Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mepps ile alabalık avı için kaliteli misina tavsiyesi ( Mono veya Örgü )

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında marasliozkan tarafından paylaşıldı.

1. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Selamlar balık sevdalı abilerim, uzun zamandır aranızda yoktum, yakında memleketime gideceğim alabalık avı için, mayıs ayında yaptığım avlarda kötü misina yüzünden kaçırdığım kiloluk alaları tekrar kaçırmak istemiyorum :D şimdiden hazırlıklara başladım.
    Shimano Catana 1000 FB 2XSSS+1 BB makina ve Shimano Catana spınnıng 1,65 ul 1-11 gr kamış kullanıyorum çok memnunum sizden ricam kamış ve makinama uygun, yeri geldiğinde 1,5-2 kg lık alalar ile başa çıkabileceğim dayanıklı, sağlam düğüm atabileceğim misina tavsiye etmeniz, örgü yada mono olabilir, önerilerinizi bekliyorum.
    Saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Berkley Whiplash, Nanofil ya da Sufix 832 örgü misinalardan alabilirsiniz sanırım. Nanofil'in düğümü kendi düğümü olacak yalnız, kendi kendini kesebiliyormuş kendi düğümleri kullanılmazsa.

Monofilament olarak da Spro'nun Sprotec alabalık misinasını da incelemenizi öneririm.

Kullanmadım yukarıdakileri ama alabalık için diye alınan misinalar genelde bunlar.

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

ipe gerek yok inan bana güzel bi nylon misine al kiloluk alabalıklarla sürekli oynayan abiler bile ip kullanmıyor en idelai sudan kesmeden kepçe ile yardım alcağın şekilde avlanman birde kalama olayına özen göstermen hele kırmızı benekli ise asla hemen sudan almaya kalkma ! kendini paralar keser yırtar ama gelmez :) alabalık için en iri misine ,24 ,26 olarak kaliteli bir misine işini haylice görür yeterki sudan kesmeyi deneme

5. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Evet, aslında bende örgüden çok mono düşünüyorum en fazla 0,20 kaliteli bir misina işimi görür sanırım.
    Bütün önerilere açığım, yorumlarınızı bekliyorum.

6. hızır şeref gültekin

marka olarak bir şey diyemeyeceğim eskiden pek beğendiğim misine markası son dönemlerde sert ve burulmuş hallerde gördüğüm için ama kesin güzel tavsiyeler alırsın :) spining misineleri var benim takıntı markanın bi bakın istersen

7. hızır şeref gültekin

8. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Özkanım nerelerdesin hoşgeldin:) Misina secimini en ince,sağlam ve yumuşak seçmen gerektiğini düşünüyorum. Marka olarak değil de elle hissederek almalısın bence. Düğüm atarak ve çekiştirerek iyice denemeden tercih yapma:) En kısa sürede bana bi alo de özledim seni..

10. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Hoşbulduk abi, konuya özellikle senin cevabını bekliyordum :) teşekkür ederim, önerilerini dikkate alacağım, sağolasın.

11. gökala

gökala Üye

Ben dün Antalya'ya gitmiştim maksadım okuma seabass 0.23 almaktı, (300m 10TL civarı) birkaç dükkana baktım bulamadım, angell kiss 0.20 soft 150 m lik aldım 10tl civarı soft yazmayanı da vardı yumuşak misina at çekte iyi olur diye soft yazanından aldım. üzerinde japon malı yaıyor, forumda gam yapmama konusunda iyi diye okudum deneyecem.
    0.23 kalın demezsen alabalıkta okuma seabass dan at çekte mem nun kalırsın.
    effe latex 0.18 de kullanmıştım sağlamlığı orta derece ama gam yapmama düğüm konusunda iyi.
    geçende satıcı albastar ultra tavsiye etti kendisi de kullanırmış gam yapmama konusunda iyiymiş,sağlam güzel misina diye duymuştum denemedim ama o da aklımda.
    oskar ve asso ultra misinalar sağlam, düğümü iyi misinalar ama gam yapmaya dirençleri zayıf. rasgele.