Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MERSİN LİMAN / EYLÜL 2011 - KEFAL AVI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında merakla tarafından paylaşıldı.

1. merakla

merakla Üye

Mersinde ilk kez avlanmayı denedim ama beklediğim çeşitliliği açıkcası bulamadım. Kıyıdan alternatifler sınırlı idi. Bende KEFAL üstüne çalışma yaptım. Sonuçlarının Fotoları aşağıdadır;
    Bu arada liman da tanıştığım SITKI DAYI ya da selamlar ve teşekkürler. (zira tavsiyelerine uydum ve faydasını gördüm)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Eylül 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler güzel bir av olmuş, Bizim buralarda kefal beğenilmesede:) ege ve akdenizin kefali bir başkadır, Rastgelsin.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel kefaller, umarım aradığınız diğer balıklarıda yakalama şansınız olabilir.

5. merakla

merakla Üye

Sırada Samsun var. ilk fırsatta samsun da avlanmaya gtimek istiyorum. Kısmet ne ise....

6. ryetik

ryetik Aktif Üye

Samsun a giderseniz bu mevsimde lüfer ve levrek peşine düşmenizi tavsiye ederim , tekne ile çıkarsanız palamut yakalama şansınız var ama Samsun da olta ile palamutun sezon bitmek üzere. Bu arada güzel kefaller yakalamışsınız tebrik ederim.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Kefal avlaması zevkli, büyük boyları denk gelirse de mücadeleci bir balıktır.
    Afiyet olsun

8. merakla

merakla Üye

Güzel temenniler için herkese teşekkürler öncelikle.
    Samsuna ekim başında gitmeyi planlıyorum. Lüfer ve levrek için bana avlak yeri tavsiyeniz var mı, sayın ryetik? şimdiden teşekkürler.

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

Bafra' da Kızılırmak' ın denize döküldüğü , Çarşamba' da Yeşilırmak' ın denize döküldüğü , Yakakent mendirek etrafı ve Alaçam' dan Ünye' ye kadar bulunan birçok dere , çay ve kanalların denizle buluştuğu noktalarda ve yine bu güzergahta bulunan mendireklerin etraflarında gece , sabaha karşı ve tenha olan yerlerde akşam üzerleri deniz dalgalı iken spin ve yemli ile levrek avlama şansınız olur. En verimli yerler Kızılırmak ve Yeşilırmak' ın denize döküldüğü yerlerdir. Yemlide bulabilirseniz canlı karides , ilarya ve kayabalığı işgörür. Spinde ise rover128 , 98 ve yeşil ağırlıklı floating sahteler (özellikle max-rap) benim tercihim. Silikonlarda çok güzel iş çıkarır , geceleri beyaz , simli ve fosforlular yine tercihim. Bunların hepsini denemiş olsanız bile tabi en önce kısmet :) Rastgele... Lüfer , levrek için yaptığınız bu avlarda sahtenize gelebileceği gibi gece taze zargana yada istavrit ile klasik mantarlı takımla mendireklerin dışa bakan kayalıklarında avlanabilirsiniz.

10. merakla

merakla Üye

hepsini ince ince not ettim, cok degerli bilgiler bölge için. çok teşekkürler sayın ryetik.

11. löngöz

löngöz Daimi Üye

tebrikler çok güzel kefaller,,yapacağınız avlarda başarılar....