Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhabalar arkadaşlar

Konu, 'Tanışalım' kısmında Erdiller tarafından paylaşıldı.

1. Erdiller

Erdiller Yeni Üye

59 yaşında Eskişehir'de ikamet eden, Yıllardır hayalini kurduğu tekneyi bu bahar almayı hedefleyen emekli olmasına rağmen ülkemiz koşullarında hala kendi işletmesinde çalışmaya gayret eden bir bireyim. Bu yıl benim ilk yılım olacağı için sizlerin tecrübeleri benim için yol gösterici olacak. Niyetim 2016 haziran ortasından itibaren eylül ortalarına kadar ailemle denizde yaşamak biraz ülkemin kapkara ortamından kurtulup günde bir iki balık tutup akşam iki tek rakı ile bir gün o koyda bir gün bu koyda konaklayıp Ege sahilinde biraz nefes almak. ADB belgemi bu yıl aldım. Aslında gönül daha uzun bir süreyi denizde geçirmeyi istese de; henüz eğitimine devam etmekte olan 14 yaşındaki bir evladı yalnız bırakamadığımdan onun tatili bizimde tatilimiz olacak nasip olursa. Belirlediğim bir kaç tekne var bu haftadan itibaren görüşmelere başlamayı hedefliyorum. Neler olduğu konusunda sizlerle fikir teatisinde bulunmak bana şüphesiz çok şeyler kazandıracak. Tecrübeli dostlarıma ilk sorum İtalya bayraklı bir yat almanın artıları eksileri nelerdir? Yabancı bayrak vergi açısından bir takım avantajlar sağlıyor diye biliyorum ama şüphesiz dezavantajları da vardır. Görüşleriniz benim için önemli. Yardımlarınız ve olası önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

huseyind, anıt35, coner ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Adnan bey;
    Aramıza hoş geldiniz,ortak hobimizin yanı sıra arkadaşlıkları,dostlukları paylaşmak en büyük dileğimiz.:harika:
    Hayalleri pek ertelememek gerek, Umarım,hayalini kurduğunuz deniz yaşantısına bir an evvel kavuşursunuz.
    Tekne konusuna gelince,sadece yabancı bayrak konusuna bağlı kalmaksızın ,nasıl bir tekne almak istediğiniz konusunda detaylı bir paylaşımda bulunursanız,forum üyelerimiz size daha çok yardımcı olacak,hata yapma riskinizi indirgeyecek bilgi ve tecrübelerini aktaracaklardır.:)
    İyi forumlar.

Erdiller bunu beğendi.
  4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aramıza hoşgeldiniz :)

Erdiller bunu beğendi.
  5. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

Adnan abim hoşgeldiniz sefalar getirdiniz burdaki büyük aileye..
    Hayatı ertelemeyin allah bağışlasın çocuklarınızı çocuklarınızla zaman kaybetmeden güzel zaman geçirmek dileği ile tekne konusunda söylüyeceklerim tekneler ihtiyaçlara göre belirlenir bir kaç tekneyle denize açılmadan hayalinizdekini yaratamazsınız acele etmeden 5 6 defa değişik teknelerle farklı havalarda denize açılın farklılıkları ve hayalinizi karşılaştırın ozaman hata payınızı azaltırsınız unutmayın tekneyi aldıktan sonra bile bazı eksikleri olacaktır
    bazılarını yapa bilirsiniz bazılarınıda yapmayın çükkü teknedeki ihtiyaç bitmez bitmedikçe masraf çoğalır eylence eylenceden çıkar sonra masrafa dönmeye başlar saygılarımla......Rasgele

Erdiller bunu beğendi.
  6. coner

coner Daimi Üye

Aramıza hoş geldiniz.

Erdiller bunu beğendi.
  7. Erdiller

Erdiller Yeni Üye

Arkadaşlar ilginize ve samimiyetinize çok çok teşekkür ederim. Sizlerle olmak benim için büyük mutluluk.
    Sevgili Önder bey nasıl bir tekne almak istediğim konusundan kısaca bahsetmek isterim. Herşey'den önce sürekli yaşadığım şehir deniz kıyısında bir yerde olmadığı için üç kişilik bir ailenin üç ay boyunca asgari ihtiyaçlarını karşılayabilecek müstakil bir kamarası, müstakil bir tuvaleti olan en az 8 metre boyunda denizde güvende verebilecek 50-60 bin lira fiyat arasında ikinci el bir tekne almak niyetindeyim. Ama bahsettiğim gibi bu benim ilk teknem olacak ve siz dostlarımın tecrübeleri ve önerilerine ciddi anlamda ihtiyacım var. Her öneriniz benim için ışık olacak. Sevgiyle kalın.

8. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Hoş geldiniz

Erdiller bunu beğendi.
  9. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Adnan bey;
    Düşündüğünüz bu metrelerdeki ikinci el tekne fiyatları aşağı yukarı bu fiyatlarda temizliğine göre biraz fazla,biraz eksik olabilir.Nasıl bir tekne düşünüyorsunuz,ahsap mı, fiber mi, bu konuya da açıklık getirirseniz,forumda ki arkadaşlarımız size daha çok yardımcı olacaklardır.
    Umarım en kısa süre de istediniz bir tekneyi alır ve hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.:)

Erdiller bunu beğendi.
  10. Erdiller

Erdiller Yeni Üye

Önder bey henüz bu işte yeni olduğumdan zahmeti az olması açısından fiber bir tekne düşünüyorum, ahşap belki daha iyi bile olabilir ama bakımlarına yetebileceğimi zannetmediğimden fiber olması tercihim.

11. Erdiller

Erdiller Yeni Üye

Dostlarım ilişikte fotoğraflarını paylaştığım İtalya bayraklı iki kamaralı iki motorlu ve fiyatıda oldukça makul bir tekne var yabancı bayraklı olmasının dezavantajları nelerdir. Regal Marine 290 Commodore oldukça eski ama çok iyi bakılmış. Görüşlerinizi paylaşabilirmisiniz.
    2016-03-16_144143.jpg 2016-03-16_144251.jpg 2016-03-16_144337.jpg 2016-03-16_144426.jpg 2016-03-16_144456.jpg 2016-03-16_170435.jpg