Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhabalar..

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında zuzuibo tarafından paylaşıldı.

1. zuzuibo

zuzuibo Yeni Üye

Öncelikle herkese iyi günler dilerim size bi kaç sorum var şimdi ikinci el kayık ve motor aldım hayırlısıyla çok fazla vaktim olmadıgından ve tecrübe edinmek adına 2 eli seçtim kayıgım marinboat 4,5 fiber çift cidarlı motorumsa 2001 yamaha 2 zamanlı 9,9 bg motor şimdi motorun orjinalliği hiç bozulmamıs tek iple çalısıyor bakımları zamanında yapılmış fakat boyası deforme olmus bende bunu boyamak istiyorum ve ve 3 aydır kullanılmamasına rahmen tek seferde çalısıyo sizden önerilerinizi bekliyorum hangi boya ile motoru boyamamı onerırsınız ve yag bakımı vs kuyruk yagı ıcın marka önerilerinizi bekliyorum birde kayıkta zehirli boya var fakat ben yenisini yazın mı surmem lazım yoksa hemen mi yapmalıyım

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. goky

goky Yeni Üye

Boya markasını bilmemde ısıdan boya deformasyona uğrayabilir çalışırken ona göre birşey seçmelisiniz, bildiğim kadarı ile zehirli boya tekne denize inmeden atılıyor. Motorunuzun kullanma klavuzunda hangi yağların uygun olacağı yazılıdır (yoksa internetten edinebilirsiniz)

zuzuibo bunu beğendi.
  4. BulentS

BulentS Üye

Motorunuz konusunda fazla yorum yapamayacağım,uzmanlık alanım değil. Ancak kabaca ısıya ve tuzlu suya dayanıklı bir boya ile boyamaniz gerekli.
    Zehirli boya için teknenin karaya çekilmiş ve havanın yağışsız olması gerekli. Dışarıda boyayacaksanız nisan,mayis ayını beklemenizi tavsiye ederim. Bugünlerde mutlaka boyamam gerek derseniz kapalı alanda boyamalısınız. Kendi yeriniz yoksa maaliyet getirir.
    Zehirli boyalar kullanıma göre zamanla suda çözünürler o yüzden tekne ne kadar denizde kalacaksa ona uygun kalınlıkta film bırakılmalıdır. Aksi durumda yosunlanma kesindir.
    Şu an yosunlanma yoksa, zehirli işini hala yapıyor demektir, ömürü bitene kadar yeni boya yapmanıza gerek yok.

zuzuibo bunu beğendi.
  5. eraysarac

eraysarac Üye

Merhaba,öncelikle hayırlı olsun.Benimde sizinki gibi marinboat 4,5 mt kayığım var.Yeni aldım.Aslında bende zehirli boya yapmak istiyorum fakat boş ağırlığı 190 kg olan kayığı nasıl çevirip boyayacağım bilemedim.Tahminimce 6 kişi olacakki çevirebilelim.Aksi halde zarar verebilirim gibi geliyor.
    Bunun bir yöntemi varsa lütfen benide bilgilendirmenizi rica ederim.
    Selamlar.