Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mezgit neden yok

Konu, 'Sohbet' kısmında trakonya79 tarafından paylaşıldı.

1. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

merhaba herkese..
    Şimdi sorarım tüm ustalara bu yıl mezgit neden yok önceki senelerde tam bu dönemlerde at cek yapılan capariye gelir gibi dizim olan mezgitler neden yok? trolcüler denizin dibinimi kazıdı :mad: yoksa balığın olmamasının özel bir nedenimi var ?
    zetyinburnu yenikapı bakırköy gibi bu sahil şeridinde gani kıyamet olan mezgitlerden 1 tane bile yok ancak sandalla cok acıkdan tek tük alınabiliyor bunun nedeni nedir acaba...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Bu sene mezgitide aradık.Oltacıların keyif balığı istavritte yok.Belkide meteorolojik olaylardan dolayı olabilir.

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

durumlar kötü istavrit yok en azından biraz mezgit yapması gerekirdi yaz aylarında onları geçtik en azından onlar olmazsa izmarit olurdu izmaritte hiç yok gibi.. allah sonumuzu hayır etsin inşallah çinekop lüferde yok demeyiz

5. Karizantem

Karizantem Yeni Üye

Slm. Aslında havaların sıcak olması diye düşünüyoruz biz bu olayı. Geçen yıl yakalmaktan bıkıyorduk ama bu sene daha iki gün önce başladık yakalamya. İnce ve az. Fakat kesinlikle artacak bundan eminim. Sezon sanki geç geliyor. Biz dediğimgibi iki gündür 3-4 kg. arasında alıyoruz. Fakat çok büyük bir gerçek havaların çok sıcak olmasından dolayı sığ sularda normalden çok fazla köpek balığı ve yunus var hemen bozuyor balığı.

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

kesinlikle katılıyorum, sıcaklar çok fena balığıda etkiliyor.

7. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

gecen sene marmaranın kuzey bölgesinde hiç istavrit yoktu,bu yılda gecen yıldan bir farkı yok ama mezgit cok vardı temmuz sonu gibi izmaritlerde yüzünü göstermişti... ama bu yıl sardalye den başka balık doğru düzgün yok desem yeridir.. son 1 aydır zarganalar yüzünü gösterdi de biraz mutlu oldum,işin ilginç yanı geçen yıl gani kıyamet olan attığımızda hemen yemlere atlayan milyonlarca mezgitten birtanede olmazmı yahuuuu :eek: umarım kışın yapar mezgit geçi bu balık kışın pek olmaz ama bundan 7-8 sene önce ocak ayında yapmış olduğum bir mezgit avı vardı hala unutamıyorum :D birde kışın yakalandığında kesinlikle bozulmuyor eti lezzet bakımından cok kaliteli.

8. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Ben önceden zamana bakmaksızın,
    müsait olduğumda oltayı kaptığım gibi
    ya galata'ya yada sarayburnuna giderdim.
    Ve o gün hiç boş dönmedim. O gün ne çıkıyorsa mutlaka bolca yakalanırdı.
    Hatta eşit oranda çeşit çıkardı; Istavrit, İzmarit, Mezgit... vs.
    Şimdi istediğiniz kadar gidin tık yok.
    Yada tatmin etmiyor.

9. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

aynen farkındayım... zaten bende köprüye uzun zamandır gitmiyorum,genelde kasım aralık aylarında giderim köprünün ayakalarında dev zarganaların cirit attığı zamanlarda köprüde yada köprüye yakın kenar kesimlerde olurum asıl av o zaman başlar zargana azmanları