Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Misina Hakkında Yardım

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında emrecan1795 tarafından paylaşıldı.

1. emrecan1795

emrecan1795 Üye

Merhabalar Değerli Abilerim. Canım Babam Karne Hediyesi Olarak Rüyamı Gerçekleştirerek Bir Jig Takımı Aldı. BABAM Misinayı Elde Sever O Bakımdan Jigging Hakkında Pek Bilgisi Olmadıgı için Misina Seçiminde Tereddütte kalmış Ve Bana 100 tl Verdi Kendin Begen Dedi Bu Konuda Benimde Bilgim Az Sizlere Güveniyorum

MAKİNE= Okuma Salina II 16000
    KAMIŞ= Okuma Cedros 90-200 Atarlı 50-100 lb

Para Olarak Biraz Daha Ekleyebilirim 150-300 Mt Arası 30 kg civarı Balığa Dayanabilecek Bir Misina Gerekli. Malum Antalya Büyük Balık Dolu :)

Birkaç Marka Verirseniz Sevinirim.

Not: Misina Dayanır Ama Ben Nasıl Dayanırım O Başka Mesele :D Neyse Artık Babamdan Yardım Alırım :harika:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emrecan1795

emrecan1795 Üye

Yardım Edebilecek birisi yokmu :((

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Her 10 metrede bir renk değiştiren ip misinalar var.
    Madem ki büyük balık yakalama peşindesin, o zaman misinayı da kaliteli olanlardan seçmelisin.
    Ayrıca kaliteli bir leader misina da almalısın. Bunun hazır olanları olabildiği gibi standart misinalardan da kullanabilirsin.
    Ben teorik olan şeyleri yazdım.
    Eminim jigging yapan üyelerimiz tecrübeleri neticesinde oluşan marka model önerilerini de yapacaklardır..

5. emrecan1795

emrecan1795 Üye

Remixon 0.35 SILK (İpek) İpi Var 40-50 kg Çekerli Nasıl? Kulllanan Varmı

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhaba Emrecan, Powerpro'nun her 10 metrede bir renk değiştiren 4 renkli 65lb çekerli misinasını kullanıyorum, çok memnunum. Şoklama olarak da Tekadam Süleyman ağabeyim Berkley big game 0.80 bağladı, sanıyorum bu haliyle Antalya'da baban ile tekneleyemeyeceğiniz kuzu olmaz. Yeni takımına bayıldım, hayırlı olsun. Baban'a selam ve saygılarımızı gönder ve O'nun kıymetini iyi bil ;) Bu arada ben bu ip misinayı 274 metre olarak sahibinden.com'dan Adem Dönmez abiden 49 liraya almıştım, çok iyi bir fırsattı benim için, sağolsun. Umarım sen de uygun fiyatlı iyi bir ip misina sarabilirsin Salina'na. Bu işte zirve 0.28 WHIPLASH CRYSTAL 274M MİSİNA 100LB - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri bu misina aslında ama maalesef çok pahalı. Fırsatları takip edersen ve uygun fiyatlı bulursan mutlaka edin derim ilerde ;) Trofe haberlerini bekleyeceğim kardeşim ama babansız kalkışma sakın öyle bir mücadeleye. Kendine çok iyi bak, herzaman rastgelsin...

7. emrecan1795

emrecan1795 Üye

can abi öncelikle üşenmeyip bu kadar uzun bir açıklama yaptıgın için yazdıgın eli öpüyorum 1 ad yem Engetsu Bottom Ship Jig 160gr aldım60 tl ama ben 40 a hallettim misina ve şok hariç iş tamam ucuna 20 mt kadar naylon misina sardım site havuzunda aksiyon deniyorum :=)) eee görmedigin takımı olmuş çekmiş site hawuzuna atmış

8. KalamA

KalamA Daimi Üye

Estafurullah güzel kardeşim benim :) Senin yaşında böyle güzel bir jig takımı sahibi olan pek azdır zannediyorum ;) Ben de hala jig takımımı alır oyuncak oynar gibi oynar severim odamda arada bir :) Bu arada : Shimano Slidend Jig Yemleri | denizdukkani.com Bu jigin pembe olanı tam bir akya avcısı. Fethiye'de Tekadam Süleyman ağabeyimin davetlisi olarak jige çıktığımızda bu jige binen kocaman bir akyayı kaçırmıştım. Kaptanımız Deniz abi ve Süleyman ağabeyimin söylediğine göre 20 kilo civarında olabilirmiş kaçırdığım balık. Nitekim kamışın ucunu denizden kaldırabilmeme bile fırsat vermemişti kuzucuk :) Bottom ship jigle daha çok yassı balıklar avlanıyor diye biliyorum, sinarit, trança vs. gibi. Bende de var birkaç tane onlardan. Bir de benim hoşuma giden ''Quantum Squid Killer'' jigin beyazı var, ben 1 tane edindim. Bu arada jigleri oltaya bağlarken klips kullanmamanı tavsiye ederim. Bu iş için en iyisi bu 8 şeklinde halkalar bulabilirsen : Black Dog 900lb Figure 8 Solid Ring Extra Heavy Duty Jigging Saltwater | eBay Düğüm çok önemli bunları bağlarken. Bugüne kadar kabul edilmiş en iyi düğümleri kullanarak bağlamanı öneririm yoksa benim pembe shimano butterfly jigim gibi kopup gitmesini istemem senin de jiglerinin. Güzel haberlerini bekleyeceğim Emrecan, kendine çok iyi bak, herzaman rastgelsin kardeşim...

9. KalamA

KalamA Daimi Üye

Bu arada Emrecan bak sahibinden.com'a bir ilan düşmüş yeni: POWER PRO 80 LB1370 METRE 0.43-37 KG İP MİSİNA - Balıkçılık Doğa Sporları İçin Spor Malzemeleri sahibinden.com'da - 152524985 Bu ip bence tam sana hitap ediyor ama senin bütçeni aştığını biliyorum. Eğer ip ihtiyacı olan başka bir arkadaşın/ağabeyin varsa 2 kişi ortak alabilirsiniz belki isterseniz ve sahibiyle anlaşabilirseniz. 125 TL gibi bir fiyata 700 metreye yakın canavar gibi bir jig ipin olabilir ;)

10. emrecan1795

emrecan1795 Üye

Can Abiciğim Power Pro 0.36 30-35 kilo Çekerli Dept Hunter Multi Color Renkli Misinadan Aldım Dediğin Gibi Her 10 Metrede Renk Değiştiriyor İnşallah Güzeldir Çoğu Kişi Power Proyu Tavsiye Etti Hem Tam Bana Uygun Derinliği 200 metre

11. KalamA

KalamA Daimi Üye

Çok güzel seçim yapmışsın bence ;) Umuyorum uygun fiyatlı bulabilmişsindir. Zamanla birkaç tane de güzel jig yemin oldumu eve kendinden büyük balıklarla döneceğin günler yakındır demektir. Kuzu kesmek için kurban bayramını beklemenize gerek kalmayacak, senin eve götüreceğin kuzular da afiyetle götürülecek :D Öyle güzel bir spora gönül vermişiz ki neler hissettiğini, heyecanını, kalp atışlarını buradan hissedebiliyorum Emrecan, çünkü ben de senden farksızım emin ol. Yeni takımın A'dan Z'ye hayırlı olsun kardeşim, en güzelleri rastgelsin. Kendine iyi bak...

emrecan1795 bunu beğendi.