Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mırmıra niyet LEVREK e kısmet :)))

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında caner88 tarafından paylaşıldı.

1. caner88

caner88 Üye

herkese selamlar...geçenlerde gittiğim ve güzel mırmır ve çupra aldığım meraya dün saat 7 buçuk civarı yine gittim.güzel boru kurtlarımı takıp oltamı suyla buluşturdum.saat 10 a geliyordu ve ben tek bir vuruş bile alamadım ki yemlerim hep aynen geri geliyordu.bu durum canımı çok sıktı ve yaklaşık 500metre ötede 2 3 balıkçı görüyordum.demimki 1 saat kadar burada takılayım ve eve dönerim.gittim ve oltamı orada attım ve hareket var gerçekten oltaya vuruyo ama yakalanmıyo bir türlü :))1 tane güzel vuruş aldım ama sohbete daldıgım için oltama gelene kadar kurtuldu sanıyorum.çektim oltamı ve yanımdaki abi beni uyardı; ''oltanın başında dur delikanlı '' :)) bir av tecrübem daha oldu böylece sonra en iri kurtlarımı mustad 496 no3 iğneme takıp var gücümle attım ve beklemeye koyuludum.yine ufak vuruşlar var ancak bir an sert bir vuruş oldu ve oltam eğildi ve kalkmıyor ucu.hemen bir tasma attım ve çekmeye başladım derken daha olta makinamı 1 tur atmıştımki bu zamana kadar duymadığım ve beni deli gibi heycanlandıran KALAMA sesini duymaya başladım cırrrr diye ve o an kalbim hızlı çrpmaya başladı.:eek: tamam ama gelen ne?:confused:ilk başta iri bir çupra düşündüm kafa atıyordu çünkü mırmır kesinlikle değildi çünkü hemen direnmeye başlamaz iri bile olsa mırmır.büyük bir heyecanla o birkaç sn olan kalama bitince çekmeye başladım yavaşça çekerkende bir ara sıktım kalamamı ve okuma safina makinam nefes aldırmadan çektim.kafa lamba açık değildi ve ben balığı sadece ağırlıgını tartarak sudan kesip kıyıya aldım ve gerçekten ne yakaladığımı merak ediyordum ve lambamı yaktım birde ne göreyim LEVREK miş bana bu heyecanı yaşatan.:eek: diğer balıkçı abilerde inanamadılar bende inanamadım çünkü hala heyecandan titriyordum ;) levreğimi aldım livarıma koydum ve dedim bu günlük bu kadar yeter daha fazla heyecana gerek yok :D yemlerimi ordaki balıkçılara bıraktıgımda herkes levrek için atmaya başlamıştı ;) eve geldim ve boyunu ölçtüm tam 43 cm.birkaç foto çektim evde ve neden avlakta fotoğraf çektirmedimki diye hayıflandım :eek: işte evde çekilen birkaç fotograf... daha iyileri sizlere rastgelsin :harika:

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrik ederim Caner,güzel heyecan yaşatmış sana,balıkda ümidini hiç kaybetmeyeceksin ve elbet olta başından ayrılmaman gerektiğinide bu tecrübe sayesinde görmüş oldun.
    Rast gelsin.

4. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler, daha irileri rast gelsin inşallah.

5. delipoyraz

delipoyraz Üye

Tebrik ederim heyecanlı bir av olmuş vede sürprizli.
    Deniz ana bereketli ve herdaim sürprizlerle dolu,keşke biraz daha kıymetini bilip kirletmesek.

6. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Tebrikler, daha ağırlarını yakalarsınız inş.
    Rastgele

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Cihat,
    İki kere şanslı bir günündeymişsin.
    Hem yardımsever oltacılara rastgeldiğin için, hem de beklenmeyen ama herkesin düşlediği bir balığı yakalayabildiğin için.
    Her zaman rastgelsin

8. caner88

caner88 Üye

evet gercekten çok heyecanlı oldu benim için :) yorumunuz için teşekkürler :)

9. caner88

caner88 Üye

teşekkürler :D inş ama benim gibi genelde dip oltası atan biri için zor görünüyo bir daha yolunu şaşırırsa belki ;)

10. caner88

caner88 Üye

teşekkür ederi. :) gerçekten büyük süprizdi. evet hem kirletmesek hemde gerçekten biraz daha bilinçli olsak parmak kadar balıklara 1 kere üreme şansı versek keşke:( hem birinin kovasında görünce hemde bazen satanları görünce çok kızıyorum hatta şikayet de ediyorum ama kimse gelmiyo malesef :mad:

11. caner88

caner88 Üye

teşekkürler inş :) tabi tarttırmak hiç aklıma gelmedi sadece boyunu ölçtüm :D