri rastgelsin:):)

Cevat ERGİN

Aktif Üye
Adı
Cevat Ergin
Dar zamanlarda, ya da gün içinde fırsat yaratıp olmadık bir saatte balığa gidebilmek , hele birde yakalamak çok hoş bir duygudur.Tebrikler :)
Bende hiç boş durmam, fırsat yaratırım kendime,kasım ayında jig için Gökçeada feribotunu beklerken, feribot tam Kabatepe limanına giriyordu ki içimden bir ses 5 dakikalık bir vakitte 2-3 atış yap dedi, şans bu ki ilk atışımda bu delikanlıyı aldım.

Ekli dosyalar

sadi

Aktif Üye
Adı
Sadi ASLAN
Tebrikler Emre abi.
Olumsuzluklara ramen sabırla mücadele meyvesini vermiş.
Mazotlu levrek başlığını görünce çok şaşırdım, raporu okuyunca nedeni ortya çıkıyor.
Daha iyilerinin kısmetolmasını dilerim.

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Dar zamanlarda, ya da gün içinde fırsat yaratıp olmadık bir saatte balığa gidebilmek , hele birde yakalamak çok hoş bir duygudur.Tebrikler :)
Bende hiç boş durmam, fırsat yaratırım kendime,kasım ayında jig için Gökçeada feribotunu beklerken, feribot tam Kabatepe limanına giriyordu ki içimden bir ses 5 dakikalık bir vakitte 2-3 atış yap dedi, şans bu ki ilk atışımda bu delikanlıyı aldım.
Olmadık zamanlarımda avlarım daha verimli.Plan yapsam,şu saatte şu meraya,diye boş dönerim.Kurban bayramındaki beş günlük Çanakkale avımda gelen çoktu;ancak kandırıcıyı ısırmaya niyetleri hiç yoktu.
Evet,feribotların dümen suyunu çok sever.

Çağatay Yılmaz

Aktif Üye
Adı
Çağatay Yılmaz
Sevgili Emre, bundan yaklaşık iki yıl önce bir balıkçı barınağının hemen yakınından tuttuğum bir ispendek'te mazotlu çıkmıştı. Sanırım, liman içlerinde çok vakit geçirmesinden kaynaklanıyor. Halbuki o bölgeden aldığım sonraki balıklarda böyle bir şeyle karşılaşmadım. Bu sefer tesadüf sana denk gelmiş.

Güzel avın için tebrik ediyorum.

Cevat ERGİN

Aktif Üye
Adı
Cevat Ergin
Olmadık zamanlarımda avlarım daha verimli.Plan yapsam,şu saatte şu meraya,diye boş dönerim.Kurban bayramındaki beş günlük Çanakkale avımda gelen çoktu;ancak kandırıcıyı ısırmaya niyetleri hiç yoktu.
Evet,feribotların dümen suyunu çok sever.
Yarın ve öbürgün hava çok yağmurlu, yarın lodos, ertesi gün poyraz hem de en şiddetli esecek ölçülerde, pazar öğlende yatıyor....bu sefer şartlar şidetli yağmurdan dolayı program iptalini gösteriyordu ama iptal etmiyoruz.Balık haberleri çok verimli değil, lakin zaman geldi geçecek, her nekadar zaman 1 ay geriden gelse de sıkı takip lazım , bir de çok şiddetli yağmurda şansımızı deneyelim, belki pozitif bir av olur, 3 günlük levrek avı maceramız kısmetse bu akşam yol startı alıyor, haftabaşı görüşmek üzere herkese rastgele.

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Emre tebrik ederim,her şartda balığını almayı biliyorsun. :)
Sahten hakkında marka-model bilgi verirmisin. ?

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Yarın ve öbürgün hava çok yağmurlu, yarın lodos, ertesi gün poyraz hem de en şiddetli esecek ölçülerde, pazar öğlende yatıyor....bu sefer şartlar şidetli yağmurdan dolayı program iptalini gösteriyordu ama iptal etmiyoruz.Balık haberleri çok verimli değil, lakin zaman geldi geçecek, her nekadar zaman 1 ay geriden gelse de sıkı takip lazım , bir de çok şiddetli yağmurda şansımızı deneyelim, belki pozitif bir av olur, 3 günlük levrek avı maceramız kısmetse bu akşam yol startı alıyor, haftabaşı görüşmek üzere herkese rastgele.
Yolculuk ne tarafa?:)

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Emre tebrik ederim,her şartda balığını almayı biliyorsun. :)
Sahten hakkında marka-model bilgi verirmisin. ?
Daiwa saltiga minnow floating 12(Hirame Hiwashi).
Saltiga olmazsa olmaz değil.Fakat çok başarılı,ona söz yok.
Sözüm fiyatına...:cool:Çok acıtıcı...:cool: