Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mezgit için harika çözüm

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

arkadaşlar daha önceki seneden tekne ile balık avlarımı düşünürken mezgit için kullandığım başarılı bir yemi sizinle paylaşmadığımı fark ettim eminim ki bir çok arkadşın işine yarayacaktır bildiğiniz gibi mezgit dipte yaşayan bir türdür derindeki rekabet onun ne görörse yemlenmek için saldıracağı anlamına da gelir :D asıl sorun büyük yemi ziyan ettirmeden iri mezgitlere ulaşabilmek şimdi bize lazım olan sert,lezeetli, cazip bir yem bulmakta burda bize suyun üstünde yaşayan bir dost yardım edecek kayış gibi sağlam eti ile parlak rengi ile tam bir yemlik ;) yemliğimiz zargana taze yakaladığınız zarganaları düz bir şekilde flato halinde kestikten sonra tekrar diklemesine balığın kalınlığına göre 4,mm ile 6 mm arasıda 1 1,5 cm uzunluğunda kesiyoruz yağlı kağıt yada yoksa düz beyaz a4 te olabilir düzgünce sıralayıp iyice tuzluyoruz mezgit için düşündüğümüz iğneye göre yemlerin boyutlar değişebilir altın kural büyük yem büyük balık olacağını unutmayalım çok yer kaplamaması için a4 ü katlayıp sıraları kat kat yapabiliriz önemli olan tuzla teması bol olmalı bu şekilde 2 3 gün bekledikten sonra zarganalar emniyet kemeri kadar sağlam olacaktır :D düzgünce iğneye katıp iki kez geçirdikten sonra aynı yemlerle saatlerce değiştirmeden kullanabilirsiniz marmara da iseniz bol bol başka müsafirlere de hazırlıklı olun kırlangıç ları hemen geri salın küçük olnaları birde çizgili haniler geliyor keseleri şişi,memiş ise onları da salın ki bu güzel renklililk sürebilsin unutmamanız gerken bi r küçük detay küçük iğnelerden uzak durun mezgit hemen yutacaktır birde cerrahi işlemler için ekipmanınız yanınnızda olsun :D rast gele

Horozbina, zıpkıncı ve sabriyazici bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

mezgit için en güzel verim aldığım yem çinekop olmuştu. fileto kestiğim çinekopu 3-4 parçaya bölüp takmıştım. 1 mezgit 2 mezgit 3 mezgit derken akşama kadar aynı yemle kova doldurmuştum. işin sırrı çinekopun derisinin sert oluşu taktığım yemlerde et kalmamıştı sırf derisi ile akşama kadar çalışmıştım. hem parlak hemde iğneden kurtulmayan bir yem daha ne olsun :)

4. hızır şeref gültekin

yaw sende amma zengin gönüllüsn yaw çinekop feda edilirmi mezgit için :D sakın levrek takıyorum deme kalbime de iner
    :D rast gele

5. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Tavuk budunu da yabana atmamak gerek oda sert ve bir o kadarda dayanıklı bir yem. İri bir parça yem ile baya bir mezgit tutmak mümkün yutamıyor nasıl olsa yemi..

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

2-3 tane çinekop feda edip bir kova mezgit tutmak bence gayet mantıklı :) ayrıca mezgit deyip geçmemek lazım, kral balıktır. kılçık derdi yok etide gayet lezzetli.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sevgili Hızır
    Sen keseleri şişenlerin keselerini iğneyle delerek patlat ve suya at.
    Onlar yaşamaya devam etsin. :)

8. merakla

merakla Üye

ben mezgit için tavuk cigeri kullanıyorum gayet dayanıklı ve verimli bir yem. katkı yapayım dedim. rastgele

9. hızır şeref gültekin

teşekkür ederim parlaklığı ve şekli ile zargana gerçekten iyi yemdir :D yakında tekrar mezgit maceralarım başlar hayırlısı ile :D

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Zarganaları ağlatma Hızır ona lüferden başkası azaptır:p

11. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Tavuk derisi ve 3-4 numara beyaz iğne mezgit irilerinin ilacı bence.Tekneyle çıkma imkanımız bu sene yok büyük çekmece açığında 150-200 gramlıklarını çok yakaladık geçen sene, iri mezgit candır:):harika: