Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mersin Tatil ve balık avları ..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında senihcan tarafından paylaşıldı.

1. senihcan

senihcan Daimi Üye

Merhabalar öncelikle herkese. Bugün tatilimin son günü , 2 haftadır Mersinde tatil geçirip dinlenip hemde balık tutuyordum. Bayram haftası cumartesi günü Mersine ayak basar basmaz 2 saat sonra Kadir Tozar abimin de bizim yazlığın oradaki meraya gelmesiyle ava başladık . Ufak bir balık var yem katili o an ne olduğunu bilmiyorduk. Ama ilk gün gece 2 ye kadar güzel balık aldık bende 6 parça mırmır 2 parça gümüş Kadir abilerde çok daha fazlası ama bonus 1 tane Minekop aldılar. Ara sıra yengeç yaptı ve gece yağmur başlayınca avı sonlandırdık. 1 hafta boyunca aralıklarla gece avlarına çıktım bazen çupra için öğlende çıktım ama oltamı malesef çupra ziyaret etmedi. Birde enteresan bir şekilde tabi bu iyi bir şey merada inanılmaz fazla yavru balık var . Olta suya iner inmez balıklar yemi götürüyor. Örnek vermek gerekirse mesela 1 gece 7 paket boru kurdu harcayıp 0 balıkla döndüm. Bütün av piskolojim bozuldu olta elimde tasmalamaya çalışmakla geçti :) Mersin avının benim için özeti Mırmır ve gümüş . Bayram haftası 5 avda 32 parça balığa el koymuşum. Gümüşlerde farklı bir tür uzun burun gümüş mü ney burada lokum diyorlar boyları ufak oluyormuş tadıdada çok lezzetli. Ben ilk zamanlar hep ufak diye saldım onları sonra pişman oldum. Neyse ilk hafta 32 parça balığı 10 kişi mezeler eşliğinde yedik :) Avımın son 2 günü çarşamba ve perşembe ayında yükselmesiyle güzel mırmırlar aldım.Özellikle çarşamba gece 9 tane iri mırmır aldım. Ğerşembede 4 tane mırmır 1 tane gümüş nasip oldu. Perşembe günü 6,7 tane ufak balık saldım. Bütün av keşke minekop gelse diyip duruyordum. 4 numara iğneye parmak boyunda yavru minekop geldi yanağından almış iğneyi zarar vermeden çıkarmaya çalıştım ve nazikçe iade ettim denize inşallah yaşıyordur. Neyse çok fazla vakit almıyayim sadece Mersin avları için 1,2 ay daha var. Sabahları tek tük levrek ve çatal kuyruk palazları alıyorlar. 1,2 ay sonra o sahiller şenlenir.

İlk haftaki tttuğum balığı pişirmeden ancak resim alabildim.

Ekli Dosyalar:

Stolz, hakan4117 ve Horozbina bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

selam ve sevgiler senihcan sabah boğazdaydım çok kesat fena hava patladı burada.

4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ah Senih ah sana kaçıncı söyleyişim, tutma bunları aileleri kaç gündür polis jandarma arayıp duruyorlar.
    Biri senin yediğini ihbar edecek, o zaman ne yapacaksın.

5. senihcan

senihcan Daimi Üye

Abicim geç yazıyorum anca kendime gelebildim dün akşam geldim istanbula :) Hava fenaymış ben yokken blaık bi başlasında gelecez inşallah yanına :)

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Abi sülalerini doyurdum yemin ederim iliğimi kuruttu bu tuttuklarımın 7 sülalesi :D Okadar yedirdik içirdik aldıklarım için hiç laf söylemezler :D 7 paket yem yedirip hiç balık alamadığım gün oldu :D

winchester bunu beğendi.