Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mercan avı maceramız, bugün. 11 Mayıs 2011 Kuzey Ege

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Mercan avı maceramız, Bugün. 11 Mayıs 2011 Kuzey Ege.

Bugün havanın sert olacağını internetten aldığımız bilgilere göre biliyoruz, fakat sabah erkenden pencereden bakınca deniz gayet sakin görünüyor, kahvaltımı yaptım ve Conta kaptanı aradım, oda yeni uyanmış, heydi balığa hava çok güzel, bu havada mercan olur dedim, yanımıza Esat arkadaşımızıda aldık, üçümüz açıldık, deniz hiçte uzaktan görüldüğü kadar çok masum olmadığını gösterdi ama biz karar verdik balık avlayacağız, bizim için ilk başta yemlik 10 tane kadar kolyoz, çaparimiz suyun üzerinde yüzüyor, kolyozları aramaya başladık, nihayet çok az bir balık gördük hemen takımı suya bıraktım biraz balık aldık tam 5 adet biraz az, gene başka bir meraya gittik burada da yarım çapari kadar aldık, şimdi hemen mercana, çapari takımlarımızı topladık ve dip oltalarımızı çıkardık, hava biraz hafifledi ama poyraz sert esmekte devam ediyor, kolyozlarda teze ve kanlı yemler hazırlandı bu arada Esat kardeşimiz hem yemleri hazırlıyor, hemde biraz sonra fotoğrafları çekmeye hazırlanıyor, bizim ellerimiz balıklı olduğu için bu görevi ona verdik, Conta kaptan demir atmak için ön tarafa geçti ben kerterizi ayarladım ve demir atılıyor fakat Conta kaptan aniden bağırmaya başladı eyvah.....demir gitti demir diye bağırıyor, ipini kesmişler bu demirin diyor, tabi demir denizin derinlerine gitti bile yapılacak fazla bir şey yok tekneyi kendi haline bırakarak avlanmaya başladık tek tük mercanlar geliyor, oltama bir balık vurdu balığı aldım balık geliyor ama yukarıya doğru çok hızlı bir şekilde bu ya uskumru yada istavrittir dedim ve bir baktık iri bir istavrit sonra bir istavrit daha aldık.

Biraz sonra gene oltama büyük bir mercan vurdu ve aldım balık kafa ata ata geliyor, fakat aniden balık derine doğru takımı çekmeye başladı ne oluyoruz diye bağırıyorum Conta kaptan'a senmi beni çekiyorsun diyorum, oda hayır diyor, neyse tekrar takım normale dönrü ve balık gelmeye devam ediyor denizden balığı çıkardım ama balığın yarısından aşasını başka bir balık parcalamış, ne olur diyoruz, Conta kaptan bu balığı müren bu hale getirmiştir diyor, işte fotoğrafı.

Avımız devam ediyor bir kaç parça mercan daha aldık ve hava gene sertleşti bu sefer çok sert kuvvetli bir poyraz hemen limanın yolunu tuttuk, birazda yorulmuşuk, işte bugünkü balık avımız böyle geçti, sizlere de güzel avlar diliyoruz, sevgiler, hoşçakalın.:):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

tebrikler orhan ustam, yine güzel balıklar yakalamışsınız, :) yalnız o istavritin boyunu merak ettim, 40 cm fazla olsa gerek:) herdaim rastgelsin sağlıkla ustam...

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Orhan abi sadece Maşallah diyorum :)

5. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Orhan Abim. Yine güzel balıklar. Ellerinize sağlık. Afiyet olsun. RAsgele.

6. inculy

inculy Aktif Üye

çok güzel balıklar. devamına rastgele.

7. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler sevgili Oktay kardeşim sana da rastgele, hoşçakal.:):):)

8. Orhan Küçükbiçmen

Teşekkürler Hamdi kardeşim ben de sadece, darısı başına olsun......:):):)

9. löngöz

löngöz Daimi Üye

sizi resimlerle de olsa izlemek zevkli oluyor,,kaptan..rastgelsin...

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi
    Yemeklik balık çıkmış

11. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Mercanlar harika görünüyor Orhan abi tüm ekibi kutlarım,
    Selamlar olsun...