Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mini rapor

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Elixer tarafından paylaşıldı.

1. Elixer

Elixer Aktif Üye Gold Üye

Geçtiğiniz pazartesi sabahı gelen güzel av raporlarının etkisi ile avlakta yerimi aldım. Saat 4 de meradaydım. Meraya vardığımda bir abimiz güzel bir kaba lüfer çekmişti.

Suya baktım ve çamur şeklinde akıyordu. Sahtemi göreceğine ihtimal vermeden başladım at çek yapmaya. 10 dk sonra o güzel vuruşu aldım. Hiç boşluk vermeden balığımı kıyıya aldım. Balık ortadaki üçlü iğnenin üçünü de yutmuştu. İğneleri zorlukla çıkardım.

Aradan 30 dk geçmemişti ki 2. yakışıklıyı Yanıma aldım. Önce sakinleşmesini bekledim. Sonra bir bez yardımı ile tutup sahtemi çıkarmaya başladım. Tam son iğneyi çıkarıyordum ki, nasıl olduğunu anlamadan balık çırpındı ve boştaki iğnelerden birisi sağ işaret parmağıma yandan saplandı. Allahtan bu arada balık rapaladan kurtuldu da sahte ve parmağım ile baş başa kaldım. İğne komple parmağıma yandan gitmişti. Pense ile besmele çekip çıkardım. Epey kanadı ve bu yüzden avıma 10 dk mola vermem gerekti. Hatırlarsanız bir önceki avımda da iğneyi sol işaret parmağıma sokmuştum. Sakarlık başa bela

Yarım saat sonra 3 bir Balığı çekmeye başladım. Çok ağır geliyordu. Heyecanlı bir şekilde Balığı çıkardım ama gelen diğerlerinden daha Zayıf bir balıktı. Sahtenin arkasındaki tek kanka balığın sırtına saplanmıştı. Ve ben onca mesafeden balığı bu şekilde çıkarabilmiştim. 10 dk sonra 4. Balığımı da yakaladım ve yolda geliyordu. Ancak balığı zaptedemedim. Su üstü yapan balığı tekrar suya sokamadım ve 4 balığımdan oldum. Saat 4 te başlayan avım saat 6:30 da sonlandı.

Ben bunları anlatırken eminim meranın balık kaynadığını düşünüyorsunuzdur. Balık için olta atan 15 kişi vardı ve o gün sudan 5 balık çıktı. 3 tanesi bendeydi. Sanırım son zamanlarda çok şanslıyım. Tuttuğum 3 lüferin gazı ile 4 sabahtır denemelere devam ediyorum ama sonrasında vuruş bile almadım. Umarım şansım terse dönmemiştir herkese rast gelsin.

Okuma Helios 240
    Shimano exage 3000 sfd
    Whiplash 006
    Ima sasuke 120f beyaz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hasan79 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

mini de olsa rapor olanlara rağmen rapor niteliğindedir.
    Talihsizlik için geçmiş olsun diyelim fakat bonuslar bu talihsizliği mutluluğa çevirmiş anlaşılan.
    Her daim rast gelsin..

Elixer bunu beğendi.
  4. diamond

diamond Aktif Üye

ahmet Kardeşim inşallah artarak devamı gelir biz boş çeksekte sen yakalayınca gurur duyuyoruz.Gerçi bizde biraz tembellik var çalışan alıyor balığı.

bu sabah ne yaptın varmıydı hareket.

bayramda yapıyormuyuz organizasyon

selamlar.

Elixer bunu beğendi.
  5. Elixer

Abi bu sabah kimsede hareket yoktu. Kimse vuruş bile almadı.

Evdeki patron izin verdiği sürece ben her türlü göreve hazırım :)

Muhabbetle

6. Elixer

3 tane de olsa mutluluğuma mutluluk kattı. Haftam şenlendi. Sizlere de rast gelsin. :)

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ahmet
    Rapora neden mini dedin anlamadım. Sanırım kısa yazdın diye.. :)
    3 çok güzel lüferin yanında iki de kaçan ve hatta seni yaralayan canavar var.
    Heyecan dorukta bir av olmuş. Yanındakiler seni suya atmadıkları için şanslısın. :D
    Parmağın için geçmiş olsun. Daha dün akşam yazdığım raporda bu konuya dikkat çektim. Özellikle nispeten iri bir balıktan iğneleri çıkarırken mutlaka pense kullanmalı, balığı iyice zapt etmeliyiz. En iyi yol fish grip kullanmak, diğeri de solungaçlarından sıkıca yakalamak ama balık irileşince o bile fayda etmiyor. Hiç bir şey grip in yerini tutmuyor..
    Tekrar geçmiş olsun

Elixer bunu beğendi.
  8. Elixer

Şeref Abi sizin yakaladıklarınızı görünce benimkiler kraça gibi kalmış. O yüzden mini dedim. Gerçi tüm yazı LRF ile geçirdikten sonra bunlar insana köpek balığı gibi geliyor :)

Yanımdaki arkadaşlar ile orada tanıştık. Sağ olsunlar iyi arkadaşlar.Kıskansalar kesin ya sahtem patlar ya da kamışım kırılırdı. O kadar insanın arasından onlar kadar uzağa atamama rağmen onları almak gerçekten büyük şans.Ben balığa gittiğim zaman kendim çekemesem ve başkası çekse bile kendi adıma seviniyorum. Kendi kendime demek ki burada balık var sonraki günler ben de çekebilirm diyorum.

Sizin söyledikelrinizi aynen yapmama rağmen bir şekilde iğne yine elimi buldu. Aslında iğne çıkarmak için Gökhan (çinekolog) arkadaşımızda güzel bir torba görmüştüm. Balığı olduğu gibi rapala ile plastik/muşamba torbaya koyuyorsunuz. Torba özel bir kaplama olduğu için iğneler geçmiyor. siz de balık ve sahte torbanın içinde iken rahatça balığı tutup iğneleri güvenli bir şekilde çıkarabiliyorsunuz. Bulabilirsem o torbadab ben de alabilirim. Veya iğne geçmeyen bir kumaş bulabilrsem annemden bana bir balık torbası dikmesini isteyebilirim.

herobabyfb ve agartan bunu beğendi.
  9. baysal

baysal Aktif Üye

elixer yayınladığım eldivenden edin bu tarz yaralanmalardan kurtul hem avın hem tadın kaçmasın

Elixer bunu beğendi.
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Denize atma işin latifesi.
    Balık işi aynı zamanda şans işi. Doğru zamanda doğru yerde olta sallamak, balık tam oradayken yeni ona göstermek.
    Uzağa atmak avantajımın gibi görünse de her zaman da değil. Benim yakaladıklarımda da balık en fazla 10-15 metrelerde atladı sahteye.
    Gökhan'daki o torba ilginç geldi bana da. Bakalım neymiş, görür de yazarsa öğreniriz. :)

11. cruel-24

cruel-24 Aktif Üye

Tebrikler kardeşim avlarının devamını diliyorum ben beklemedeyim hala havayı koklamakla meşgulüm:)