Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mersin Kıyı Balıkçılığı İle İlgili Yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında tyler tarafından paylaşıldı.

1. tyler

tyler Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık üç seneden beri amatör balıkçılık yapıyorum. Olta türleri ve iğnelerinden pek fazla anlamıyorum, yeni olduğum için. Sahilde kıyıdan maximum yarım karış büyüklüğünde balıklar yakalıyorum. Bunları yakalarken yem olarak tavuk göğüsü takıyordum. Küçük balık yakalamak gerçekten sıkıcı oluyor.

Şimdi yeni bir yer keşfettim. Sahilde biraz ilerleyince kayalıklara ulaştım. Kayalıkların orda deniz dalgalı. Suyun derinliği de yükseğe benziyor, aynı zamanda yanda akıntı da var deniz dere gibi ayrılıyor. Kayalıkların orada da akıntının orada da balık tutanları gördüm. Arabayla geçtiğim için konuşamadım. Mekan böyle bir yer. Oradan izmarit balığının çıktığını duydum. Balıklar benim sahilden tuttuklarımdan daha büyük.

Her neyse arkadaşlar. Bana bilgi verebilecek olan arkadaşlardan istediğim. Ben orada nasıl bir olta takımı kullanmalıyım, yem olarak neler öneririsiniz. Sunni ile verim alabilir miyim?

Gerçekten yardıma ihtiyacım var. Bu balık tutma hastalık oldu ve artık biraz daha büyük balıklar tutmak istiyorum. Yazlığa ayın 22'sinde gideceğim, o güne kadar malzemelerimi alıp da gitmek istiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum... Herkese rastgele...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. senihcan

senihcan Daimi Üye

Öncelikle merhabalar. Foruma üye olmakla çok iyi yapmışsın. Forumda öğretici bir sürü bilgi var özellikle surf casting avcılığı ile iligli konuları okursan sana çok yararlı olacaktır . Şahsen ben Mersinde gittiğimde en az 500 600 gr lık 30 cmden aşağı olmayacak boylarda balık tutuyorum . Birde balığa uygun takım yapmak lazım. Mesela Mersinde hava patlaksa fırtına ve büyük dalga varsa hemen 0.50 beden 0.40 köstek 3 numara iğneden uzun köstekli takımını yapacaksın Balık malzemesi satanlardan canlı sülünez alacaksın. %50 ihtimal 500 gr üstü bir karakulak alırsın . Bu sıralar Erdemli tarafında çupra çıkmaya başladı. 3,4 numaraiğne ile hazırladığın takıma ufak yengeçleri canlı kıç tarafından takıp güzel boylarda çupra avlama şansın var . Gece avlanıyorsan boru kurdu ve kurt iğnesi kullan . Mersin kıyıdan balık tutmak için cennet. Eğer yeni balık tutma disiplinleri öğrenmek istersen siteden spin tekniği ile balık tutmayı araştır. Mersinde çok güzel kofana avları yapanlar var. Çatal kuyruk levrek avıda yapabilirsin. Mersinde benim avlandığım yerde amcalar ne zaman gitsem dalga geçiyor yiğen burada ufak balık var o iğnelerle balık alamazsın diye. Her gittiğimde de çok şükür 500 gr üstü balık aldım gözlerinin önünde ve çok uyardım bırakın da tuttuğunuz yavru balıkları büyüsün diye .