Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazotlu Levrek

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında müthişaman tarafından paylaşıldı.

1. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Merhabalar,

Zor balık,zor av.Avcısı inatçı olmayınca daha da bir zor,daha da bir ulaşılmaz balıktır vesselam.Yüzdeye ya da orana vuracak olursak altıda,yedide bir başarı ihtimali var levreğin spin avında.Bazen onda bir.

Sezonu açtığım ilk raporumdaki levrekleri avladığım meraya iki ay içinde hafta sonlarında altı ya da yedi sefer eyledim.Bazen boşa olta salladığımı bilsem de yakalayacak olma ihtimaline salladım oltamı.Yoksa ihtimaller balığı mı desek?Ne desek?:)Üç saatlik boş bir zaman dilimi vardı önümde ve saat 09:30'u gösteriyordu.Gitsem,gitmesem,gideyim be,yok be gitme şimdi,sonra git.İçimdeki avcının sesi galip geldi.Gittim.:)
    Boğazdaki takım elbiseli oltacıların halini şimdi daha iyi anlıyorum.:)Fırsatı bulunca oltalar omza.
    Ava saygının doruk noktasındayım.:)
    Takım elbiseli atçekçi...:)
    Avlağa indim.Etrafta aç martılar cirit atıyor.Tamam,başımız belada.Martı tutmak an meselesi.Tutmamak için her türlü şekil,hareket,hakaret,hoşt,kışt,pıst.....
    Kandırıcının sudaki aynaları daha cazip geldiği için kandırıcımı dibime kadar takip ediyorlar.Çattık.Sol tarafımdaki kayalığa martılar görmeden parelel bir atış.Sağa,sola,yukarı,aşağı gözüm martılarda.Tamam,kimse yok.Kandırıcıyı çalıştırabiliriz,demişken keskin bir sorti ile bir martı kandırıcının tepesinde.Kandırıcıya ulaşamasın diye dalma ve daldırma limitlerini zorluyorum.Ne olduysa martı kandırıcıyı takibi bıraktı.Harekete devam.Hoooop, levrek oltaya bindi.Martılara göstermeden kayaların üstünden bir aşırtma ile balık dibimde.Yoksa,aç martılara levreği kaptırmak an meselesi.Bazıları akbaba gibiydi mübareklerin.
    Levrek,neden mazotluydu?
    Şöyle,tavada portakal sosunda yaptığım levreğin hafif mazotumsu bir tadı vardı.Bu da balığın limanda yattığının bir göstergesi idi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Ocak 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. löngöz

löngöz Daimi Üye

Tebrikler Emre ,,Martılardan kurtardığın levreği afiyetle yemişsindir diye düşünürken oda mazotlu çıkmış,,sağlık olsun,,,çok daha iyileri rastgelsin:):)

4. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Dar zamanlarda, ya da gün içinde fırsat yaratıp olmadık bir saatte balığa gidebilmek , hele birde yakalamak çok hoş bir duygudur.Tebrikler :)
    Bende hiç boş durmam, fırsat yaratırım kendime,kasım ayında jig için Gökçeada feribotunu beklerken, feribot tam Kabatepe limanına giriyordu ki içimden bir ses 5 dakikalık bir vakitte 2-3 atış yap dedi, şans bu ki ilk atışımda bu delikanlıyı aldım.

Ekli Dosyalar:

5. sadi

sadi Aktif Üye

Tebrikler Emre abi.
    Olumsuzluklara ramen sabırla mücadele meyvesini vermiş.
    Mazotlu levrek başlığını görünce çok şaşırdım, raporu okuyunca nedeni ortya çıkıyor.
    Daha iyilerinin kısmetolmasını dilerim.

6. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Olmadık zamanlarımda avlarım daha verimli.Plan yapsam,şu saatte şu meraya,diye boş dönerim.Kurban bayramındaki beş günlük Çanakkale avımda gelen çoktu;ancak kandırıcıyı ısırmaya niyetleri hiç yoktu.
    Evet,feribotların dümen suyunu çok sever.

7. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Aktif Üye

Sevgili Emre, bundan yaklaşık iki yıl önce bir balıkçı barınağının hemen yakınından tuttuğum bir ispendek'te mazotlu çıkmıştı. Sanırım, liman içlerinde çok vakit geçirmesinden kaynaklanıyor. Halbuki o bölgeden aldığım sonraki balıklarda böyle bir şeyle karşılaşmadım. Bu sefer tesadüf sana denk gelmiş.

Güzel avın için tebrik ediyorum.

8. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Yarın ve öbürgün hava çok yağmurlu, yarın lodos, ertesi gün poyraz hem de en şiddetli esecek ölçülerde, pazar öğlende yatıyor....bu sefer şartlar şidetli yağmurdan dolayı program iptalini gösteriyordu ama iptal etmiyoruz.Balık haberleri çok verimli değil, lakin zaman geldi geçecek, her nekadar zaman 1 ay geriden gelse de sıkı takip lazım , bir de çok şiddetli yağmurda şansımızı deneyelim, belki pozitif bir av olur, 3 günlük levrek avı maceramız kısmetse bu akşam yol startı alıyor, haftabaşı görüşmek üzere herkese rastgele.

9. hunter

hunter Daimi Üye

Emre tebrik ederim,her şartda balığını almayı biliyorsun. :)
    Sahten hakkında marka-model bilgi verirmisin. ?

10. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Yolculuk ne tarafa?:)

11. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Daiwa saltiga minnow floating 12(Hirame Hiwashi).
    Saltiga olmazsa olmaz değil.Fakat çok başarılı,ona söz yok.
    Sözüm fiyatına...:cool:Çok acıtıcı...:cool: