Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Merhabalar Herkese Önerilerinizi Bekliyorum

adbakt

Aktif Üye
Adı
Adil
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bunu değil, Uğur'un sözünü ettiği Lineaffe'yi bana da tavsiye etmişlerdi,
Ben söz dinlemedim, boyu kısa olsun diye tutturdum, şimdi pişmanım :)

Kamış Konusunda Başka bir siteden aldığım tavsiye

Lineaeffe Aquarex Slim Surf 420cm Kamış

peki bu ürünü siz tavsiye edermisiniz ?

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Eski model bir kamış, lakin stok bulabilir misiniz bilmem.
Hiç kullanmadım, kullanan da denk gelmedi. Ama şekline bakarak birkaç yorum yapabilirim.

1. İki tane gezer kılavuz ağır kurşunlarda dönme yaparsa sıkıntı çıkarabilir, dönmesin diye bu seferde iyice oturtmaya kalkarsanız kılavuzu kırabilir ya da yamulabilir.
2. Kapalı boyunun kısa olması bir avantaj ama kapalı boy kısa olursa makina yatağına kadar olan kısım da kısa olacak demektir ki bu kamışın biraz daha slow action olmaya iter. Surf kamışlarda fast aksiyon olması için sap kısmı uzun olması iyidir.(İstisnalar vardır belki onu bilemem ama 150 liralık kamış için pek istisnai bir durum olduğunu sanmıyorum)

Eğer hoşunuza giderse yine de siz bilirsiniz ama Lineaeffe almayı düşünüyorsanız yine aynı şeyi söyleyeceğim, Cengiz'e bir gidip ürünleri inceleyin derim.

mengucek

Yeni Üye
bugun istoca gitmeyi düşünüyorum dediğiniz yer uzak kaçar bana istoçta bildiğiniz iyi bir yer varmı ?

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Malesef yok, bütün dükkanlara bakın derim... Ama şunu söyliyeyim 150 liralık kamış işimi görür demeyin, alabiliyorsanız biraz daha fiyatı artırın derim. Tamam bazı markalarda paranın bir kısmını markasına veriyoruz ama çok ucuz olunca da illa ki bir illeti oluyor...

mengucek

Yeni Üye
Üstadlar Setimi Yaptım Aldığım Ürünler Aşağıda

Makine olarak

ryobi exuma 8000vi

Kamış olarak

Ryobi IKADA SURF CASTING 390

aldım sizce nasıl bir tercih yapmışım uygun mudur ?

Mertlgn

Yeni Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhaba, bi sıkıntı Yaşadınız mı kamış konusunda?

Mertlgn

Yeni Üye
Adı
Mert
Kan Grubu
O Rh Negatif
Özellikle aynı makineyi bende almak istiyorum kararsız kaldım

Spinning

Üye
Adı
Berat
4mt den asagi olmasin markasi da duyulmamis olanlardan olmasin yani yaygin ve unlu markalarda sikinti yasama ihtimalin daha azdir Atari 100-200 vehatta 100-300 kafiidir. Teleskobik almani oneririm bilezikleri iyi incele kamisla olan baglanti noktasi yuvarlak olmasin gecmeli siyah olsun halkalarin Fuji ve buyuk olmasi avantajinadir. Makina konusunda 4000 ve ustu Al marka yine yaygin olsun ozellikle makinede Shimano yu oneririm makineleri gercekten guzel misinan nekadar ince olursa okadar ileri gider butcen yeterse ip alabilirsin kalinlik 0,18 civari idealdir dikkatli kullanirim diyorsan 0,14 civari da olur bizim burda bi abimiz capari top falan atior 0,10mm kullaniyor ama bizim burda kiyidan 50grami gecmeyiz biz istanbulda sanirim 75 gram Dan basliyor oyuzden 18 civari iyi Sana hatta 20 Al :D

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Üstadlar Setimi Yaptım Aldığım Ürünler Aşağıda

Makine olarak

ryobi exuma 8000vi

Kamış olarak

Ryobi IKADA SURF CASTING 390

aldım sizce nasıl bir tercih yapmışım uygun mudur ?
Güle güle kullan
Kamışı tanımasam da makine meşhur.. :)