Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MERHABA

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında kaiser tarafından paylaşıldı.

1. kaiser

kaiser Aktif Üye

Abilerim kardeşlerim herkese merhaba...

Yaklaşık 1 haftadır forumunuza göz gezdiriyorum bu kadar balık avı merakım var daha önce hiç internete bakmak aklıma gelmemişti halbuki ne harika bilgiler ve paylaşımla varmış çok beğendim forumunuzu...

Ben küçük yaşlardan beri balık avlarına giderim kendi çapımda gerek tatlı su sazan avları gerekse tuzlu su ama hepside kıyı avları ve hiç yapay süni yem kullanmadım hep mamun, küspe, yengeç, sülünez tarzı yemler kullandım izmir dikilide manisa soma barajlarında milas güllükte ve kazıklıda çok avlandım...

Merak ettiğim bir konu var avlanırken beni en çok sinir eden şey oltanın takılması; ben genelde tuzlu suda klasik 3 iğneli 30 gr. kurşunlu dip oltası kullanıyorum ve çok oltam denizin dibinde kalıyor hep takılıp kopuyor koparıp tekrar bağlamaktan makaramda misinam kalmıyor ...

Acaba benim bilmediğim birşey mi var yani sizin böyle bir sorununuz olmuyor mu yoksa bu normal mi?

Mesela çupra için kayalık biyerde avlanmak gerekli diyorsunuz ama kayalık yerde oltayı dibe takıştırmadan nasıl avlanıyorsunuz???

Bu arada 5 senedir Batman' da olamam nedeniyle ava gidemiyorum ama 7 ay sonra tekrar başlıyorum inşallah... aydın' a gelmeyi düşünüyorum aydın' da umarım avlanabileceğim yakın biyerler bulabilirim...

Şimdiden çok teşekkür ederim...
    Herkese iyi avlar...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Hoş geldiniz.
    Denizde avlanan dostlar yardımcı olacaktır.

4. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Aramıza hoşgeldin. Olta takılır, misina kopar...Tuzsuz yemek olmaz:)

5. oktay16

oktay16 Moderatör

6. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

öncelik ile aramıza hoş geldin der hemen aklıma geleni paylaşayım diyelim 3/4 iğneli dip takımı var ,kıyıdan kamışı salladın işte bilmem nekadar açığa misinanın salınımını elin ile kontrol etmelisin bence yani iğnelerin tümü dibe değmemeli kurşun oturdu hisstetin al boşluğunu iğneler zemine oturması yerine suyun içinde salınıp askıda kalsın :) diğeri ise oradaki işte zeminidir,yosun durumudur arazi şartlarıdır senin oltanı her seferinde takıyorum demenden anladığım ciddi olarak balık tutmaya elverişli olmayan engebeli bir su altı yatak durumu var :)lakin enteresandır en güzel balık meralarıda buralardır iğne diplerinde küçük mantarlar bağlayabilirsin hoş hazır takımlarda bulabilirsin ,buda başlı başına ayrı bir konu ya neyse ama dediğim gibi salınımı n senin elinde olması avantaj olacaktır . birde balık vurdu vurmadı neyse durumu göre değişir ama çekerken kamışı olabildiğince yukarda tutmaya bak ve sarım hızın olabildiğince hızlı olsun amaaa... balıkları dökmeyesin işte bunu ayarlamak senin elinde ,hızlı sar dememdeki kasıt şu hızlı sardığında sudaki takım hıza baglı olarak zeminden yukarı çıkar buda zeminde sürükleyerek çekmeni engeller ,ha eger su altında kanallar ne bilim işte ciddi yükseltiler var ise işin çok zor derim şimdilik bukadar:)

7. sadi

sadi Aktif Üye

Sevdalılar arasına hoş geldin ;)
    Oltan dibe takılır,balık vurur yemini alır kacar ve daha biçok şey bular avın tuzu biberi ;)
    Herkes yaşar bu durumları..! Önemli olan bulunduğun avlağın zemin yapısını iyi bilip ona
    göre takım kullanmak,ona göre köstek uzunluğu ayarlamak,zemine ve akıntı durumuna
    uygun ağırlıkta kulanmak lazım.Tecrübe ede ede bi cözüm bulacağına eminim.
    Bereketli avlar dilerim

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Hoşgeldin kardeşim kayalık yerlerde mümkün oldugunca tek iğneli gezer kurşunlu avlanmaya gayret edersen takılmalar minimuma iner..

9. Adnan Cansever

Adnan Cansever Aktif Üye

Hoşgeldiniz.

10. kaiser

kaiser Aktif Üye

cevaplarınız için teşekkür ederim...

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin Emin
    Daha zor takılan çupra olta tarifi de mevcut sitemizde.