Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mert abi ile Saroz macerası :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında senihcan tarafından paylaşıldı.

1. senihcan

senihcan Daimi Üye

10 Temmuz perşembe gecesi Mert abinin Saroza gideceğini duydum. Uzun zamandır balıksızlık başıma vurmuş olması ve sağlık sorunlarından çok bunalmış olmamdan hemen arayıp beni de yanında görmek ister mi diye sordum :) Her şey böyle başladı ve biranda gece verilen karar ve ertesi gün kendimi Mert abi ile Keşan yolunda buldum :)

Vardığımızda bizi Mert abinin ailesi karşıladı ; kendimi 1 dakika bile misafir gibi hissetmedim aileden biri gibi karşıladılar beni sıcak kanlılıklarından ve beni kabul ettikleri için tekrar teşekkür ediyorum :) Gelelim bizi ilgilendiren kısma :D
    Cuma akşamı Mert abinin kardeşi Güneşin arkadaşı Ahmeti işten çıksın diye beklerken önce bir Keşan turu yaptık. Mert abimin babasının mezarını ziyaret edip fatihamızı okuduk. Ahmetin işten çıkmasıyla mangallık gereçleri alıp hemen Keşanın gizli güzelliklerinden bir cennet köşesine geçtik. Arka tarafta tatlı su var ve içi kefal ve sazan kaynıyor. 2 taraf kayalık ortada mükemmel bir kumsal hemen atladık denize yüzdük. Mangalımızı yakıp yemekleri yedikten sonra ilk avlağımıza doğru harekete geçtik.
    Zorlu kayalık bir avlak bizi karşıladı . Takımlar hazırlandı tripodlar kuruldu oltalar yemlendi ve denize atıldı . Attıktan hemen sonra vuruşlar başladı . Avlakta çeşit çeşit balık aldık . Benim tuttuğum minekop ve Mert abinin 2 adet aldığı mercan gecenin süprizi oldu :) İspari , karagöz , minekop , mercan balıkları yakaladık . Bu arada Güneş ve Ahmet yine mangalı yaktı ve sosis ve kanatla avımızı şenlendirdik. 2 adet iri balık çekerken takımı kayaya taktırdı ve kaçtı . Güneş aydınlanırken bizde eve dönüşümüzü gerçekleştirdik.
    Ertesi gün Mert abini annesi çok güzel bir kahvaltı masasıyla bütün yorgunluğumuzu sildi süpürdü . Topluca hazırlanıp bir önceki günkü cennet gibi kumsalda yüzmeye gittik . Sonra yine mangalımızı yaktık , ama bu sefer evde :) Hava kararınca Ahmet , Mert abi , Güneş ve Muhterem cennet gibi kumsalda kayalıkların üstünde keşfettiğimiz düz ve güzel bir avlağa doğru harekete geçtik .

Takımlar hazırlandı tripod kuruldu . Yemlerimiz sıcağın etksiyle bozulmuştu canlı kurdumuz hiç yoktu ama nasip dedik . Yem şişi ve yem ipleriyle bağladık yemleri ve sularla buluşturduk . Atışlardan belli bir süre sonra Mert abinin oltasında ki alarm ötmeye başladı :D İlk balığımız bir yılan balığıydı . Biz oltalarla uğraşırken bu arada Güneş , Ahmet ve Muhterem mangal ve ateş için odunları topladılar ve yeniden ateşi yaktılar :D Saatler biraz ilerledi yemler bozuk ondan vuruş yok derken dolunay iyice parlamaya başladı ve bir anda mırmır akınına uğradık. Bir ara atçek yapmaya başladık . Mert abi çok güzel bir boy mırmır aldı. Biz ava kendimizi kaptırmışken acı gerçeği farketti zaten bozuk olan yemlerimiz tükenmek üzereydi :( Bu arada sucuk sosisler mangalda kızardı ve afiyetle yedik :) Boru kurtları mırmır akınına dayanamayıp bitince benim tuttuğum yılan balığını kesip yem yaptık ama verimli olmadı. Durum böyle olunca sabah suyunu yapamadan avımızı sonlandırdık. Fakat güzel ve çok çok çok keyifli bir avın mutluluğuyla evin yolunu tuttuk.

Buradan Mert abiye tekrar tekrar teşekkür ediyorum . Gerçekten unutulmayacak bir haftasonu yaşamamı sağladığı için tekrar çok teşekkür ediyorum :) İnşallah en yakın zamanda yine bu avın tekrarını bolve taze yemle yapmayı umuyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

kadercam, KalamA, sabora ve 12 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Keyifli bir gece olmuş :)

Mert Yılmaz bunu beğendi.
  4. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Harika bir hikaye harika balıklar ellerinize sağlık o cennet kumsalda olmak isterdim

5. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Hiç bizim haberimiz olmuyor Mert abi:)
    Ne güzel kısa zamanlı olmasına rağmen anlatıcak çok şey çıkan maceralar.

6. Stolz

Stolz Aktif Üye

Mırmırlar güzel görünüyor.
    Elinize sağlık daha güzel avlara rastgele.

HTC One mini cihazımdan gönderildi

7. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Senihcan kardeşim merhaba,

Anlattığın macerada,Balık Tutmak var, Piknik var, Denize girmek var,
    Her şeyden öte güzel dostluklar var. :)
    Dolu dolu bir saroz macerası olmuş.

Güzelliklerin hep seninle olması dileğiyle. :)

8. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Çoşkun ayak üstü gelişti fakat güzel macera oldu.
    Bir dahakine sen beni götürürsün artık ;)

9. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Teşekkürler.Yemimiz olsaydı daha güzel manzaralar yakalardık.
    Kısmet.

10. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Senide bekleriz Önder Abi.

Önder Kanığ bunu beğendi.
  11. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Senihcan kardeşim;
    Birlikte olmak güzeldi herzaman beklerim.
    Biraz ani gelişti yoksa yem ve balık açısından daha verimli bir gezi olabiliridi. Kupez,Mırmır,Mercan,Minekop,Yılan,İspari'ye birkaç çeşit daha ekleyebilirdik.
    Kısmetimiz bu kadarmış.Bir daha ki gezimize umarım.Seni yolcu ettikten sonra ki akşam.Sülenez buldum bir kaç paket farklı bir avlağa gittim.Yılan balığı aldım altı tane fakat yeterince balık aldığımızı düşünerek hepsini sabah suya iade ettim.Fotoğraf makinasını yanıma almamıştım.Görüntüleyemedim.
    Söylediğim her zaman beklerim.