Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mersedes S320 dizel (2004-2008) VS BMW 520İ benzin 2014

Konu, 'Sohbet' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Çok kıymetli dostlar Merhaba,

Aramızda yaşca büyük ve tecrübeli abilerimizin olacağını düşünerek nacizhane bir soru sormak istiyorum. Şimdiye kadar bir çok alt ve orta sınıf arac alıp sattım bunlar ekseriyetle opel cora astra wolksvagen polo golf tarzı araclardı. Artık hem konfor olarak hemde dah güvenli olacağını düşündüğüm ve uzun yıllar kullanabileceğim üst sınıf bir aile aracı almaya karar verdim. Yakaşık limitim 150 bin tl civarında. Ilk olarak BMW 320 dizeli inceledim lakin arka koltukların dar olması nedeniyle 520 benzinliye öneldim BMW hakikaten yayla gibi bir aractı lakin benzinliydi, dizel ile arasında yaklaşık 70 bin tl gibi bir fiyat farkı var o yüzden benzinli modeli bütçeme uygundu, akabinde audinin a5 a6 gibi modellerini inceledim Audi hakikaten kaliteli malzeme işçilik süper hatta bmw den daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim lakin audi bana pek güven vermedi sanki passatın daha gelişmişi gibi bir izlenim vardı Auidyi eledim. Mersedes serisine hiç yaklaşmadım bile fiyatından dolayı ayrıca almanyada son model bir e sınıfıyla yolculuk etme fırsatım olmuştu ve acayip derecede içeriye yol ve motor sesi alıyordu son model e kasa...

Bugün Almanyadan gelen bir abimizle sohbet ettim bana dediki sen kafayı mı yedin !!! yeni kasa mersedeslerin hepsi kapı ve kaporta saçları çok ince kalitesiz en kaliteli mersedesler S kasa 2004-2008 arası çıkanlar dedi tank gibi onlara neden bakmıyorsun dedi.... Ulan doğru söylüyor bakayım dedim, sahibinden com da bir araştırma içine girdim 2004-2008 model s 320 long mersedesleri inceledim aman Allahım dedim arabada yok yok gece görüş kameraları standart donanım gibi olmuş arkada buzdolabı arka koltuklarda bile hafıza ısıtma vs yok yok... lakin km lerde 200 bin km ler civarı, şimdi size danışmak istediğim siz olsanız bmw 520 benzinli yeni kasa bir araç mı alırdınız yoksa böyle eski alman tankı yüksek km lerde bir S kasamı.

Kıymetli cevaplarınızı bekleyeceğim.

S CLASS

BMW 520

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gsozata

gsozata Aktif Üye

Araba konusunda son nokta kuşkusuz mercedes' tir. ( Diğer şu abartı spor araçları ve aşırı lüx araçları karıştırmıyorum. )

Bir önceki aracım 3.20 dizeldi, aile arabası olduğunu düşünmüyorum. Dediğiniz gibi hem koltukları dar hem çok alçak araba inip binmesi gerçekten sıkıntı yaratıyor. 5.20 leri beğeniyorum, güzel geniş yayla gibi arabalar fakat benzinli olması sebebiyle pompa sırtınızda gezersiniz diye düşünüyorum. Yalnız o kadar para veripte 10 yaşında arabaya binmekte pek mantıklı gelmiyor. En nihayetinde kul yapısı bunlar, birazda şans işi.

4. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Bence jaguar xe serisinede bakın

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu S long derisi daha çok arkada oturanlar için sanki.. :)

6. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Şeref abiye katılıyprum o tarz arabalarda arkada oturucanki bir çok aksesuardan yararlanılabilsin

7. hayali_53

hayali_53 Aktif Üye

Bence sizin söylediğiniz şartlarda ben audi alırdım ya da suv tarzı sıfır bir araba alırdım nissan x-trail yada honda c-rv gibi

8. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Bence yeni Volswagen Tiguen alın.. :)

9. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Bu sectiginiz arabalar cok guzel lakin o paraya sifir arabaya binmek var.. O fiyata cikabiliyorsaniz secenek az degil.. Volvo xc60 - Honda Crv - Nissan X-Trail - Bmw X3 - Yeni Tiguan bunlar ilk aklima gelenler.. Kendimde uzun arastirmalar sonucu aile araci olarak Citroen C4 Picasso aldim ve aşırı memnunum.. 150bin tl veripte 10 küsür yaşında ve 200.000 km arabaya binmek bana acikcasi cok mantikli gelmiyor.. Sizinde tahmin edebileceginiz gibi o arabanin basindan malesef cok sey gecmis ve daha da onemlisi arac yorulmus oluyor.. Almanyada yasasaydiniz eger dusunmeden 15 yasinda Mercedes-Bmw'yi bende size alin derdim fakat bizdeki piyasa cok daha farkli.. O yuzden tavsiye etmem..

10. TROFER

TROFER Aktif Üye

citroen c4 picasso çok iyi bilirim mercan kırmızısını kullanmıştım bağajdaki el fenerini halen unutmuyorum ondeki güneşliğin arkaya doğru genişlemesi citroen yol tutuşunu ve on taraftan 110 km hızda seyirdeyken gelen sesi ve rüzgarlı havalarda aracın aşırı sağa sola kayışları özellikle trakya taraflarında sağlı sollu açık arazilerin olduğu bölgelerde tansiyonumu bayağı düşürmüştü hatta yanımdan geçen tırın altına girmeye 2 karış vardı.

en güzeli bmw 320 dizel olacağı kanaatindeyim. Hem garantili hem üst segment bir arac. Volvonun tipini sevemedim bir türlü

11. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

İkinci el jaguar xe modeline bakın araba geçen sene çıktı bütçenize yakın olanlar vardı sahibinden de