Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mezat Görüntüleri..!

Konu, 'Ticari Balık Avcılığını Düzenleyen Tebliğ' kısmında YusufZiyaDeniz tarafından paylaşıldı.

?

Bunun önüne nasıl geçebiliriz ?

1. Geçemeyiz

oy sayısı 6
    19,4%
  2. Balık almayarak, yemeyerek

oy sayısı 7
    22,6%
  3. Protestolarımızı ses getirecek şekilde, basın yoluyla duyururak

oy sayısı 18
    58,1%
  1. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Aktif Üye

Geçtiğimiz hafta ereğlide balığa gitmiş sabahleyin mezattan sesler gelmekteydi ve merakımı yenip gidip bir göreyim dedim. Biri oradan bağırıyor, biri başka taraftan içerisi tam bir stadyum edasında öyle bir kalabalık var. İzmitli ne kadar balık satan esnaf, lokantası olan adam varsa herkes oradaydı.Gezdim dolaştım bir güzel balıklara baktım, limit üstü cidden balıklar vardı ama altında da çook vardı ve üzüldüm.

Gelelim açık arttırmaya, bir tane cengaver çıktı hadi beyler mezat mezat mezaaat diye bağırdı ve bir dükkan önünde toparlanıldı. Başka bir adamda eline aldığı kasaları açık arttırmayla satmaya başladı ve en çok hoşuma giden sahnede orası oldu, tanıdığım ve beni yanıltmayan sürekli balık aldığımız esnaf ismini vermeyeceğim, "Bu balıkları alırsam sırtım yere gelmez, ben bunları nasıl satarım" dedi ve açık arttırmadan geri çekildi.
    IMG_6295.JPG IMG_6297.JPG IMG_6298.JPG

Balıkları gizli saklı bu şekilde fotoğraflayabildim, yavrular cidden çok küçük, yazıktır günahtır ellemeyin bırakın büyüsünler..!

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

Bunun önüne geçemeyiz demek istemiyorum ama artık önüne geçilmesi lazım satın almayarak ve ya sattırmayarak değil, gırgırları boğaza sokmayarak bunun önüne geçilebilir anca. sonuçta adam satmasa da o yavru balığı yakalayacak. daha önce denetimlerde gördük kasalarca ufak balık yakaladı belediye ekipleri ama ne oldu hiç. o sene ben poyraz köyde kasalarca yaprak çinekopu kayalıklara attıklarını görmüştüm. yani o balık yavru da olsa o ağa girecek. gırgırda adam bu ufak bu büyük diye ayırım yapmıyor. zaten gırgıra giren balığın yaşama şansı da kalmıyor.

oltacı34 ve YusufZiyaDeniz bunu beğendi.
  4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Türkiyenin ekonomik durumu belli. Yoksul ve aç insan çok. Uygun fiyatlı satıldığı için illaki alan olacaktır. Yerinde sıkı denetim lazım ama kimse uğraşmaz. Devletin işi gücü yok balıklamı uğraşacak. Tükenirse belki ilgilenirler. Ama sanmam. Uskumru ve kalkana benzer akıbeti. 50-100 TL olur kilosu ancak elit kesim alır yer.

Son düzenleme: 19 Kasım 2015
    lufermania, oltacı34 ve YusufZiyaDeniz bunu beğendi.
  5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Kesin hamdidir o dediğin balıkçı.ben zevk için gidiyorum eşe dosta balık alıyorum

YusufZiyaDeniz bunu beğendi.
  6. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

O çay bardağının üstüdeki kasadaki balıklar kırlangıç mı ben mi yanlış görüyorum!!!

7. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Aktif Üye

Dediklerinizde harfiyen haklısınız, ya boyutlar cidden çok komik, kefal mesela. Ticari değeri çok olmasa bile boyutları ne kadar belli oluyor gözünüzden ama ben orada yakından görünce ince ve ufaklardı içim gittiydi benim. Kırlangıçlara gelince de 3 kasa vardı. Orada gözükenler ufakları, ciddi anlamda limit üstü kırlangıçları çekmedim. Çekseydim daha da ufak oldukları belli olacaktı, Düşünün bu kırlangıçlar ne kadar küçük ve gayet rahat bir şekilde satılmayı bekliyor..

8. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Orada bağıran amcalar çoğalırsa işin önüne geçersin sonuçta insanlar markette ne bulursa onu alıyor..Adam çinekop almaya gidiyor 15 santim yada 25 santim olması satanın elinde..Kasaba gidip kıyma alırken kaç kişi ya bu dişimi erkekmi kaç yaşındaydı hayvanın rengi neydi falan sorulurmu yoo..gidilir alınır..Burada balık satan balıkçılardan biri telefonda balık isterken kulağımla duydum abi onu bırakta Troll balığı yokmu troll soruyor talep ediyor..Hamsi sardalya istavrit avı dışında gırgırların alayını bağlasınlar millete bir faydası yok..Balık fiyatını nede olsa balık bolluğu değil karaborsa,kırmızı et yada tavuk etine göre belirliyorlar..

YusufZiyaDeniz bunu beğendi.
  9. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

şu rezilliğe bak ya o mazakların hali ne :( :( sözün bittiği yer yahu biz yarım kilo üzeri olanları bile denize geri yolluyoruz yuhhhh be :( allah bildiği dibi yapsın utanında satanında ne diyeyim !!!!!

coner bunu beğendi.
  10. avsen

avsen Aktif Üye

Bir abimiz olsa üniversiteden doç.dr şu ürünleri bölümünden rica etse. Sempozyum düzenlense tv kanalları davet edilse ne güzel olur..meselaa hayal dimi :(

11. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Aktif Üye

Gerçekten içler acısı durumdayız ya, medeniyetten mahrum çok insanın olması üzücü ve geleceğimiz için düşündürücü..