Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Melanur Balığı ve Av Teknikleri

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Rıza Kaya tarafından paylaşıldı.

1. Rıza Kaya

Rıza Kaya Aktif Üye

Alıntıdır.
    Yazı Sahibi : Mustafa Cecen dir.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Mayıs 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tanbays

tanbays Aktif Üye

Ben kıyıdan Spin tarzda at-çek yöntemiyle avlanıyorum genelde kıyıda ki gözlemlerimizde herhangi bir oynak yoksa; en küçük boydaki su üstü sahtelerle başlayıp tepki alamazsak boy ve dalan tipte sahtelerle ava devam ederiz.

Siz yemli av için kriterler yazmışsınız ama at-çek te durum biraz farklı.

Melanur avı bu tip bir sistemle gündüzde saat mefhumu olmadan yapılabilir.(Kuzey ege) Dediğiniz gibi uygun yerde arıyorsanız ve kamuflaja dikkat ediyorsanız, şans değildir, eğer su üstü sahtenizi veya dalan sahtenizi uygun şekilde çekiyorsanız ve sessizseniz oradaki tüm sürüyüde kandırabilirsiniz . (tasvip etmem edenide sevmem :) )

Sıkı balıktır sert mücadele eder, bir merada 2-3 saat boyunca defalarca avlayıp geri, salmışlığım vardır...

4. Rıza Kaya

Rıza Kaya Aktif Üye

...........
    tanbays kardeşim sana katılıyorum ben tecrübemi yazdım seninki yanlış demiyorumki :)
    bu konuda çok tepki aldım nedense
    sadece denedim ben başarı elde ettim sizlerle paylaşayım dedim

5. tanbays

tanbays Aktif Üye

Yazı vurgu ve tonlama ögelerini barındırmadığı için çok samimi yazılmış bir yazı bazen farklı algılanabiliyor.
    Benim çabam sizin açtığınız konuya farklı bir renk katmaktı aman yanlış anlaşılmasın... :):)

6. Rıza Kaya

Rıza Kaya Aktif Üye

tmm sorun yok