Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhaba Balık sevdalıları

Konu, 'Tanışalım' kısmında NeoazraeL tarafından paylaşıldı.

1. NeoazraeL

NeoazraeL Yeni Üye

İsmim Bulut 26 yaşındayım.İstanbulda yaşıyorum.Bu zamana kadar teknik bir bilgim olmadan Beylerbeyi'nden Beykoz'a kadar olan hatta ve Karaköy civarlarında balık tuttum.Nadiren tekne ile açıldım Anadolu yakasında. 12 senedir fırsat buldukça gittim senede 5-10kere ya vardır ya yoktur.Bundan sonra daha ciddi bir şekilde bu hobiyle ilgilenmeye karar verdim.3 tane ucuz makina ve tek bir kamış kullandım.Kamış albastar marka hala duruyor makinaların markalarını hatırlamıyorum çöpe gitti hepsi.İlk makinam ikinci eldi ve ciddi bir dost kazığı yemiştik eski makinayı bize fahiş fiyattan satmışlardı.Her neyse bugüne kadar yemsiz istavrit vb.avladım hep. Yem olayına hiç girmedim ama kendi takımlarımı kendim hazırladım bir abi öğretmişti öğrenci olunca 2-3 liraya takım almaktan ve bazen dibe takıp kaptırmaktansa kendim iğne ve misina alıp takımlarımı hazırladım.Böylesi daha öğrenci işi oluyordu. :)
    Şimdi siz değerli ustalardan genellikle boğazda kıyıdan avlanmak için kullanacağım,dayanıklı,bütçeme uygun (maksimum 350lira civarı verebilirim ne kadar f/p oranı yüksek olursa o kadar iyi olur, daha uygunsa yurtdışından almak da seçeneklerin arasında olacak şekilde)tavsiyelerinizi bekliyorum.Hepinize teşekkür ediyorum.

The bomb has been planted

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Hoşgeldin Bulut

4. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

bulut aramıza hoş geldin

5. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Hoşgeldiniz..

6. NeoazraeL

NeoazraeL Yeni Üye

Teşekkürler hepinize, hoşbulduk :) burayı sevdiğim bir abim vesilesiyle buldum. Kendimi geliştirmek, öğrenmek,paylaşımlarda bulunup kalıcı olmak istiyorum aranızda. :) hepinize iyi akşamlar

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Bulut

Bu Linkteki takım senin işine yarar.
    Bütçenin biraz üzerinde görünüyor ama pazarlık etmeyi deneyebilirsin.
    Oradaki kamış başlangıç için yeterli olacaktır.
    Fiyatta anlaşamasan bile o kamışı pazarlıkla sıfır olarak 170 lira civarına alabileceğini düşünüyorum.
    Makine fiyatı da EBAY'da makul. Bedava gönderim, gümrüğe de takılmaz.. :)
    Daiwa Fine Surf 35

gurcansap bunu beğendi.
  8. NeoazraeL

NeoazraeL Yeni Üye

Teşekkürler hocam.Bütçemi biraz aşıyor o takım.Bir de sıfır almayı düşünüyorum aslında. İlk oltamı sağlam kazık yiyerek almıştık.Ondan dolayı sıfır almayı yeğliyorum ancak arkadaşa hayırlı satışlar dilerim. Makina çok uygun fiyat olarak üstüne ilandaki gibi bir kamış alsam tam denk gelir bütçeme. Ayrıca teknik bilgi olarak da zayıfım.Daha önceki kamışım teleskopik olanlardan.Az yer tutması iyi ancak performans olarak fark yaratacaksa farklı bir türe geçebilirim.Biraz okudum forumdaki konuları daha önceki 1makinam spin diğer ikisi surf tipiymiş öğrendiğim üzere.Hangsi daha iyidir benim gibi birisi için?

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Parçalı kamışlar taşıma zorluğuna rağmen daha performanslıdırlar. Gerçi surf tipi teleskopic kamışlarından kapalı boyu 1.40 cm ve üzerinde olduğu için pek de farketmiyor.

Boğaz'da kullanacağına göre makina da surf tipi olmalı. Kimileri yüksek devirli tercih etse de ben düşük ya da orta devirden yanayım. Bu da maksimum 1:4.5 demek

NeoazraeL bunu beğendi.
  10. NeoazraeL

NeoazraeL Yeni Üye

Teşekkürler hocam, araştırmaya devam ediyorum.

11. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

hoşgeldin bulut bütçene uygun takım yapabilirsin araştırman gerekir . tavsiye istersen uğra derim .