Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mersinde kaçan kofanalar ve İstanbulda sonunda Lüfer

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında senihcan tarafından paylaşıldı.

1. senihcan

senihcan Daimi Üye

Bayram için her zamanki gibi Mersine yazlığa gittim. Klasik yemli surf casting avlarıma başladım. 6 paket yemle ilk gün sadece 2 kisu 1 tane mırmır aldım. Akşam suyu atçekciler yanımdan geçerken soruyorum ne aldınız diye biri geçiyor kofana biri diyor 2 kofana sürekli böyle en son geçen biri kofana diyince lan bu kadar sakin bir şekilde istavrit almış gibi bunlar kofana diyor yalanmı diye göstersene dedim adamın torbada en az 50 cmlik kofana. Yemli avını bitirdiğim gibi eve gidip yattım ve sabah suyu atçek. Uzun zamandır sağlam bir surf takımla avlanınca kalama açmaya dikkat etmedim.2 gün üst üste gözümün önünde sahteme atlıyan kofanaları kaçırdım :( Mersin tatilimin son günü kalama full açık başladım at çeke 3 saatin sonunda o mükemmel ağırlık. Kalama alıyor balık ben çekiyorum artık nefret etmeye başladığım spine yeniden aşık oldum derken balık kıyıya geldi. Tutmaya tek üzüleceğim balık olan Orfoz. Yaklaşık 1 kilo hemen resmini çekip öpüp koklayıp denize iade. İstanbula aklımda kofanalar döndüm. Dişli familyasından bu zamana kadar en büyük sarı kanat almış olmanın burukluğu . Pazar günü tekne avına kadar balığa çıkmama kararı almıştım ta ki Muammer abi hadi baliga gidelim diyene kadar. İçimde biranda bir umut geliyorum dedim. Oltamı attım aradan 1 saat geçmedi önce solumdaki arkadaşın olta tasma attı. Baktım benim olta hopladı acaba takıldımı diye düşündüm ama riske atmadan tasmayı atınca bir baktım balık oltada . Büyük bir mutlulukla ilk lüferimi çektim. Mersinde kofanaya niyet İstanbulda ilk lüfere kısmet oldu biraz :)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Ekim 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Tebrikler senih bey
    inş istanbulda rastgelir kofana

senihcan bunu beğendi.
  4. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Senihcan tebrik ederim;:harika:

Sonunda küçük balıklardan büyük balıklara terfi ederek bir nevi şanssızlığını 'da kırmış oldun.

Mersindeki kofanalara birden terfi etmek olmazdı öyle :)

Önce boğazın büyük dişlileriyle böyle bir haşır neşir ol, tecrüben artsın, seneye mersinden kofanaları peynir ekmek gibi alırsın.

Daha irilerinin rast gelmesi dileğiyle. :)

Hoşça Kal.

5. arifengin

arifengin Daimi Üye

Tebrikler senihcan.

senihcan bunu beğendi.
  6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok sağolun Mustafa bey :) İstanbulda balık gelsinde boyutu kimliği önemli değikl çoğu zaman saatlerce iç vuruş almada beklemekten bitap düşüyoruz :) İnşallah hepimize şöyle güzel kofana sırtı karlar nasip olur :)

Musti.barut bunu beğendi.
  7. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok sağol Önder abi :) Valla sonunda şanssızlığımı yedim diye düşünüyorum :) Uzun zamandır ne kadar ufak yavru vasa her avımda beni ziyaret etmesi :) Çok şükür ilk lüferimizi aldık :) Artık kofana şart oldu :)

8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Teşekkür ederim :)

9. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

aha senihcan balığa çıkmış ve eli boş dönmemiş :D :harika:
    balığa çıktığı gün tüm istanbulda balığı kurutan senihcan sen değilmiydin ya :confused: nerden çıktı o Lüfer

tebrikler buarada herzaman denk gelsin.

senihcan bunu beğendi.
  10. senihcan

senihcan Daimi Üye

Aynen Sinan bütün İstanbulu kurutuyodum genelde :D Valla su sefer şeytanın bacağını kırdık çok şükür :) Mersin yaradı demek ki :D İnşallah hepimize er zaman ras gelir :)

sinansoyoz bunu beğendi.
  11. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

senihcan bunu beğendi.