Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merhabalar :)

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında Marx tarafından paylaşıldı.

1. Marx

Marx Yeni Üye

arkadaşlar merhabalar balık sevdasına yenı baslıyan bırıyım yenı bı olta aldım mumkunse ustalarımız anlıyanlar yorumluyabılırmı lutfen ozellıklerı sunlar :

3.00 mt Tele Surf Kamış * Kapalı uzunluğu 96cm * Açık uzunluğu 300- 350cm * Parça sayısı: 5 * 4 adet halka *325gr ağırlık

MAKİNE : A + kalite 60 Olta Makinası : * 5.2:1 devir oranı * 6 rulman * Sağ / Sol değiştirilebilir kol sanırım kamışın atarıda 100gr

değerli yorumlarınızı beklıyorum :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Lacivert

Lacivert Üye

Merhabalar..hoşgeldiniz..öncelikle imza ayarlarinizi yaparsaniz,sizi daha iyi taniyabiliriz..
    Olta seçimi ise,nerede ve ne amacla kullanacaginiza gore degisiklik gosterebilir..

Marx bunu beğendi.
  4. Marx

Marx Yeni Üye

Hoşbulduk :) ımza ayarları tamamdır :) kıyı Avcılıgı olarak kullanacagım genelde :) yanı hedefımdekı en buyuk balıkta lüfer olabılır belkı tatlı su olarakta turna :)

5. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

Surf için ne biliyim kamış ufak geldi bana

Marx bunu beğendi.
  6. Marx

Marx Yeni Üye

aslında 3.50 lıkte vardı ama ne bılıyım amator oldugum ıcın oda bana fazlasıyla uzun geldı :) pekı makına nasıl tatmın edıcımıdır sızce

7. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

Yani benim boyum 1.69 ben 4.20 kullanıyorum rahat oluyor.Makineye gelince şöyle söyleyeyim size , gün geçtikçe oltanıza bir balık gelecek ve o balığı alırken makine sorun yaratacak ve alamayacaksınız işte o zaman :D diyeceksiniz ki bu makineyle olmayacak bu iş Makineyi bilmediğim duymadığım için yorum yapamıyacağım..

Marx bunu beğendi.
  8. Marx

Marx Yeni Üye

o zaman soyle soruyım bu makınayla ve kamısla rahatlıkla lufer çinekop turu balıkları yanı 1-1.5 kılo cıvarındakı balıkları rahatlıkla cekebılırmıyım :) benımde 1.75 ama ne bılıyım 3.50 cok uzun geldı deneme yanılma yontemını uyguluyacagız bakalım artık :)

9. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

şimdi kardeş çinekop lüfer diyorsan 420 kamış 100 /250 grm atarlı olması lazım makinan enaz 6 milyalı 5 .1devirin altındaen olması lazım kamışın kısa makinan hiç duymadım şimidilik seni idare eder ama başladıkça seçenekler çıkıçak ortaya gördük sende deneyim kazanıp alıcaksın nasıl takım lazım olduğuna ben ilk başladığımda senin gibi başladım ben şimidi sayısını bilmiyorum kaç makina kaç kamış :)

Marx bunu beğendi.
  10. Marx

Marx Yeni Üye

anladım hocam umarım ılk oltam baslangıc ıcın tatmın eder benı :) atar konusunu ve bılya knusunu tam olarak neden onemlı anlıyamadım ama satın alırken yuksek bılyelı olmasına dıkkat ettım :)

11. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

Halim özetlemiş olacak olanı bende duymadım makinayı kamışın kısa o boydaysan en az 3,90 yada ne biliyim 4,20 falan al uzun değil emin ol

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Nisan 2014
    Marx bunu beğendi.