Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mırmır'a niyet

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında AzimliAcemi tarafından paylaşıldı.

1. AzimliAcemi

AzimliAcemi Yeni Üye

Tüm balık tutkulusu arkadaşlara merhabalar,

Çok uzun zaman oldu ne balığa çıkabildim,hatta ne de doğru dürüst forum okuyabildim..
    Mırmır sevdası düştü içime , ki daha avına bile gitmişliğim yok,oltama vurmuşluğu var mı onu da bilmem..

İzmir'li veya İzmir'de ki arkadaşlardan bir ricam var, yakınlarımızda mırmır avına nereye gideyim ?
    Tutsam da tutamasamda beni bütün gece meşgul etsinler yeter..

Bir de mırmır avında Owner'ın mutu serisi çember iğneleri ne kadar verimlidir ?Verimi yüksekse gezer kurşunlu takım mı yoksa 2-3 köstekli dip kurşunlu takım mı tavsiye edersiniz ?

NOT:yer derken elbette ki nokta atışı mera demiyorum, verilmesine de karşıyım açıkçası-malum kem gözlerde okuyabilir-bulunması muhtemel semt-yöre manasına..

Teşekkürler,

Herkese bol adrenalinli,bol balıklı avlar dilerim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. seagull

seagull Üye

İnsan bir şeyi çok isterse olurmuş. Ben yıllar önce her gittiğimde 1-2 mırmır aldığım yerler: Urla iskele fenerinden, Balıklıova Limanı, Mordoğan limanı.
    Sana rasgele.

4. AzimliAcemi

AzimliAcemi Yeni Üye

Teşekkürler Cihat Bey,sizlere de rastgele..

5. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Ramazan kardeşim mırmır avı ilginç bir avdır ve kaba tabirle aptal bir balıktır aynı zamanda çok meraklı bir balıktır genelde geceleri av verir mırmırda igne çok önemli degildir çünkü yemi görünce hemen dalıp yutar, yakalandımı zil bir kez tıngırdar çünkü mırmır yakalandıgını anlayınca oldugu yere pusar,

Bulundugun merada takımı at bekle yakınlarda mırmır varsa hemen oraya gelecektir, mümkünse takımı ara ara oldugu yerden kendine dogru biraz hareket ettir kurşunun hareket sesine dogru yönelir.

Mamun en sevdigi yemdir, yaz dolayısı ile kırıntı balıklar yemi hemen bitirir bu nedenle sık,sık yem kontrolü yapman gerekir.

Owner mutu'nun 5 nosu uygundur.

6. AzimliAcemi

AzimliAcemi Yeni Üye

Teşekkür ederim ..

Sonuçları umarım sitemizde sergileyeceğim..