Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Merhaba ve İlk Göz Ağrısı Teknem

Ella

Üye
Herkese Merhaba,

Forumdaki yazıları okuyorum.Gerçekten çok yararlı ve seviyeli bilgi alışverişi oluyor. Bu yüzden bende aranıza denize gönül veren acemi biri olarak katılıyorum.İlk göz ağrım olarak 4.60 m boyunda, 1.70 m eninde, 220 kg ağırlıkta, 80 cm yükseklikte yarı deplasman türünde bir Fiber Tekne ve 9.9 HP Suzuki Motor satın aldım. Tekne bu ayın sonuna doğru elime geçecek. Bu tekneye bazen 4-5 kişi ile binildiğinde nasıl olur çok merak ediyorum, hangi hızda gider acaba ? Ben bu tekneyi daha ziyade amatör olta balıkçılığında kullanacağım. Görüşler için şimdiden teşekkürler...

Oktay34

Üye
Merhabalar, hoşgeldiniz. Ben tekne konusunda hiç fikir sahibi değilim o yüzden görüş belirtemiyeceğim:D Ancak tavsiye olarak teknenizin modelini eklerseniz kullanıcılarından daha isabetli bilgi alabilirsiniz.
Tekneniz hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Hoş geldin
O tekneyi 3 kişiden fazla kişiyle kullanmanı önermem.
Yoksa içinde kimse hareket edemez

davids

Aktif Üye
Hayırlı olsun,iyi günlerde sağlıkla kullanmanızı dilerim

Ella

Üye
Görüşler ve cevaplar için teşekkür ederim. Benim merak ettiğim diğer bir konu ise yukarıda konuyu açarken özelliklerini belirttiğim tekne için 9.9 Beygir motorun yeterli olup olmadığıdır. Sizce yeterlimi dir. Bir varsayım olarak 4 kişi ile teknenin hızı (km/saat) ne olur acaba ?

zafdem

Üye
Adı
zafer demirtaş
Tekne çok güzel. . Hayırlı olsun..nerden aldığınızı sorabilirmiyim? modeli çok hoşuma gitti..Ayrıca motor marka tercihiniz neden o marka oldu?

Ella

Üye
Tekne Bozburun/Marmaris yapımı. " viyaboat.com " adresinde bulabilirsiniz. Motoru Suzuki 9.9 HP seçmemim nedeni ise hem kalitesi, hem şu anda %30 indirimli olması ve hemde 9.9 HP ile 15 HP arasında pek fark olmaması açısındandır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dentex

Üye
izmirden selamlar. benmde tohatsu 9,8 motorum ve 4,65 ege tekne yapımı teknem var ve 2 kişiyle tüm ekipmanlarla birlikte 6,7 knot (Yaklaşık 12 km/saat) hız yapıyorum. ancak bende diğer arkadas gibi en fazla 3 kişi binebileceğini düşünüyorum. fazlasınıda binersin ama eziyet olur yol yapamazsın..