Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Memleketim Allah ' a emanet

Konu, 'Genel Konular' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar.

Kısmetse bugün bayram tatili için memlekete ailemin yanına gidecektim. Öğlen civarı bazı işleri halletmek için aracın yanına gittim, o da ne göreyim ?

Aracın ön camı açık, Allah Allah açık mı unutmuşum derken yaklaşınca ne göreyim. Aracın camını patlatmışlar, Teyp yerinde yeller esiyor. Her neyse polisi aradım, bir ekip geldi olay yeri gönderiyoruz dedi iyi tamam dedim. Olay yeri geldi eften püften bir iki resim bir iki parmak izi, şimdi ne olacak dedim ?

En yakın karakola gidip ifade vereceksin dedi. Ona da tamam deyip düştüm yola. En yakınımda olan karakola gidip içeri girdim. Hiç kimsenin sırada olmamasına ve her memurun keyf-i muhabbet yapmasına rağmen bir Allah ' ın kulu şu ifadeni alalım demedi. Oysa girerken işimin acele olduğunu yola çıkacakken böyle bir şeyin başıma geldiğini söyledim.

Her neyse epey bir süre sonra ifade odasına girdim orada ifade alındı, rapor tutuldu.

Buraya kadar her şeye yine bir nebze tamam dedim. Ama çıkarken bir olaya şahit oldum ki gerçekten Allah ' a emanet yaşadığımızın en büyük kanıtlarından bir tanesi bana göre.

Ben ifade odasındayken benden önce bir torbacının üzerinden bir poşet dolusu 11 farklı parça uyuşturucu ele geçirilmiş. Bunun raporu tutuldu felan, masanın üstünde uyuşturucuları da görüyorum. Bonzai vs. hepsinden fazla fazla var. Her ne ise benim işim bitti çıkacağım, tam güvenlik kapısının orada yaşlı başlı bir polis memuru, torbacının yanına yaklaştı. Uslu durursan 2 saate salarım seni dedi. Bak uslu durmazsan sabaha kadar tutarım seni.

Hey Allah ' ım yarabbim. Adam tonlarca uyuşturucu ile yakalanmış hiç kimsenin umurunda değil, dışarı çıkartmak için saat sayıyorlar.

Birde şu olay var, ben ifade verirken polis memuru sanki çok büyük bir marifetmiş gibi övünerek şöyle söylüyor.

Sen bugün o sokaktan gelen üçüncü yada dördüncü araç sahibisin.

Allah cümlemize sabır versin, kimseyi bu adamlarla muhatap etmeyi bırak 1 km yakınından geçirmesin.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. zıpkıncıveoltacı

zıpkıncıveoltacı Yeni Üye

Geçmiş olsun..bir daha başınıza gelmemesini diliyorum..
    Diger konular beni aşar..bilmem, tanımam o materyalleri..
    Karakola, hastaneye Allah düşürmesin kimseyi..ikiside lazım ama,ne işimiz olsun ne yakınımızı takip edelim...

4. Hasan genc

Hasan genc Aktif Üye

Çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun. Bende çok merak ediyorum ne olacak bu işlerin sonu ? Hayırlısı olur demekten başka bir çıkar yol suan düşünemiyorum Yazık çok yazık .

5. Levreko

Levreko Aktif Üye

Allah beterinden korusun ne yazıkki ülkemiz polislerinin çoğunda disiplin ve ciddiyet namına hiç bir şey yok bir çok karakol bu durumda vatandaşla dalga geçerek lâkayitçe konuşuyorlar karakolda ve çevresinde sere serpe oturuyorlar. Bizim Belek belde iken jandarma bakıyodu.hem belek hem kadriye iki beldeye bakan küçük bir jandarma karakolu ve bi avuç jandarma vardı ama iki bölgeyede yetiyodu ve hem karakol içinde hem dışarda disiplinli ve ciddice çalışıyorlardı vatandaşa karşı ciddi kibar saygılıydılar. Şimdi belek kadriye boğazkentte mahalle oldu üçündede ayrı ayrı polis karakolu ve bi dünya polis var ama arayıp şikâyet etmezsen biçok şeyi görmezden geliyorlar. Karakolun önündeki bahçede bi dünya polis oturuyor sanki piknik yaparlar gibi. Asker disiplini ciddiyeti bütün kolluk kuvvetlerinde olmalı.

Fatalbooz ve enesdurma bunu beğendi.
  6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Geçmiş olsun Gazi.
    Bu olaylar eskiden çok olurdu, artık kalmadı diye düşünüyordum ama demek ki oluyormuş.
    Yapan yakalansa bile tutuksuz yargılanmasına diye salıveriliyor genellikle. Bu nedenle de meslek erbabının çekinecek bir şeyi yk maalesef.
    Cana geleceğine mala gelsin diyerek teselli etmekten başka yapacak bir şey yok maalesef.

Ülkenin içinde bulunduğu şu durumda her kurumda olduğu gibi muhakkak polisler içinde de iyiler ve kötüler olabilir. Her ne kadar karşılaştığın olay önemli olsa bile içindeki bir kaç çürük elma yüzünden polis kurumunun tartışılacağı yer burası değil. Yorumlarda bu duruma hassasiyet gösterirseniz sevinirim..

Semih 76 ve huseyind bunu beğendi.
  7. Nut

Nut Aktif Üye

Geçmiş olsun..

8. cunsal

cunsal Üye

çok geçmiş olsun allah çoçuklarımızı kardeşlerimizi korusun

Levreko bunu beğendi.
  9. ernaltnts

ernaltnts Yeni Üye

O uyuşturucular tutanağa geçtiyse değil polis memuru Cumhurbaşkanı gelse salamaz o elemanı 2 saate çünkü konu tutanağa bağlanmış ve savcılığa iletilmiştir savcı karar verir şahsa ne yapılacağını kimse keyfi işlemde bulunamaz. Peki polis memuru niye öyle bir cümle kullandı diye soracak olursanız şöyle açıklayayım: büyük ihtimal şahıs uyuşturucu madde etkisi altındaydı ve nezarethanede konulduğunda kendini sağa sola vuracak ve zarar verecekti ya da sayıp sövmeye başlayıp olayın boyutunu değiştirecekti. Polis memuru amiyane tabiriyle şahısa "aspirin" vermiştir yani ona bir umut verip savcılığa sevkedilene kadar sakin sessiz oturmasını sağlamıştır dediğim gibi şahsın üzerinden çıkan uyuşturucular tutanak altına alındıysa kimse onu keyfe keder salıveremez.

bilalemmi bunu beğendi.
  10. shimano

shimano Daimi Üye

cok gecmıs olsun hocam benımde gecenlerde evıme hırsız gırdı oglen 12:00 de evden cıktım dısarıya aılemle bırlıkte 2 saat dısarıda takıldım sonra eve geldım kapıyı bır actım yatak odasına gırdım ustumu degıstırmek ıcın bır baktım her taraf her yerde ıdı bır an soka gırdım etrafı dagınık gorunce sonra esım ve cocugum bır an panık yaptı korkmuslardı cunkı bende onları hemen dısarıya cıkın dedım cunkı hırsız halen ıcerıde olabılırdı aılemı dısarıya cıkardıkdan sonra elıme bır sey aldım ve odaları tek tek gezmeye basladım hırsız evde degıldı allahtanda degılde evde cunkı hırsızla karsı karsıya gelsem ne olurdu bılemıyorum neyse polısı aradık 15 dakka gecmeden polıs geldı ıfademızı aldı sonra sıkayetcımısınız dedı ne demek dedım sıkayetcımısın elbetde sıkayetcıyım dedım nıye bu soruyu soruyorsunuz dedım cunkı bazı aıleler sıkayetcı olmuyor bu yuzden bu soruyu sormak zorundayım dedı pekı dedım surec nasıl olucak anlatırmısınız polıs parmak ızı almak ıcın ekıp yonlendırıcek dedı parmak ıcı ıcın bır toz atılacak bu tozda 2 hafta ıcerıden cıkmaz dedı bılgınız olsun dedı olsun dedım cıkmasın tamam dedı ıfadenızı tekrardan almak ıcın en yakın karakola basvurmanız gereklı dedı gıttım sıkayet dılekcemı yazdım sonra evin yolunu tuttum he bu arada polıse sunuda sordum oldukı hırsız ıcerıde ıdı ve ben hırsızla bogusmaya basladık bu bogusma esnasında hırsız oldu sonra ne olur dedım yatak odasında hırsızı oldurduysenız ceza alırsınız dedı pekı dedım ıcerıde olursa adam oldurmek ten ıslem tutulur sonrası adlı sorumluluk altındadır dedı bu yuzden net cevap veremedı anlıcanız allahtan hırsızla karsı karsıya gelmedım olan manevı degerı cok yuksek olan rahmetlı annemın esıme aldıgı yuzuk malesef calınmıstı parasından gectım manevı degerı cok yuksektı bırde ustune aılemın korku dolu anları yasaması benı derınden uzmustu allahtan karsı karsıya gelmedık cok sukur dıyorum . Rabbım kımsenın basına boyle bır durumla karsı karsıya kalmamasını dılerım

eylmz, Levrek@ ve gsozata bunu beğendi.
  11. cunsal

cunsal Üye

Çok geçmiş olsun allahtan karşiniza çıkmamış