Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

merhaba

Konu, 'Tanışalım' kısmında timatu tarafından paylaşıldı.

1. timatu

timatu Yeni Üye

Merhaba izmir den sevin.forumunuzu cok begendim.henuz birkac defa balik tutmaya calistim.bir tane tuttum.ama forumunuzu incelerken onun da ne kadar buyuk bir sans oldugunu anladim.:) sanirim dusundugumden cok daha zor.
    Gecen yil bes gunluk bir tekbe turuyla gokova korfezini dolasmistik.oncesibde de bi olta malzemekeri satan dukkandan hic bir fikrimiz olmadan satan arkadasin tavsiyeleriyle malzeme aldik.bes gun boyunca denizde olup alti kisi sadece bir tane balik tuttuk:))) simdi tekrar ayni turu yapicaz.bayadir forumu okuyorum ama kafan baya karisti.gokoca korfezinde bes gun geciricem ve balik tutmak istiyorum.bana cok basit sekilde nasil malzeme almam gerekir gokovada ne tutulur birkac taktik seklinde yardikci olabilirseniz cok sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Hoş geldiniz
    Her zaman rasgelmesi dileğimle.
    Tekne avcıları eminim basit bir iki yöntem söyleyeceklerdir.

4. timatu

timatu Yeni Üye

Tesekkur ederim.

5. CRD

CRD Aktif Üye

Hoşgeldiniz. Keyifli paylaşımlar.
    Güçlü bir makine, esnek bir kamış ve ip misina ilk tavsiye olsun.
    Forum yöneticilerinden Can Bey (Kalama) konuyu görünce mutlaka bizden daha fazla yardımcı olacaktır.
    Bende tekne avında acemiyim. Kendisinin tavsiyelerini uygulayıp başarılı sonuçlar aldım.

KalamA ve anıt35 bunu beğendi.
  6. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Aramıza hoş geldin. keyifli paylaşımlar dileğiyle. :)

7. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Hoşgeldiniz

8. KalamA

KalamA Daimi Üye

Çok teşekkür ederim Erman abi, bu yazdıkların beni ziyadesiyle mutlu etti.

Sevin merhabalar, öncelikle aramıza hoşgeldin :) Senden ricam; sağ üst köşede bulunan ''Yararlı Linkler'' bölümünden bizler gibi imza ayarlarını yapar; imzanda isim, mevki, doğum yılı, kan grubu gibi bilgilerini belirtirsen sevinirim. Bu hitap ederken ve yazışırken kolaylık sağlayacaktır
    Tekne avı için öncelikle önden kalamalı, kuvvetli bir makine edinmelisin diye düşünüyorum. Bütçeni bilmiyorum ama forumumuzun ''Sıcak Fırsatlar'' köşesinde temiz bir makine uygun bir fiyata yeni sahibini bekliyor, tavsiye ederim; http://www.baliksevdam.com/forum/ryobi-ecusima-8000vi-14916.html .

Kamış olarak da hem güçlü hem de hassas tekne kamışları mevcut. Örnek vermem gerekirse; LINEAEFFE MUSTANG 165CM 100-250GR - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri uygun fiyatlı bu kamışı öneririm. Misina olarak da bu ürün OKUMA BLUEFISH 0,37 300 MT - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri seni üzmeyecektir. İğne olarak Maruto 9679 2 ve 6 numara, Vmc 9335 1/0 iğnelerle hazırlanmış takımlar kullanmakta ve verim almaktayım. Lakin uzun palalı iğneler, özellikle mercan avları için olmazsa olmazlardandır. Örnek olarak; Gamakatsu LS-5260R (hedef balığa göre uygun boyutlarda) , VMC 9285 (2 ve 4 numara yeterli olacaktır) , Maruto 9491 , singapur 17105 (özellikle 4 no) gibi. Tavsiyeler çoğaltılabilir elbette, uygun fiyatlılardan örnekler verdim.

Yem olarak ne kullanırsan kullan, o yeme makas yardımıyla kurt formu vermeye çalışmanı tavsiye ederim. Sülünezi kocaman değil de ince yılan gibi takabilirsin. Meraya göre çimçim, kalamar/sübye, mamun, yengeç, sardalya ve hatta tavuk göğsü iş yapacak yemler arasındadır. Her birinden yanında bulundurmanda fayda var, şahsen ben olabildiğince çeşitli yem alıyorum yanıma tekne avlarımda. Balığın neyi tercih edeceği değişkenlik gösterebiliyor ;)

Avlakta denizdeki akıntıya göre yanında 75 - 100 - 125 - 150 - 200 gram kurşunlar bulundurman da fayda var. Teknedeki herkesin aynı ağırlığı kullanması, oltaların karışmaması adına önemli.

Bunlar haricinde yanında 0,70 - 0,80 mm. mukavemeti güçlü bir misina sarılı bir kasnak bulundurup, ucuna büyükçe sağlam güzel bir iğne takabilirsin ve tuttuğun ufak balıklardan birini kuyruğundan takıp canlı yem yapabilirsin ;) Geçtiğimiz yıl forumumuzdan Bülent (löngöz) abi küçük bir berber balığını yem yaparak iri bir balık kandırmayı başarmıştı. Elbette misinanın elini kesmemesine maksimum dikkat etmen gerekecektir.

5 gün açık denizde arkadaşlarınla tekne avı yapıp totalde sadece 1 balık almış olmanız çok üzücü. Balıksevdam büyük bir ailedir, forumda kolay kolay hiçbiryerde bulamayacağın altın bilgiler mevcut. Nacizane tavsiyem biraz araştır, kim nerde nasıl avlar yapmış, öreklere ve tüyolara göz gezdir. Bu önümüzdeki 5 günlük avınızın geçen seferki gibi geçmeyeceğine garanti veriyorum :rolleyes: Avlarının raporlarını bekliyor olacağız. Şimdiden en güzelleri rastgelsin

zıpkıncı ve CRD bunu beğendi.
  9. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

hoşgeldiniz

10. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

Hoş geldiniz. Rast gelsin.

11. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Aramiza hoşgeldin